Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko

Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126360/dobra-kucharka-cesky-126360.JPG 4 6 1

Vybraly jsme 444 z mnoha tisíc receptů uveřejněných v jedenácti historických kuchařkách od nejstarší rukopisné sbírky z 15. století,přes první tištěnou knihu kuchařských návodů. Voliliy jsme z široké nabídkytak,aby byly zastoupeny běžnější i méně obvyklé pokrmy.

cori
12.03.2016

Recepty v knize jsou vybrané z 11 historických kuchařek: Nejstarší česká rukopisná sbírka kuchařských návodů z 15. století, Nejstarší česká kniha kuchařská od Severína Mladšího, Pavel Severín z Kapí Hory tiskne roku 1535 druhou staročeskou knihu kuchařskou, Jan Kantor přetiskuje kuchařství Severína Mladšího, Alchymista Bavor Mladší Rodovský z Hustířan vydává knihu kuchmisterskou léta Páně 1591, Kuchařská kniha Polyxeny z Lobkovic, Rukopisný sborník kuchařských receptů šlechtických z 1.poloviny 17. století, Rukopisná kniha kuchařská šlechtická z roku 1645, Kuchařka Alžběty Lidmily z Lisova z roku 1661, Strahovská kniha kuchařská od Jiřího Evermoda Košetického, Kateřiny Koniášové Kniha kuchařská z roku 1712.