Dobrodružstvá kapitána Korkorána

Dobrodružstvá kapitána Korkorána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126996/dobrodruzstva-kapita-126996.jpg 4 137 33

Čitateľ má možnosť prežívať osudy kapitána Korkorána, potomka prostých bretonských rybárov, človeka, ktorý nenávidí útlak, lož a bezprávie. So svojou skrotenou tigricou Strelou bojuje v mene spravodlivosti proti zotročiteľom indického ľudu. Šľachetný Korkorán sa neľaká ani tisícich nebezpečenstiev, vrhá sa odvážne do nebezpečenstiev, niekedy priam neuveriteľných.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Aventures merveilleuses mais authentiques du capitaine Corcoran , 1867

85098211
28.07.2017 4 z 5

Vynikající kniha pro mládež! Kdybych ji četla jako mladá holka, jsem si jistá, že bych byla nadšená. Ale protože už to není dávno pravda, jednu hvězdičku knize ubírám ;-).

PetraDušková
19.07.2017

Já zase neuměla vyslovit jméno bratrance začínající na písmeno Q, ale jako dítěti mi to před 30 lety nijak nevadilo, byla a je to ideální knížka na čtení dětem před spaním, kterou se vyplatí mít doma vázanou místo starého "salátového" vydání, tak pro děti kolem 10 let věku, teda pokud už předtím nečetly nebo neviděly jiné dnešní akční a lehce stravitelné megahity, to pak může vypadat putování statečného Korkorána Indií jako směšné nebo nudné.

JosefHorák
17.06.2017

Kapitán byl opravdu hrdinný. Díky němu jsem se naučil vyslovovat "Bhagavadgíta". V dospělosti se mi to velmi hodí ;)

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Kniha mého dětství a mládí,brala jsem ji stoprocentně vážně a bylo to pro mě "D"obrodružství se vším všudy.
Mimochodem,ti,kdož jsou ve vlastnictví nějaké kočkovité šelmy,chápou,že vykání bývá namístě.

Rup
07.02.2017 5 z 5

Má vše, co má správný dobrodružný příběh mít: švih, vtip, lásku, akci, bitky i bitvy, odvahu, čest, fantazii... Všichni ti soudobí upíři, vlkodlaci a jiné příšery, včetně jejich autorů mu nesahají ani po kotníky.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Úsměvný příběh staré doby :).

fofr1.
13.02.2016

Objevující se "negativa" k této knize, beru coby názor hlupáčka... Podobný příběh Mauglí by byl rovněž takto trapně hodnocen...

mulderka
31.01.2016 3 z 5

Kdybych to četla o nějakých 35 let dřív, asi bych se rozplývala nadšením. Dnes mi občas zacukaly koutky úst a nejvíc mě pobavilo, že Korkorán své tygřici VYKAL!!

PS. Nějak zmizelo hodnocení, takže dávám 3 hvězdičky, takovéto dobrodružné klasiky mám načteno pár tun a dost z toho na lepší úrovni.

woodward
15.08.2015 4 z 5

Jako kluk jsem to zhltnul za odpoledne. Dneska už bych se k tomu asi nevracel, ale z nostalgie dám čtyři hvězdy.

Pawlisman
02.10.2014 5 z 5

Kniha mládí, velice originální se skvělým dobrodružným dechem. Svým dětem určitě podstrčím.

Casio_cz
21.08.2014 5 z 5

není co dodat :)

tenax
10.08.2013 3 z 5

Nostalgická vzpomínka na dětství, kdy svět byl černý nebo bílý a nic mezi tím.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Kapitán Korkorán, provázen svou ochočenou tygřicí Jiskrou, prožívá v Indii devatenáctého století spousty dobrodružství, bojuje za práva Indů proti Angličanům a získá dokonce lásku maharádžovy dcery, Síty. Moc hezká kniha.