Dokonalá lítost

Dokonalá lítost https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531473/bmid_dokonala-litost-65c1e99d3acf5.png 5 504 504

Audiokniha Dokonalá lítost – sedmý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou. Autorka Helen Fieldsová, čte Jan Šťastný. Luc Callanach #7 Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Voxi

One for Sorrow , 2022

Interpreti: Jan Šťastný

Michelle.Bee76
03.01.2024 2 z 5

No. Ačkoliv zde většina pěje ódy na tento díl, pro mě byl jedním z nejhorších z celé série a velkým zklamáním. Vůbec jsem se nemohla dostat do děje, prokousat se první polovinou knihy bylo jako trest za to, že jsem se pustila do čtení této série a několikrát jsem knihu odložila. Sebedestrukční počínání Avy už byla nuda. V knize byla hluchá místa vyplněná vatou Avyna sebemrskačtví. Mám pocit, jakoby autorka už měla této série dost a rozhodla se zničit všechny a vše, co v předchozích dílech pracně budovala. Ačkoliv námět jako takový byl dobrý a zajímavý, bylo cítit, že spisovatelce dochází dech stejně tak, jako jejím hrdinům.

Luci19346
01.01.2024 5 z 5

Velmi smutný příběh protkaný různým lidským selháním. Lítost cítím asi nejvíc s vrahem, což se mi u detektivky ještě asi nestalo.

Jen mě trochu zklamal otevřený konec a "povinnost" číst další díl. Myslím, že to autorka nemá za potřebí, protože další díl bych četla stejně.

Michelleee
29.12.2023 5 z 5

Další úžasný, propracovaný díl této série a doufám, že bude pokračovaní!! Ten konec ? Já jsem pozitivní a věřím, že to dopadne dobře. Drsná, napínavá kniha. Jsem ráda, že jsem tuhle sérii objevila.

85098211
21.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mne byl tento případ s Avou a Lucem definitivně nejlepší z celé této série a určitě by mne zklamalo, pokud by už neměl být žádný další... Autorka zde rozvíjí dvě linie vyprávění. V té současné někdo doslova bestiálním způsobem vraždí oběti a v té z nedávné minulosti se seznámíme s jednou milou a hodnou rodinou, kde se starší dcera zamiluje do (mírně řečeno) nesprávného muže. Brzy pochopí, že tento vztah ji bude do budoucna jen ničit, proto se s ním rozejde. Ale toto její odmítnutí tento člověk nehodlá ani náhodou uznat a respektovat... Policie se při vyšetřování vražd nemá vůbec čeho zachytit, proto zabitých stále přibývá, i když je poměrně brzy jasné, že je mezi nimi nějaké pojítko. A tak Ava - víceméně čirou náhodou - narazí na správnou stopu a vyšetřování se konečně začne ubírat správným směrem...
Musím přiznat, že jsem už docela brzy odhadla, kdo je tím správným pachatelem, protože je v průběhu knihy profesionálním profilovačem zmíněný jeho přibližný věk. A udivilo mne, že tento důležitý údaj nebyl později zohledněn... Kniha je velice smutná, je strašné, když si uvědomíme, jak málo stát dělá pro oběti stalkingu nebo pronásledování. Vraha jsem svým způsobem chápala, jen ty vraždy (možná) nemusely být tak brutální a možná k nim nemuselo dojít vůbec? Těžko říct, ovšem autorka to měla vymyšlené tak, jak to napsala, proto už jen na závěr dodám, že kniha byla vynikající a já pevně doufám, že se s touto sympatickou dvojicí třeba zase někdy setkám...

eMKay86
18.12.2023 5 z 5

Tohle je první díl a to jsem přečetla všechny z této série, ale asi jediný co mě opravdu utkvěl v paměti a rezonoval ve mě ještě dalších pár dnů. Tohle je ve stylu českých titulů této série DOKONALÉ.

Všechny bombové útoky, smrt nevinných lidí, nepochopíte příčinu dokud nebudete pokračovat ve čtení.

Snad bez SPOILERŮ Je to pomsta za bezpráví, nepochopení, nespravedlnost, za to jak někdo ublížil Vašim nejbližším, jednali nebo nejednali byste stejně? Nechtěli byste pomstu?

Situace na železničním přejezdu mě opravdu dostala.

Osobně mě nikdy nezajímal vztah hlavních hrdinů, typické jak z televizního seriálu - on chce ji - ona chce jeho, ale bude nám to trvat celou věčnost, než to zkusíme. Táhne se to celou sérii a za mě je to totální klišé.

Mimo to, jsem opravdu zvědavá jestli bude další díl.

VasnivaCtenarka
17.12.2023 5 z 5

Dokonalá lítost je opět brilantní thriller, který vás nepustí. Helen vás zkrátka umí dostat. Jakmile začnete číst, nechcete přestat. Pokud s touhle sérií nemáte ještě žádné zkušenosti, začněte určitě prvním dílem. Věřte mi, že nebudete litovat.

