Závěť pana Pumpa - Stratoplán H22 - 1. část

Závěť pana Pumpa - Stratoplán H22 - 1. část https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148057/bmid_dobrodruzstvi-jo-zefky-a-zoko-stratoplan-h-22-1-cast-zavet-pana-pumpa-148057.jpg 4 20 2

Odvážný reportér Tintin patří k nejslavnějším postavám evropského komiksu. U nás si získal množství příznivců, a to díky napínavým kresleným příběhům a též díky úspěšnému filmovému zpracování. V nakladatelství Albatros vyšlo všech dvacet čtyři dobrodružství. Belgický kreslíř Hergé a duchovní otec Tintina je však autorem i další neméně napínavé a veselé pětidílné série. Dva sourozenci Jo a Zefka zažívají se svým šikovným šimpanzem Žoko jedno neuvěřitelné dobrodružství za druhým. Série vznikala během 50. let minulého století, kdy Hergé stál na vrcholu tvůrčích sil, a dodnes neztratila nic ze své přitažlivosti.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mr. Pump's Legacy (The Stratoship H.22, Part One) , 1951

martinstefko
25.09.2017 4 z 5

Z příběhu je hodně znát, že ho tvořil Hergé, je zde podobná zápletka jako v Tintinových příbězích, kdy na jedné straně musí být zlosynové, na druhé straně nevinní lidé, kteří vyhrávají. V podání dvou dětí a jedné opičky je to zábavné, což se projevuje v některých skutečně dobrých vtipech - například lahev s šampaňským. Je poznat, že toho mají Jo, Zefka a Žoko s Tintinem společného mnohem více (postavy jsou si vizuálně velmi podobné, Žoko svými hláškami připomíná Filutu), ale přesto se jedná o příběh, který zaujme a pobaví sám o sobě.

trudoš
25.08.2015 3 z 5

I když je Hergého fantazie bravurní, nějak mi víc vyhovuje dospělejší Tintin, než vyloženě dětská Jo a Zefka. Závěť pana Pumpa je klasickým dobrodružným příběhem pro děti, které zde mají ústřední i vůdčí role. V tomto smyslu plní komiks účel na jedničku, nevadí-li vám příliš, když je inteligence dospělých postav záměrně potlačována. Problém jsem měl ale se zápletkou, která je až příliš cyklická. Série postupně přerušovaných sabotáží drží děj záměrně na místě, a když se nakonec hne kupředu, vývoj nijak zásadně nepřekvapí. Naštěstí autorův osobitý humor na věk nehledí, takže jsem se dokázal bavit i tak, například začátek s věčně pospíchajícím milionářem je geniální. Prostě Hergé, toho nelze nemilovat.

komiksy pro děti

Hergé (p)