Dobrodruzi

Jonas Cord zdědí v roce 1925 po nečekané otcově smrti všechno rodinné jmění včetně továrny a otcovy krásné Riny. Odsud se začíná odvíjet příběh hlavních hrdinů knihy zobrazující předválečnou Ameriku prosperující od New Yorku ke Kalifornii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96928/dobrodruzi-96928.jpg 45
Vydáno, Alpress

The Carpetbaggers

Kniha Dobrodruzi

anelimka
17.07.2015

První kniha, kterou jsem od autora přečetla. Děj se odehrává v Americe v období let 1920-1945. Děj je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny Jonase Corda, ale i dalších 4 ústředních postav děje - Nevady Smithe (syn indiánky a bělošského otce, jehož rodiče jsou zavražděni o on se po vykonané mstě ocitne na ranči Cordových, kde nakonec prožije celý život), Riny Marlowové (poslední ženy otce Corda, do níž je Cord junior zamilován a ze které se stane slavná filmová hvězda), Davida Wolfa (syna židovského hadráře, který se vlastní pílí a loajálností stane jedním z nebližíšch hl.hrdiny) a Jennie Dentonové (chudé dívky, jež svůj život zasvětí službě Bohu). Jonas Cord je syn bohatého podnikatele, který celý život trpí tím, že je pouhým "synem svého otce" a snaží se vymanit z jeho stínu. Je nadmíru akční, předvídavý a velmi úspěšný ve všech oblastech podnikání. Pouze v oblasti osobního života se velmi dlouho hledá.
Kniha je velmi čtivá, má spád, smysl a střídání vyprávění z pohledu jednotlivých postav je velmi zajímavé.

Harold Robbins
americká, 1916 - 1997