Jako vždy musím u Helen vyzdvihnout promyšlenost celého děje. Bože – ten je tak dokonalý, že i když budete hledat, nenajdete nic, co by se mohlo Helen vytknout. Opravdu nic!

Tempo knihy bylo naprosto úžasné. Všechno krásně odsýpalo, žádná hluchá místa, jen plno napětí a touhy se už dozvědět, kdo za těmi vraždami stojí.

Helen umí krásně popisovat nejen prostředí samotné, ale také vnitřní svět hrdinů. Avu a Luca budete milovat- jsou skvělá dvojka a pořád si budete říkat – kdy už ti dva budou konečně spolu?!?

Tahle recenze bude velmi krátká a shrnu ji do jedné věty:

TO SI MUSÍTE ZKRÁTKA PŘEČÍST!

Věřte mi a běžte do toho.

lucakuca
30.11.2023 5 z 5

Kniha je drsná, smutná, téma úžasně zpracované a název sedl jako řemen na zlobivou prdel.
Geniální zakončení série.
Konec je úžasně vymyšlen, že každý si tam najde to své, podle svého naturelu, a s tím knihu ukončí. Jsem za tento typ konce moc ráda. A moje optimistická povaha v tom vidí to dobré, že konečně...
Samozřejmě proběhli žhavé diskuse v práci: "Tak jako jak to teda je? Je jako jo nebo jako ne? :-)

Pavlnka
25.11.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé a strašně smutné.

dencazrnu
24.11.2023 5 z 5

Opravdu dechberoucí thriller, který mě dostal do kolen. Recenze na tuto knihu se píše velmi těžko, jelikož při větším rozepisování bych se bohužel dostala ke spousty spoilerům. Každopádně Helen se v tomhle díle absolutně s ničím nemaže a od první stránky do toho šlape naplno. Tenhle díl neměl žádná hluchá místa a i když se dalo celkem dobře poznat, o co tady půjde, bylo to naprosto skvělé. Hned několikrát jsem měla slzy v očích a samotný závěr mě dostal úplně do kolen. Vzhledem k tomu, že to je zatím poslední díl této série, o to víc mi to asi bylo všechno líto, protože Luc i Ava mi přirostli k srdci a loučení s touto sérií je pro mě celkem těžké. Každopádně je krásně vidět, jak se autorka zlepšovala. První část série byla taková rozpačitá, kdy se některé díly moc nepovedly. Ale v samém závěru se autorka vybičovala k tomu nejlepšímu a já opravdu smekám a tleskám. Byl to opravdu skvělý, emoční a čtenářský zážitek, který mohu všem jedině doporučit!

mandari
23.11.2023 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl z celé série. Úplně mě to strhlo!

Magdalenkačte
19.11.2023 5 z 5

Poslední díl ze série “dokonalých a Helen hodně přitvrdila. Kniha má opět dvě linie a v první Luc a Ava vyšetřují bombový útok, při kterém zemře hodně jejich kolegů a záchranářů. A není to jediná smrt, která se v knize řeší.
Druhá linie knihy nás vrací zpět v čase a zde se setkáváme s dívkou Quinn a její rodinou. Quinn pracuje v obchodě a tam si ji vyhlédne mladík Liam a začnou spolu randit. Liamova povaha je však velmi zkažená a Quinn to velmi brzy pochopí. Liam Quinn začne pronásledovat a doslova psychicky ničit. Takového stalkera jsem v žádné knize neviděla.

Čtenář doslova trne hrůzou, kdy a jak se tyto dvě linie protnou. A protnou se tak, že jsem na to koukala s otevřenou pusou. Helen v tomto díle hodně přidala a z knihy byl víceméně thriller (a to nejen v popisu charakteru Liama) a já se o Quinn fakt bála.

Tato kniha sice má otevřený konec, jakoby nás chtěla Helen nalákat na pokračování, ale v tuto chvíli těžko říct, zda bude.

