Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291663/bmid_dokonale-ticho-xrn-291663.jpg 3 260 96

24. listopadu se Angličanka Yasmin s desetiletou dcerou Ruby vydají na cestu přes severní Aljašku. Pátrají po Rubyině otci Mattovi, který se při katastrofálním požáru inuitské vesnice ztratil v polární divočině. S každou další mrazivou mílí se hrouží stále hlouběji do nekonečné polární noci. A Ruby, která je od narození úplně hluchá, musí čelit temnotě, v níž se nemůže dát vést ani zrakem. Nehodlá milovaného otce opustit za žádnou cenu. Avšak zima je svírá v ledových spárech stále pevněji… a kdosi je ve tmě sleduje. „Rosamund Luptonová ve vrcholné formě!“ Daily Mail „Elegantní, ledově jedinečný thriller – nic podobného už letos číst nebudete.“ The Observer... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Quality of Silence , 2015

katka.oo
04.01.2017 4 z 5

Kniha pěkná, dám 4* za napínavý děj, velice pěkný popis přírody, zvířat, samotné Ruby a to jak se vyjadřuje. Příběh sice těžko uvěřitelný, ale četla jsem hluboko do noci a chtěla jsem vědět jak to dopadne :-)

KloboukPlzen
28.12.2016 2 z 5

Knihu jsem dočetla včera večer po neustálém odkládání a zklamala mě. Příběh je těžko uvěřitelný, konec zvláštní. Když už má člověk pocit, že se něco stane, nestane se vlastně nic. Nechápu nálepku bestseller.

jana3099
19.12.2016 3 z 5

Tak, právě jsem dočetla. Napinavý příběh hodně odvážné a chytré ženy,manželky a matky. Jen myslím,že jizda s těžkým kamionem a v minus čtyřiceti stupních na Aljašce je dost nepředstavitelné, zvláště, když s timto neměla Yasmine žádné zkušenosti a navíc s malou ´hluchou dcerkou,ale jinak příběh byl napinavý a dobře čtivý a moc jsem jim všem držela palce, teda myslím těm kladným postavám ;-)

eiramka
11.12.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a četla do dvou do rána - ale tahle kniha to dokázala . Je to skvěle napsaný napínavý příběh a spisovatelka má všechny trumfy v ruce - neptřelé prostředí divoké Aljašky, sympatický pár, který prodělává manželskou krizi a především dítě - desetiletou od narození neslyšící Ruby - dítě zvláštní, velmi inteligentní, která nám postupně dává nahlédnout do dokonalého ticha svého života. JČetla jsem v angličtině, tak jen doufám, že překlad knize neublížil.

zuzana2599
02.12.2016 4 z 5

Ledový thiller vhodný do mrazivého počasí, kdy oceníte teplo domova.
Mně se kniha docela líbila, bylo to trošku jiné čtení než jsem zvyklá, krásné popisy aljašské přírody, zvířat, citlivé vylíčení hluchoty Ruby a vztahu její matky k ní a k tomu nechybělo napětí... Já bych tedy rozhodně na Aljašku na dovolenou nechtěla :-) Brrrr !!!!!

saruse
19.11.2016 4 z 5

Moc bílo, moc zima, věřit se mi nechtělo, že by jedna ženská takovou štrapáci zvládla, konec jsem trochu nepochopila. (Proč zloduch utekl? Hnulo se v něm svědomí a už nechtěl nikoho zabít? Nebo si myslel, že stihne utéct než dorazí nějaká pomoc?) Ale kupodivu jsem četla a četla se zatajeným dechem, asi proto, že jsem si celou dobu říkala - to je paráda, že kolem mě není mínus pětačtyřicet... ;-) A to propojení se světem hluché holčičky, to bylo prostě skvělé, mnohým situacím to dodávalo mnohem větší dramatičnost a překvapující momenty.

kikies
18.11.2016 4 z 5

Pomineme-li fakt, že se hlavní hrdinka i s dcerou prostě jen tak projíždí kamionem po zamrzlé Aljašce s obrovským nákladem a to vše jen na základě svých znalostí fyziky a krátkého pozorování jednoho kamioňáka v akci; i to, na základě čeho, se vlastně na tuto "pouť" vydaly, má to něco do sebe. Prostředí aljašské dálnice obklopené nekonečným tichem a neuvěřitelnou (ač při čtení poměrně živě představitelnou) zimou je velice originální, náhled do života hluchých jedinečný a celé je to nové a napínavé až do konce. Předchozí dílo V plamenech to podle mě nepřekoná, ale je to také vynikající, i když jiným způsobem. Luptonová psát evidentně umí a zatím se jí daří, do každého kusu dát něco jiného, napsat ho prostě úplně jinak.

