Do země mandarinů

Do země mandarinů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337484/bmid_do-zeme-mandarinu-hK2-337484.png 3 34 6

Další dobrodružství Old Shatterhanda, v tomto románě zvaného pouze Charley, který se se svým sluhou Sedžidem Omarem a anglickými přáteli, sirem Johnem Raffleyem a jeho bratrancem, vydávají do Číny, kde se má sir John oženit. Cestou se seznamují s americkým misionářem Wallerem a jeho dcerou a dvěma číňany, otcem a synem, kteří se domů vracejí po dlouhé době prožité v Evropě. Jejich plavba a pobyt v Číně se však komplikuje díky synovci pana Wallera....... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Und Friede auf Erden! , 1901

Charlie99
09.02.2021 4 z 5

Hezký začátek, bohužel ve vydání vynou nakladatelství jsou přeházeny stránky a některé i chybí

rumund
13.11.2020 3 z 5

moje první mayovka

vlastimil577
23.03.2018 2 z 5

Ještě se mě nestalo abych knihu nedočetl ale tady jsem měl namále - nebavila mě. Ty dvě hvězdy jsou pro Maye toho mám pořád rád ! !

Kakho-Oto
01.11.2017 3 z 5

Začátek a konec románu nebyl rozhodně špatný, téměř celé se to dobře četlo, proto řadím román do mírně kladných čísel (60 procent). Nicméně v kontextu celé tvorby Karla Maye nepatří toto dílo rozhodně do té lepší poloviny, ale zcela jasně do druhé. Jsou však i horší mayovky - řada povídek a z románů např. tzv. čtvrtý díl Vinnetoua (česky též Vinnetouovi dědicové, Vinnetouova závěť), kde filozofický a kvazidobrodružný děj působí velmi směšně. Z orientálního prostředí je obdobný příběh snesitelnější. Z pozdního tvůrčího období je však rozhodně lepší román V Mekce. Originální název románu Do země mandarínů: Et in terra pax! (česky A mír na zemi!)

mulderka
13.08.2017 2 z 5

Pozdní dílo z autorovy spasitelsko-filozofické éry. A je to na něm vidět. May bohužel až trapně vykradl sám sebe i co se týče postav. A dobrodružství? To se skoro vytratilo. V kontextu celého rozsáhlého díla KM je Do země mandarínů hluboko ve spodní půlce "žebříčku". Je mi líto.

Aenag
17.11.2012 5 z 5

Méně známý román od slavného spisovatele. Je zde vypsáno několik zajímavých filozofickopsychologických otázek. Kniha vhodná k zamyšlení i pobavení.

Old Shatterhand

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Do země mandarinů je v