Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2570 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

MonikaV
31.10.2017 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky za ten kostrbatý rozjezd. Ale jinak super,styl psaní opravu zvláštní, ale mně vyhovoval.

Kekik
31.10.2017 4 z 5

A mě to bavilo.
Dívka ve vlaku a Do vody. Tyto knihy na mě vyskakovaly na netu snad úplně všude. Začala jsem je tedy sledovat na DTB. A pak jsem si řekla, že tedy i já budu světová a přečtu si je.
Napadlo mě, že bych mohla zkusit nejprve Do vody, abych tím předešla možnému zklamání, jako se to stalo mnohým čtenářům, kteří četli jako první Dívku ve vlaku. Možná to pomohlo, možná by se mi kniha líbila tak či tak.
Takže jsem si připravila papírek, kde jsem si během čtení zapsala každého vypravěče a k němu pár informací. Z počátku jsem občas na "tahák" nakoukla, ale vcelku rychle se stal jen záložkou.
Takže čtu a čtu a čtu. A jak jsem již psala- mě kniha bavila. Rozhodně nezklamala. Je čtivá, akční. Prostě super.
Takže u mě dobrý. A tak tedy z vody do vlaku.

pavčape
31.10.2017 1 z 5

Čtu a čtu a stále nechápu... Nemůžu si pomoct, ale styl vyprávění autorky mi absolutně nevyhovuje. Nesedí mi přeskakování z jedné dějové osy do druhé. Nesedí mi přeskakování mezi jednotlivými postavami. Nesedí mi množství postav, mezi kterými se ani na konci knihy zcela neorientuju. Mnohé monology a úvahy jednotlivých postav mi přijdou zbytečné, protože mi stejně v objasnění děje moc nepomáhají.... Tuhle osobu jsem celou dobu považovala za mladou dospívající dívku, najednou s úžasem zjišťuju, že má dospívající dceru! Kde jsem se v ději ztratila, že jsem to nepostřehla? A takovým momentů jsem v knížce zaznamenala několik. Jsem takřka na konci knihy a nedala bych ani prst do ohně za to, kolik žen se vlastně v té proklaté tůni utopilo, protože to prostě nevím! Pochybuju o sobě - jsem asi hloupá, ale tohle nedávám... Dívka ve vlaku mi přišla celkem nic moc, ale dočetla jsem ji i přesto, že mě hlavní postavy štvaly. Pochopila jsem pointu. Tady zatím nechápu nic... Zbývá mi poslední část knihy a uvidím, či prozřím... Pokud se mi u knížky stává (nikoli stane, ale stává), že se mi myšlenky toulají bůhví kde, tak pro mě není knížka SUPER, SKVĚLÁ ...atd. Knížka mě musí pohltit natolik, abych od ní nerada odcházela. Tady se to autorce opravdu nepovedlo.

Beruska18
31.10.2017 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém zorientovat se kdo je kdo a vzájemné vazby ... postupně se příběh dal do pohybu, děj dobře ubihal, jen to rozuzlení nebylo až tak překvapující .....

Jančislava
31.10.2017 2 z 5

Bohužel, musím se zařadit k těm, kterým se kniha nelíbila. Nesedli mi postavy ani děj a ani prostředí. Dívka ve vlaku se mi líbila moc, ale tato nic moc.

a355o
30.10.2017 4 z 5

Po Dívce ve vlaku jsem tak trochu očekávala podobnosti, ale autorka mě překvapila novostí a originalitou. Příběh byl zajímavý, místo a záhadná utopení opředená starými pověstmi anebo to bylo všechno pravda? Ze začátku jsem se dost ztrácela v postavách kvůli střídaní vypravěčů, takže jsem se stále musela vracet k předchozím stranám, abych si udělala jasno, ale po určité době se to srovná. Příběh se mi líbil, byl napínavý, zajímavý a nebyl překombinovaný.
Ale konec knihy je poměrně zarážející. Celá kniha jede určitým tempem a konec je useknutý. Celé rozuzlení a pointa je shrnutá do snad jedné kapitoly, což naprosto ubírá na celém vyznění příběhu. Poslední kapitola budí dojem jakoby snad autorce chyběl inkoust na to, aby poskytla příběhu dozvuk, který by si zasloužil.

85098211
26.10.2017 4 z 5

Podle mého názoru lehce slabší než Dívka ve vlaku, ale opravdu jen lehce ;-). I tak je kniha dobrá a napínavá. V postavách jsem se rychle zorientovala a potom už to bylo v pohodě. Pokud jde o rozuzlení příběhu - ne, netušila jsem, jak to dopadne a kdo je vrah. A úplný konec byl i pro mne dost překvapivý...