Kočičáci
28.10.2016 3 z 5

Napínavé a čtivé to bezesporu bylo, ale příběh samotný mi připadal poněkud přitažený za vlasy. Alespoň jsem se dozvěděla něco zajímavého o Aljašce, kamioňácích na Daltonské dálnici, frakování a v neposlední řadě o životě v tichu.
Autorčina kniha V plamenech u mě zatím vede :-)

PetraBery
25.10.2016 4 z 5

Mrazivý příběh, který pro mne osobně ale bestsellerem není. Opravdu povedené popisy Aljašky, celkem přijatelný návod k přežití, pro mě těžko pravděpodobná cesta kamionem hlavní hrdinky s 10tiletou hluchou dcerou... Tichý svět Ruby byl podán skvěle, stejně tak vztah Yasmin a Matta. Na plný počet to není, ale číst se to určitě dalo. Jen je mi ještě teď zima... :-).

evasamankova
21.10.2016 4 z 5

V této knize mi víc než samotná zápletka a její rozuzlení přišly zajímavější tyto věci: atmosféra Aljašky,mimochodem velmi mrazivá, vhled do světa neslyšícího člověka a střípky ze života zvířat.
Noo a ten zbytek z příběhu .... neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne.

Thanyss
15.10.2016 4 z 5

Tuny sněhu, ledu a nekonečná polární noc. Mrazivá Aljaška a matka s dcerou, které pátrají po manželovi a otci v jedné osobě. Kniha, která vyniká skvělou atmosférou, výborně popsaným prostředím a v níž nejde tolik o finální rozuzlení jako o samotnou cestu k cíli.

MMacicekk
08.10.2016 5 z 5

Neobyčejně strhující příběh, který si zaslouží vaší pozornost. Tato kniha je něčím víc než jen "obyčejným" thrillerem. Zčásti je psychologickým dramatem, zčásti sondou do duší obyčejných lidí. Ústředním tématem jsou mezilidské vztahy a jejich komplikovanost. Všudypřítomný mráz, který panuje na Aljašce, je popsán velmi autenticky. Nechybí ani úchvatný popis aljašské přírody a dozvíte se i střípky ze života divokých zvířat. Celou knihu hodnotím jako velmi nadprůměrnou. Jedná se o napínavý a velmi čtivý příběh s neméně zajímavým závěrem. Vřele doporučuji.

Šánka
05.10.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, kniha se četla lehce, ale mrazení z napětí u mě ne, leda z té nekonečné aljašské zimy, to se klepu ještě teď :-).
Ta drsná, ledová atmosféra je tady popsána dokonale, děj mi chvílemi připadal jako takový návod, jak přežít v extrémních podmínkách, o věrohodnosti ani nemluvím (cesta kamionem pro laika v takových podmínkach !). Příběh mě chytil až tak 80 stran před koncem.
Od autorky jsem přečetla její předešlé dvě knihy Sestru a V plamenech, ty se mi moc líbily.
Tak snad příště.

Michaela91
03.10.2016 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, děj pěkně plynul a nutil Vás číst dál až do konce. Autorka dobře vystihla mrazivou atmosféru.

Jane417
26.09.2016 5 z 5

"Dokonalé ticho" je naprosto výborná knížka. Je napínavá, velmi čtivá a hlavně... tak mrazivá, tíživá, skličující až depresivní atmosféra, jakou autorka vytvořila... skvěle napsané. Byla jsem naprosto vtažená do děje a bylo mi u čtení velmi úzko.
Jedině mi trošku vadilo, že 10letá holčička byla až moc přechytralá a maminka dost nezodpovědná, ale to byl jen detail, tak prostě byly postavy napsané. Kniha nešla odložit!

kneslova
20.09.2016 4 z 5

Děj v knize mi nepřijde podstatný ani moc propracovaný a věrohodný, vyniká tam popis mrazivé Aljašky a zvláštní pojetí světa hluchého děvčátka.