Závoj smutku

Závoj smutku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210623/doctor-who-zavoj-smutku-vex-210623.jpg 4 320 64

Doctor Who série

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě. Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých – je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo?... celý text

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Jota

Shroud of Sorrow , 2014

Kate_Hall
24.02.2017 4 z 5

Po dlouhé chvíli jsem se konečně rozhodla přečíst tuto knihu. Kniha mě docela překvapila, byla dobře napsaná, ale někdy se mi zdálo že autor urychluje děj a někde že ho moc zpomaluje, ale i přesto jsem se dostala do konce této knihy. Jako fanoušek Doctora Who mohu říci že je ta kniha docela čtivá a někdy i humorná. Doporučuji všem fanouškům.

Aivinka
04.01.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, nepatří sice k nejlepším knihám Doctora Who ale i tak se mi líbila.

Dinosaur
02.08.2016 4 z 5

(7.5/10) Řekl bych, že moje hodnocení odpovídá takové průměrné epizodě seriálu. Pro fanoušky příjemné zpestření.

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem velká fanynka Doctora, knihu jsem si hrozně užila. Občas tam byly skutečně smutné pasáže, ale nechyběl ani Doctorův humor. Pro fanoušky Pána času určitě doporučuji

sgjoli
07.05.2016 5 z 5

Se Závojem smutku jsem byla vskutku spokojená. Pro mne to je příběh se zajímavou zápletkou a ještě zajímavějším vyústěním. Konec je sice otevřený, naznačuje budoucnost, ale já s tím neměla problém, takové konce mám ráda. Obsahově je to nápadité a dobře propracované, pořád se něco děje nebo se něco řeší, takže vás to nenechá ani na chvilku oddechnout. Zároveň není řešení všech problémů překombinované, člověk se také neztrácí ve spleti dalších a dalších problémů vedlejších. Zároveň mi z toho zpracování přišlo velmi dobře znatelné, že autor je velký fanda a nadšenec do seriálu. :-D Přiznám se, že bych tento příběh velmi ráda viděla natočený, uměla bych si to představit jako třeba nějaký speciál. :-)

Čelo
01.04.2016 4 z 5

Zápletka knihy je skvělá. Jen jsem si to místy neužil, tak jak bych měl, ale i přesto jsem spokojen a hodnotím 75%. Doufám, že další díly budou lepší a lepší. :-)

Percabethka
05.02.2016 4 z 5

Skvělý, jen mi tam hrozně vadil překlad sonického šroubováku - Sonáč? Jako vážně? :/ 11th je sice proslulej svejma žjóva slovama, ale tohle bylo moc :D

Gaby13
18.01.2016 4 z 5

Jelikoz jsem velka fanynka Doktora tak jsem tuto knizku precetla jednim dechem. Dalecka generace se mi ale zdala lepsi.

lampernaqui
10.01.2016 1 z 5

Tady asi půjdu dle Jiráska - Proti všem. Doktora znám (nejsem žádný whovian, je to odpočinkový seriál), teď jsem začal skoukávat klasické díly... k tomu jsem zkusil knihu. No, spíše "knihu". Nejedná se o román, spíše jen o velmi rychle převyprávěný díl... Kvalitou je to pro mě něco jako sešity John Sinclair, ale ty jsou pro mě nostalgická záležitost. Jestli další knihy budou stejně psané, rozhodně přestávám číst. Škoda peněz - a raději se nevyjadřuji k pasáži s klaunama, to by bylo na delší rozbor :)

tomas4518
29.12.2015 3 z 5

Očekával jsem od této knihy hodně dobrý příběh, bohužel mě to nijak nechytlo a ani se mi to nelíbilo.

megranity
29.11.2015 3 z 5

Doktor. Kdo by nemiloval doktora. Panu Donbavandovi se určitě povedlo vystihnout povahu doktora i Kláry, i když ne úplně přesně, a příjemně zvolit hlavní postavy. Dobové zasazení skvělé, nápad také neurazí. Pro whoviana povinností, pro neználka asi průměr.

Hadrna
27.10.2015 3 z 5

První díl a už jsem z něho tak zklamaná...no nic uvidíme jak to bude s ostatními díly :/

Mako123123
16.10.2015 3 z 5

Slabšie než Dálecká Generace... každopádne idem na Siluetu.

Vianescee
05.08.2015 4 z 5

Kniha byla skvělá a čtivá. Líbila se mi věrná podoba se seriálem. Doktor byl úžasný a příběh mě zaujal. Byl to takový přepis epizody a to povedený, jen jsem občas měla trochu problém si některé situace a dialogy představit. Trochu mi vadilo používání slova sonáč. Přestože jsem knihu přečetla během chvilky a nemám jí co vytknout, 5 hvězdiček dávám jinému typu knih a tohle prostě nebylo úplně ono. Takže si určitě přečtu další díl, ale seriál mám o něco radši.

NeznámáL
05.07.2015 5 z 5

To je moje bible. Seriál Doctor Who miluju, a když jsem pod stromečkem našla tuhle knížku, myslela jsem, že se rozprsknu radostí. Ale měla jsem s ní ten samý problém jako s Hamletem. Tak dokonalé, že jsem musela přestat, abych to nepřečetla moc rychle. Dala bych tomu nejraději tak tisíc hvězdiček. ÚŽASNÉ!!!

Ačánek
11.06.2015 5 z 5

Opravdu úžasná kniha, všichni fanoušci tohoto seriálu by si ji měli přečíst, protože číst tuhle knihu je jako sledovat další díl seriálu, který nebyl natočen.

jirincz
28.05.2015 4 z 5

Je až uchvátné, jak se podařilo převést vyjadřování a celkovou potrhlost Doktora v podání Matta Smithe ze seriálu. Opravdu si je člověk vybavuje a usmívá se, jako by to bylo vytrhlé ze seriálu. Také mi přijde opravdu povedený překlad, Třasořiťka a pojmenovávání Doktorova vynálezu, tam si dal překladatel záležet. Ale na druhou stranu opravdu se mi nelíbí používání slova sonáč, pro sonický šroubovák, divný... Celkově je kniha hodně povedená, děj odsejpá, nezdržuje se žádnými dlouhosáhlými popisy a zkrátka to šlape. Co mě pak však zklamalo je spíše samotné vyvrcholení, od té doby co přišli na scénu Klauni a začala se nějak řešit situace, mi to přišlo nějak moc ulítlé i na Doctora a nojak extra mě to neoslovilo. Pro fandy Doctora super, pro lidi co si chtějí přečíst sci-fi a o Doctorovi netuší, tak budou jistě úplně mimo...

ELMA
09.05.2015 3 z 5

Doctora miluju, ale tohle nějak není ono. Není to úplně nejhorší, ale čekala jsem trochu víc.

Ajvy
21.04.2015 4 z 5

Klasický příběh o dovádění v čase a prostoru jednoho excentrického chlápka s modrou budkou :)
Závoj smutku zůstává věrný formě klasického scénáře k seriálu. Třeskutě potrhlý, dobrodružný, infantilní a nesmírně charismaticky geniální Doctor, poslední pán času, nejmocnější rasa ve vesmíru, cestuje ve své TARDIS za doprovodu společníka napříč časovým vírem. Nepřítel je i pro Doctora úplně nový, dostatečně tajemný a strašidelný. Škoda, že má tak málo stránek :)

zuzana13
13.04.2015 5 z 5

Dobře napsaná. Můj oblíbení seriál. Doporučuji.

humor cestování časem anglická literatura zfilmováno – TV seriál Doctor Who

Autorovy knížky