Manitoba neodpovídá - Záhadný paprsek - 1. část

Manitoba neodpovídá - Záhadný paprsek - 1. část https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199379/dobrodruzstvi-jo-zefky-a-zoko-zahad-199379.jpg 4 15 4

Jo, Zefka a jejich věrná opička Žoko zažívají v novém komiksu Manitoba neodpovídá vskutku prazvláštní dobrodružství. Je prvním svazkem z dvoudílné série Záhadný paprsek. Naši hrdinové se dostanou do spárů šíleného vynálezce, který se pomocí obrovského robota pokouší ovládnout svět… Autorem komiksu je slavný belgický kreslíř Hergé, autor neméně proslulého seriálu o Tintinovi. Dobrodružství Jo, Zefy, a Žoko je určeno menším čtenářům a potěší je napínavým dějem i spoustou komických situací, do nichž se dětští hrdinové dostávají. Pro sběratele komiksů je pak svazek vítaným zpestřením sbírky, protože v češtině vychází poprvé.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Rayon du mystère. Le "Manitoba" ne répond plus , 1952

zuzi1162
05.03.2024 5 z 5

Perfektní. Tuhle serii mám radši než Tintina.

jendah97
09.02.2020 3 z 5

Připadá mi to ještě trochu naivnější než předchozí díly. Nebo spíš je to takové dětské scifi ve stylu Jula Verna. Dobrodružství obsahuje piráty, únos, šíleného profesora toužícího ovládnout svět, spoustu vynálezů, podmořskou základna zloduchů, lidožrouty. Prostě taková všehochuť. Ale jako oddychovka je to fajn.

Atlantis
22.05.2019 3 z 5

Přiznávám se bez mučení, nevěděl jsem, že Hergé dělal ještě i něco jiného než Tintina. Když jsem tedy viděl obálku tohoto komiksu, předpokládal jsem, že jde o další příběhy známého reportéra. Místo toho tady máme dvě malé děti a opici.
Nevím, kam tuto knihu zařadit, na jaké publikum je příběh cílený. Na dospělé příliš infantilní, protože někdo někam neustále padá a zakopává. Na dětské publikum zase byly některé scény příliš sugestivní.
Lehce čitelný komiks, který ale není ničem zapamatovatelný.

martinstefko
25.09.2017 3 z 5

Hergé umí naprosto neskutečně kreslit podvodní svět. Když se pustí do větších panelů, alespoň na půl stránky, je to naprosto úchvatné. Jako kdybyste se s ním pod tu hladinu skutečně dostávali. Zadržujete dech z toho, aby se vám voda nedostala do plic. Právě kresba je to hlavní, co mě v případě sešitu "Dobrodružství Jo, Zefky a Žoko 3: Záhadný paprsek, 1. část - Manitoba neodpovídá" nejvíce nadchlo. Příběh sám o sobě není až tak úchvatný, i když postupně nabývá zajímavých rozměrů.

komiksy pro děti

Hergé (p)