Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2570 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

envoi
25.10.2021 3 z 5

Dlouho jsem na profilu nebyla, knihu jsem dočetla, ale už absolutně nevím o čem byla

jihej
21.10.2021 3 z 5

Přečteno, ale byla to dřina...Někoho určitě bude bavit, ale pro mě zdlouhavé a bez gradace.

rikiki
03.10.2021 5 z 5

Naprosto skvělé! Byla jsem skeptická vůči tomu, jak moc je autorka vychvalována, ale už se těším na přečtení dalšího její díla. Kniha mě zatáhla do děje, nenudila jsem se s ní, když už si myslíte, že znáte odpověď na otázku, přijde další otázka nebo něco, co vám tu odpověď vyvrátí. Líbily se mi i postavy, byly dobře napsané. Hezký popsána i jejich minulost, takže je díky tomu lépe pochopíte. A ten konec? Ten je skvělý!!! Opravdu mě překvapil. Jsem ráda, že jsem sáhla po tomto žánru, kterému se obvykle vyhýbám. Stalo to za to.

jprst
01.10.2021 1 z 5

Zbytečně šponovaný a komplikovaný děj ale napětí se téměř vytratilo, takže místo avizovaného bestselleru jsem četl hodně nepovedený propadák. Ale dobře mi tak, už po přečtení Dívky ve vlaku jsem se měl další knize této autorky vyhnout.

kahoma
28.09.2021 2 z 5

Shoda s komentářem od Šánka. Zklamání. Předešlá autorčina kniha - prvotina Dívka ve vlaku byla výborná. Doufejme, že další - třetí - kniha autorky se přiblíží té prvotině a nenaváže na nedobrou druhou knihu...

Bee240
22.09.2021 3 z 5

Přečíst tuto knihu mi dalo dost zabrat...v příběhu je mnoho postav které se mi neustále motali a nevěděla jsem kdo je kdo.
Nápad ohledně celkového pojetí sebevražd v malém městečku je dobrý, ale podle mého ta přemíra postav působí až moc rušivě.
O to víc se mi četlo špatně když jsou všechny postavy nesympatické... všichni mají své tajemství a pro někoho to může působit tajemně a zajímavě...ale já viděla město plné nesnesitelných lidí, kteří jen neustále hážou svou vinu na někoho jiného.
Kniha je rozdělena na čtyři části - kdy první je nejméně zajímavá ale od druhé se to zlepšilo a čtení mě i trochu bavilo. Měla jsem ale dost problém pochopit co mi chce autor předat /sdělit ... a o čem vlastně kniha je. Každá z postav vyprávěla svůj příběh a bylo tam toho opět moc.
Pro začátečníka v thrillerech možná zajímavé čtení a pro mě - jako kdo má už něco načteno dost chaos a kniha se zajímavým nápadem jen špatně uchopená. Také je tam hodně nedořešeného...což mi obvykle nevadí, ale tady je to jen další mínus.

Dashik
11.09.2021 3 z 5

No... ze začátku jsem se vůbec nemohla zorientovat v postavách (je jich tam opravdu hodně), ani v tom, co vlastně vyprávějí. Když mi to opravdu začínalo dávat smysl, byla jsem už v půlce knihy a tam to i začíná být zajímavější.:) Celkově je pro mě kniha průměr. Četla jsem horší i o dost lepší..

YA-girl
29.08.2021 3 z 5

Hm, "knižní událost roku" si představuju jinak, a "thriller" vlastně taky ;). Bylo to sice chytlavě napsané, ale nijak extra napínavé, asi to rozmělňovalo to množství vypravěčů a jejich vlastních příběhů. Téma bylo přitom zajímavé, ale podle mě z toho šlo vytřískat víc.

krejcovka76
21.08.2021 2 z 5

Nečetla se špatně, ale celkově dojem z knihy - nijaký. Nezajímavý příběh, postavy, prostředí. Žádné napětí, spád, prostě vše plynulo jako řeka.

petraj30
04.08.2021 4 z 5

Po přečtení Dívky ve vlaku jsem tak trochu očekávala, na co se mám u další knihy připravit, ale až budu číst v pořadí již třetí knihu, tak si začnu dělat i poznámky.
Ten začátek byl pro mě naprostý chaos. Jak já tak i většina lidí pode mnou jsme se jen těžko orientovali ve jménech. Ta jména se mi neustále pletla a já nevěděla kolik žen ve skutečnosti přišlo o život. Než jsem to všechno více méně pochopila, začala druhá část, ale už to bylo mnohem lepší.
Na vraha jsme typy měla. Každou chvíli to udělal někdo jiný, ale ten konec mě vážně překvapil, i motiv, který se každou chvíli měnil.
Když to srovnám s Dívkou ve vlaku, tak ta byla napsaná napínavějším a čtivějším stylem, ale tady se mi mnohem víc líbil celkový příběh. Ale popravdě ani tady mi ty postavy nebyly kdovíjak sympatické.
Líbilo se mi to o něco víc, jen mě mrzí, že nebylo vyřešeno úplně všechno.

Dietwithstyle
03.08.2021 4 z 5

Není pochyb o tom, že Do vody nepatří mezi oddychové knížky..ale mě teda bavila moc. Když pominu ten počáteční zmatek v postavách, tak je příběh velmi napínavý a konec nečekaný. Maličko víc se mi asi líbila Dívka ve vlaku, ale opravdu jen trochu.