katynka78
14.11.2023 4 z 5

Tento díl jepro mě top! Tento si budu pamatovat opravdu dopodrobna, protože to, co jsem u toho cítila, tak to jsem zatím u žádného dílu až tak moc neprožívala a to jsem citlivka první kategorie! :-)
Možná to přijde jen mně, ale v podstatě Helen psala už brutálnější díly co se týče krve a způsobu vražd. A přesto mi tento díl přišel nejvíce mučivý a bolestný a to v celé své rovině. Navíc mi přijde, že se dotýká témat, která jsou opravdu aktuální a stále ve společnosti tak nějak nedořešená a dostatečně netrestaná a jsou dost často podceňovaná.
A to je právě to, že to pak dopadlo tak, jak to dopadlo. Srdce mě bolelo tak, jako by šlo o moji dceru, srdce mi pukalo nad tím zoufalstvím a marností, co pachatel cítil. Rvala jsem si vlasy z toho, jak byla chuť po pomstě dovedena k dokonalosti ke smůle všech lidí, které denně potřebujeme - záchranářů, hasičů a policistů.
Ač jsem pachatele na závěr opravdu chápala, přesto si myslím, že měl konat jinak, když už tu pomstu musel udělat.
Bolelo mě úplně všechno, brečela jsem od poloviny knihy skoro pořád - jednou ze vzteku, jindy z toho zoufalství. A ta část, kde zjistíme důvod toho všeho, mi vzala dech. Úplně jsem se viděla, jak mi ztuhl obličej, jak se mi oči do široka rozevřely a pusa otevřela a potichu vyslovovala:" Proboha ne, jen to ne."
A ono ano, bohužel. Autorka nám tímto dílem ukázala, jak snadno se může krásný a poklidný život hodných lidí změnit v peklo jen proto, že si to usmyslel jeden blbeček.
A autorka dokázala ještě jednu věc - že děs, zoufalství a hrůzu jde ve čtenáři vyvolat i jinak než potoky krve a množstvím kapitol, kde je jen mučení. Tento díl byl totiž tah na branku citů takovým způsobem, že z toho mrazí. A modlíte se, abyste to nemuseli nikdy řešit.

Jinak linka Luca a Ave je úžasná a já jen doufám, že bude další díl a tam se z nich stanou parťáci nejen v práci, ale i v životě se vším všudy. Prostě jak říkám,tah na city ve všech směrech.

Belanna
11.11.2023 5 z 5

Skvělé, dokonalé, smutné.
Tentokrát to bylo opravdu napínavé a hodně drsné. O život přišlo mnoho lidí a byli mezi nimi i ti, na kterým Avě záleželo. Líbilo se mi využití retrospektivy, která postupně odkrývala pachatelovy kroky a důvody a dodávala příběhu více dramatičnosti.
Ale co konec?
To prostě musí pokračovat dál !

Szigeti
03.11.2023 5 z 5

Milá Helen, už pri prvej "dokonalej" som napísal, že ste väčší magor ako Dr. King, ale záverom tejto ste ma úplne dorazili. Inak skvelá séria. Počúvané ako audioknihy.

marekB78
01.11.2023 5 z 5

Super kniha. Bohužel asi poslední ze série "Dokonalých". Hrozně jsem si zvykl na všechny ty postavy a osudové linie. Kniha mě pohltila od první stránky a nepustila až do závěrečného rozuzlení.

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Velice zajímavé a hlavně propracované téma. Nejdřív jsem byla zaskočená "bestiálním řáděním" psychopatického vraha a nedokázala pochopit všechno, co se kolem toho dělo. Ovšem když člověk nahlédl do "druhé linie", bylo to mrazivé a ohromující, stejně jako celý příběh. Skvělá knížka.

Pine
20.10.2023 5 z 5

Fieldsová nás už několikrát postavila před vypjaté situace, v téhle sérii má na svědomí několik velmi drsných scén. Možná si budete myslet, že jste na stopě vrahovi, ale věřte mi - nevíte nic. Tenhle příběh vámi dokonale otřese, pokud jste se během čtení série do všech postav vžili. Připravte se na horskou dráhu emocí!

Jedna část příběhu je současný Edinburgh a jeho obyvatelé vystavení teroru. Druhá část čtenářům odhaluje motiv - zde jsme oproti Avě a Lucovi ve výhodě. A právě ta druhá část pro mě byla velmi tragická. Autorka dokázala do každého řádku knihy vtisknout obrovskou bolest. Tento díl je stejně napínavý a intenzivní jako ty předchozí. Pokud pro vás Dokonalá lítost nebude nezapomenutelná, minimálně ve vás zanechá silný dojem.

TeraBla
18.10.2023 3 z 5

Napínavé, chladné, bezcitné. Opět skvěle a poutavě napsané, přečtené za pár dní. Od jisté doby jsem dost citlivá na rodinná dramata, takže jsem se při čtení dost ošívala. Nic to ale nemění na tom, že celá série je čtivě napsaná. A konec? Bude další díl?

katka.oo
15.10.2023 5 z 5

Další dokonalý díl ... výborné, napínavé, ale i hodně emotivní čtení, nadupaný díl od začátku do konce, pro mě jeden z nejlepších. Z některých věcí mi bylo hodně smutno a i malá slzička ukápla, ale nejvíc mě dostal ten konec, co bude dál??!! Jsem zvědavá jestli bude a jaké pokračování.

lucka0201
14.10.2023 5 z 5

Skvela kniha, taketo emocie vo mne uz nevzbudila kniha davno ! Paci sa mi styl miesania deja minulosti s pritomnostou a pomale odhalovanie pricin. Tentokrat som siahla po audioknihe a len upozornujem/ apelujem na citlivejsie povahy- nesoferujte pri poslednych kapitolach.

Helen Fields
britská, 1969