Doba jedová 2

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121988/doba-jedova-2-121988.jpg 3.9103

Doba jedová (2.)

10.11.2018

Splnila me ocekavani :)

Yarwen
15.09.2018

Zaplať pánbůh za takovéto knihy, jež i v době, kdy se třetina televizní reklamy točí okolo farmaceutického průmyslu, má odvahu jít proti proudu a poukazovat na nebezpečí a rizika spojená ať už s očkováním nebo s nejrůznějšími látkami kolem nás, jakožto s vedlejšími účinky léků, poukazováním na faktory ovlivňující vznik civilizačních chorob a dalších témat. Autoři věnují prostor i kritickým názorům oponentů, takže každý čtenář, který má trochu rozumu (a jestliže má vyšší ambice než čtení bulváru a sáhnul po naučné knize, tak ho nejspíš má), si učiní na věc vlastní názor. Za mě velmi poučné a zajímavé (70%).

Pichoval
13.09.2017

Nektere pasaze se opakovali, jine byly zbytecne a nezajimave. Presto doporucuji precist pro rozsireni obzoru.

tess.for
11.06.2017

Poučná kniha, bohužel se v ní opakovalo mnohé už z předchozího dílu, některé kapitoly mi přišly zbytečné. Přesto jsem se dozvěděla nové informace.

Etelea
06.09.2016

Ani mě už nebrala tolik jako první díl. Takže hezké 3* za informace

zork
23.05.2016

Podľa môjho názoru, o dosť slabšia ako prvý diel, na tretí sa ani nechystám.

K4t13
25.07.2015

Doba jedová 2 na mě zapůsobila o něco víc, než její první díl. Zřejmě to bude výběrem témat, která mi jsou bližší. Kniha je také o něco více čtivá, než ta předchozí. Oceňuji, že autoři zveřejnili rovněž názory odborníků jiné oblasti na jejich tvrzení a také dopisy, ve kterých s nimi ostatní nesouhlasili. Faktem je, že čtenář v tom potom může mít zmatek, ale už je na jeho zvážení na čí argumenty dá a jak (pokud) to ovlivní jeho životní styl.

xxiixxi
27.06.2014

Kniha přináší určitě mnoho věcí k zamyšlení a věnuje se tématům, které by se neměly brát na lehkou váhu. Velká část je věnována očkování. V závěru je několik stránek s komentáři od dalších odborníků, které přinášejí pohled na problematiku z jiné strany.

lenkaknel
03.12.2013

Přijde mi slabší než první díl.

eliik
02.06.2013

Upřímně se mi více líbil první díl. Ve druhém díle je velmi moc odborností, ve kterých jsem se jako laik ztrácela. Každopádně poučná.

Marki87
03.12.2012

Skvělá kniha! Autorka nabízí spoustu zajímavých, někdy až dost šokujících, informací, které nutí k zamyšlení, a to formou, která je pochopitelná i pro laiky.

Lady Lili
08.08.2012

Velmi mě potěšila obsáhla kapitola o dětském očkování, ač sama děti nemám, do budoucna tuhle otázku určitě řešit budu a je dobré se dozvědět informace od více odborníků. Také mě překvapil lékařský závěr a takové zhodnocení knihy, které člověka donutí trochu vystřízlivět a nabídne zase jiný pohled na věc.

vitavita
10.05.2012

Výborné počtení, doporučuju všem ať se dozví co jí !!!!