Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291663/bmid_dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3 260 96

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Quality of Silence , 2015

Janík511
13.11.2019 3 z 5

Za mě opravdu nic moc. Téměř do konce se toho moc neděje, jen na posledních 50 stránkách se dozvídám, jak to celé bylo. Jednou stačilo.

Nany_cz
12.11.2019 3 z 5

Trochu jiný styl než jsem zvyklá, ale nebylo to vůbec špatné. Příběh se prolíná povídáním malé Ruby s povídáním její matky či jiných postav, takže jsem byla občas mírně zmatená, ale jak děj plynul dál, tak jsem si na to postupně zvykla. Už z anotace je jasné, že je malá Ruby neslyšící a tak dostává kniha zcela jiný rozměr a o to víc je zajímavá, protože autorka umí skvěle vylíčit každodenní situace

zuzca.h
25.09.2019 2 z 5

Za mě nejhorší kniha autorky. Děj se táhl, vůbec mě nechytl a v podstatě mi bylo jedno co se tam děje. Knihu jsem vlastně dočetla jen ze stervačnosti. Dvě hvězdičky za zajímavé popisy Aljašky, jejich obyvatel a za to jak byla popisována hluchota a její vyrovnání se s ní jedné z hlavních postav.

ivzu77
24.09.2019 3 z 5

Do knihy jsem se dlouho nedokázala pořádně začíst, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec četla, protože ač se mi to zdálo jako neskutečné ( nemyslím ta touha a víra a naděje ženy a dcery .... ale to, jak sama zvládla ovládat a řídit tahač s nákladem, sněhovou vánici a cesty bez označení v bílé tmě....), pochopila jsem, že odkaz autorky byl směřován na pocity hluchoněmé dívky, její spojení se světem a přírodní podmínky na Aljašce.

Péťa1950
10.09.2019 3 z 5

Celý příběh mi přišel jako fantazie, nedovedu si představit, že je možné přejet Aljašku po ledu s tahačem, ve vichřici, bez jakékoliv zkušenosti s řízením tahače v tak extrémních podmínkách. Zajímavé bylo vnímání světa, zvuků, hudby a komunikace neslyšící dívky s okolním. Jiný způsob i při komunikaci s rodiči.Digitální svět, bezohlednost těžebních společností a další.Většina knihy je formou úvah hlavních postav.Napětí až na konci. Moje první seznámení s autorkou, další knihy vyhledávat nebudu.

klaraskolkova
29.04.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla, děj se vlekl a přemýšlela jsem, že knihu vůbec nedočtu. Po nástupu Yasmin a Ruby do náklaďáku ale kniha získala správnou šťávu a četla jsem ji jedním dechem. Nádherné vylíčení aljašského mrazu a země nikoho, navíc ozvláštněné popisem Rubyiny hluchoty. Nejvyšší hodnocení nedávám jen kvůli pro mě slabšímu začátku.

Míša02
28.04.2019 1 z 5

Přišlo mi, že v knize se toho za celou dobu vlastně moc nestalo. No a ten konec....

artepeli
28.03.2019 3 z 5

Příběh odjinud. Prostředí bylo výborně vykreslené, musela jsem si zavírat okno. Ale příbéh sám o sobě mi přišel trochu přitažený za vlasy a tak trochu předvídavý. Nicméně plusové body za nový nápad.

hruskovalucie93
28.03.2019 3 z 5

Skoro dočteno. Asi posledních 20 stran, jsem už nezvládla. Bylo to chvílemi hrozně zdlouhavé a pořad stejné, v některých částech na můj vkus zase šíleně zrychlené a až neuvěřitelné. Trosku mi to připomínalo postapokalyptickou literaturu. Za mě nic moc, plusy mohu dat aspoň hezke obálce.

Peti081
25.03.2019 2 z 5

Z knihy opravdu sálal chlad,ale napětí tam moc nebylo,spíš jsem byla unavená z neustálé jízdy a dočetla jsem jen,abych se dozvěděla konec.Příběh se mi zdá dost nepravděpodobný a tak bohužel dost velké zklamání.

micha-ella
16.03.2019 2 z 5

Z téhle knížky mi byla docela zima. Když je nějaký příběh přehnaný a nepravděpodobný, tak mě nebaví ho číst.

monika0356
11.03.2019 4 z 5

Bylo to zase něco jiného než obvykle čtu, ale svým způsobem se mi ta kniha líbila. Nepřečetla jsem jí jedním dechem, ale hrozně jsem Yasmin a Ruby fandila :)

bbara155
06.03.2019 2 z 5

Můj druhý pokus přečíst knihu této autorky mě přesvědčil, že tohle opravdu není můj šálek kávy. Už to zkoušet nebudu.

pingu1
05.03.2019 3 z 5

Moje třetí kniha od autorky, na kterou jsem se těšila, protože předchozí "Sestra" a "V plamenech" byly skvělé... Tahle mě ale bohužel příliš nenadchla. Některé situace mi přišly přitažené za vlasy, děj byl rozvleklý ... Přečíst se to dalo, ale celkový dojem nic moc...

Devil-Ivet
05.03.2019 4 z 5

Dokonalé ticho je naprosto skvěle podaná kniha. Autentické, živé a nebezpečné. Autorka mě svou jednoduchostí a vypravěčským umem vtáhla do děje. Doslova jsem cítila onu mrazivou a smrtící Aljašku. Ruby jsem si oblíbila a její odvaha byla neskutečná.

Lubisek
05.03.2019 3 z 5

Knížku jsem si vzal na týdenní pobyt v Alpách, jelikož je tématika alespoň trošičku podobná, a tak jsem si říkal, že by to mohlo být fajn. :) Začátek byl velmi rychlý a potěšil mě. Nicméně jsem se těšil na trochu více napětí a propletenější děj, což se nakonec moc nepodařilo. Konec mě taky docela zklamal - žádná gradace děje. Očekával jsem nějaké BUUUM na závěr, které bohužel nepřišlo. :( Nicméně hodnotím příběh jako průměrný. 3 hvězdy jsou ideální. ;)

jana1941
05.03.2019 3 z 5

Jako thriller mi to moc nepřišli. Byl to spíš dobrodružný, ne příliš pravděpodobný příběh. Nechci říct, že by mě kniha nebavila, ale něco mi tam chybělo.

Medunka22
12.02.2019 2 z 5

Kniha mne zklamala, očekávala jsem napětí, ale to se nedostavilo. S velkou námahou jsem knihu téměř po třech týdnech dočetla. Nálepka bestseller tam nepatří...

v.july
09.02.2019 2 z 5

Ze zacatku mi prisel pribeh zajimavy, hlucha holcicka, energicka matka, nicmene zadna velka gradace neprisla a pribeh mi prisel ponekud ucourany. Konec nezaujal, ale i nepohorsil. Takovy slaby prumer. Nezaujme, ale i neurazi

Digi28
25.01.2019 1 z 5

Na knihu jsem měla již dlouho políčeno Čekala jsem mrazivý thriller jak je uváděn obálce mám ráda severské příběhy tenhle mě však zklamal děj byl strašně táhlý žádný posun dál žádné napětí žádná akce knihu jsem za půlkou odložila nedočetla bohužel