Dobročinný večírek

Dobročinný večírek

Novela z prostředí evropských přistěhovalců v Americe na sklonku padesátých let.
Autor se zaměřil na groteskní a shovívavou charakteristiku některých postav, na jejich osudy, pocity a bezbrannost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27706/dobrocinny-vecirek-27706.jpg 4.146
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Melantrich

wimpzk
28.05.2017

Román, který byl pro mě, tak jako většina Hostovského knih, zvláštním čtenářským zážitkem v několika rovinách. Tak předně autorův jazyk mě okouzloval po celou dobu čtění. Jeho místy velmi archaická slovní zásoba pro mě měla zvláštní půvab. Dále příběh, který je pikantní již tím, že se jedná o emigrantský námět s pitoreskními souvislostmi. Autor ve své ironii nešetří nikoho a vyústění příběhu s ukradenými penězi a vraždou, jen podtrhuje celý ironicko-srkastický děj. Oceňuji také autorovy psychologické portréty jednotlivých figur. Zkrátka Hostovský výborný jako vždy, vřele doporučuji ke čtení.

WEIL
18.08.2011

Každý člověk z jiného kraje, pokud chce žít jinde, tak se musí tamní kultuře nějakpřizpůsobit.

USA má ale jednu výhod. Je to tak velká země, že je to jiné vytvořit si tam svět, než třeba si zvyknout v tak malých zemích jako je třeba Norsko či Dánsko.