Marcela52
25.10.2017 2 z 5

Byla jsem zvědavá, zda se autorce zdařilého bestselleru Dívka ve vlaku podaří napsat další zajímavý titul. Bohužel, dle mého názoru, to moc nevyšlo. Trvalo poměrně dlouho, než jsem se začetla. Asi tak po sto stránkách jsem už byla natolik unavená neustálými záhadami a značně pochmurnými detaily, že jsem nakonec knihu odložila. Po pár dnech jsem ji prolistovala ke konci, abych zjistila, jak to dopadlo. Za mě, docela zklamání, čekala jsem více. Možná, že někoho kniha zaujme , ale já jsem to nebyla...

verushka19
24.10.2017 5 z 5

Super kniha , která se mi moc dobře četla. Ani tolik postav mi nevadilo. Velmi napínavý příběh, u kterého jsem do konce netušila, kdo je vrah. Líbila se mi o trochu více než dívka ve vlaku. Mohu doporučit.

mišák1262
24.10.2017 3 z 5

kniha hezká. začátek nic moc než sme se z orientovala kdo je kdo , kdo ke komu patři a tak.... pak velice napínavé a ke konci už sme veděla kdo to udělal..... takže konec nic moc. Dívka ve vlaku od autorky je lepší...

Pedias
23.10.2017 3 z 5

Hodně dlouho mě trvalo, než jsem pochopila kdo je kdo. Ze začátku mě to moc nebavilo, v půlce se to rozjelo a konec byl šup, šup.
Dívku ve vlaku jsem četla taky, řadím je tak na stejnou úroveň.
Nejlepší na knize je její obálka.

Kamilajznik
23.10.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Napínavé čtení vesměs od začátku. I když jsem se ze začátku ztrácela v tolika postavách.

rochesters
23.10.2017 5 z 5

Pro mne jedna z neúžasnějších knih, které jsem četla. Dívka ve vlaku byla super, ale přijde mi nevhodné tyhle dvě knihy srovnávat... tahle je úplně jiná....

keselylenka
23.10.2017 3 z 5

Bohužel tato kniha pro mě byla trochu zklamáním. Dívka ve vlaku se hodně povedla, ale tady jsem se přes všechnu snahu nedokázala začíst a vlastně mi bylo i jedno proč se stalo, co se stalo. Nedýchalo na mě tajemno a ta chemie z předchozí knihy tady prostě chyběla.

Luca84
23.10.2017 3 z 5

Mám ráda příběhy o magii. Líbila se mi myšlenka příběhu, ale dalo se to napsat lépe. Po Dívce ve vlaku trochu zklamání. Přesto jsem ráda, že jsem ji přečetla.

luksky
22.10.2017 1 z 5

Začátek se rozvíjel dobře, trošku sem se ztrácel mezi těmi všemi postavami, ale vypadalo to nadějně...střed knihy zaváněl až hororovými ambicemi, ale ten konec, uff, hodně špatné :-(

Siraelxy
22.10.2017 2 z 5

Ach jo, tohle se opravdu nepovedlo....respektive první půlka vcelku fajn, ale pak to šlo z kopce. Naprosto nenaplněný potenciál.

Martasek5
21.10.2017 2 z 5

Po legendární dívce ve vlaku jsem se strašně těšila na další autorčino dílo. Bohužel mě zklamalo na plné čáře.. začátek knihy byl celkem zajímavý, ale jak se knihou doslova prokousáváte dál, přestane Vás to bavit. Žádný extra velký zvrat, žádná pořádná zápletka. Nic.. Postavy mi sympatické nebyly, až leda ta stará čarodějnice kterou pořádn nikdo nechtěl poslouchat :)

Vikos
21.10.2017 5 z 5

Jak jsem se ke knížce dostala? No, popravdě když jsem viděla ty komentáře tady, tak se mi do ní vůbec nechtělo. Po nějaké chvíli jsem takhle seděla u stolu a přemýšlela nad nesmrtelností brouka - jako vždycky - a řekla jsem si, že žádná knížka tohohle žánru, nemůže být tak hrozná, jak ji tady (v komentářích!!!) popisovali a tak jsem se rozhodla, že si jí přece jenom přečtu.
Do knížky jsem se neskutečně zažrala, nešlo se od ní odtrhnout. V postavách jsem se dokonale orientovala. Když jsem měla jít spát (23:00) říkala jsem: ,, Ještě poslední kapitolu." Po chvilce, kdy mě brácha hnal spát, jsem řekla to samé. Jsem z té knížky neskutečně nadšená a nemůžu pochopit, jak se někomu nemohla líbit, ale tak každý jsme jiný, každému se líbí něco jiného a i když se moc nelišíme, pořád jsme něčím odlišní. Knížka prostě skvělá. Úplně bombastická!

Adrusa
20.10.2017

Od autorky jsem četla Dívku ve vlaku, která mě moc nenadchla, proto jsem byla zvědavá na tuto knihu. A byla jsem velice překvapená, ze začátku je to trošku matoucí, více postav, a než se člověk zorientuje. Ale když jsem se prokousala tímto, tak mě to pak tak vtáhlo, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, a během dvou dnů jsem měla knihu přečtenou. Za mě rozhodně 5*