JointlieKat94
29.07.2021 4 z 5

Mě tahle spisovatelka asi vážně vyhovuje. Jsem spokojená, ačkoliv počet osob, které vyprávěly svůj depresivní a smutnej příběh je spousta, a člověk se lehce ztratí, ale po chvíli čtení je to dobré. Zvykla jsem si i na vyprávění v 1. a 3. osobě, asi mi to ani nevadilo.

Příběh dobře plynul, na čtení jsem se těšila a bavilo mě to. Chvílema to bylo fakt napínavý a vraha jsem odhadla asi 4x, ale špatně. :D

Konec je teda dobrej. Líbilo se mi. :)

Lucc93
21.07.2021 3 z 5

Já vlastně ani nevím, o čem ta kniha byla, respektive co měla čtenářům předat. Pořád jsem čekala, až přijde chvíle, kdy to konečně pochopím, kdy konečně přijde nějaká chvíle, která všechno v knize osvětlí.. a ono nic. Hodně jsem se ztrácela v postavách a obtěžovaly mě posmrtné hlasy k žijícím. No, asi jsem čekala moc a upřímně, kdyby to nebylo od autorky, která napsala Dívku ve vlaku, odložila bych ji nedočtenou.

Ninjer
03.07.2021 2 z 5

Detektivka plná emocí od autorky Dívky ve vlaku. Into the Water vypráví příběh jedné řeky, která má už odnepaměti špatnou pověst. Dřív tam topili čarodějnice, teď se tam jednou za čas za podivných okolností utopí nějaké další ženské (pravděpodobně ne čarodějky). Kniha začíná právě jedním takovým záhadným utonutím.

Od začátku do konce je v románu fůra postav, převážně ženského pohlaví, které střídavě rozvíjejí a posouvají děj. Ten není nijak zvlášť špatný, čtenáři se odkrývají podrobnosti jednotlivých (sebe?)vražd a dozvídáme se o různých vážných traumatech, především o sexuálním násilí v různých podobách. Často jde o věci, o kterých bych řekl, že se pořádně mluví až teprve v posledních několika letech. Když nepočítám to, že až na jednoho kluka jsou všechny mužské postavy kreténi, tak je to podle mě zpracované velice dobře a dojde i na nějaké silné momenty.

Tady bohužel ale s chválou končím. Ženské postavy, které tu hrají prim, jsou všechny slušné trosky a možná i tím, že vyprávějí příběh hlavně ony je děj neskutečně matoucí. Hlavně je dost těžké mezi sebou postavy rozlišovat. Všechny jsou podobně divné, takže spisovatelka ani nedokáže pořádně rozlišit, jestli zrovna příběh píše dospívající dívka nebo starší žena. Dokonce jsem si i jednou uprostřed kapitoly uvědomil, že teď nečtu z pohledu dospělého učitele, ale malého kluka. Všichni jsou to prostě divňousové.

Děj má hodně odboček a je zamotaný a překomplikovaný. Hlavně je prostě postav zbytečně moc, dal bych pryč minimálně polovinu. Řekl bych, že jich je tolik především proto, aby autorka mohla ukázat co nejvíc společenských problémů, které je trápí, ale úplně zapomněla na to, aby postavy byly něčím zajímavé. Místo toho spíš překáží v rozvíjení děje.

Šíleně matoucí detektivka plná zmatených, nevýrazných lidí, co vytahují na světlo svá traumata.

Čtyři divní a utopení z deseti.

Denisa121
09.06.2021 5 z 5

Kniha má poměrně dost postav, takže mi chvíli trvalo se v nich zorientovat , ale jakmile jsem si postavy utřídila, děj mne vtáhl. Příběh promyšlený, dobře se čte, zvrat na konci nečekaný, do poslední chvíle jsem netušila. Za mne trochu slabší než Dívka ve vlaku, ale stále výborné!

Sabina335
26.05.2021 3 z 5

Kniha není zase tak špatná, ale pro mě hodně zmatená. Moc postav, pořád se mi vše pletlo, četla jsem ji douho, protože jsem neměla potřebu se ke knize tak moc vracet. Spíš průměr.

evineckY
12.05.2021 4 z 5

Zvláštní kniha (pro mně). Načtená tak skvěle, až hororově :-)
V maloměstě, ve kterém se dá ukrýt tajemství, ani policie si neví rady. A vy taky na to nepříjdete, protože ten konec je šok.

VercaV
07.05.2021 3 z 5

Tato kniha se vlemi těžko hodnotí. Je to průmerná kniha, ale s moc dobrým příbehem ale špatným provedením a ukončením. Vadily mi různé styly psaní, chvíli -er forma poté -ich. Postav bylo hodně, ale dalo se na to postupem zvyknout. Líbila se mi Lena, její puberťácké chování a i Jules, i když sem nepochopila proč celé roky Nel ignorovala. Docela mě mrzí jak to bylo zakončeno, celou dobu žádný podezřelý a najednou bum bác vraha máme. A co se stalo s Markem? Těžko říct... Prostě průměr, kdyby se autorka do toho více opřela a dala si o trochu víc záležet mohlo to být super, podklad na to byl.

Amy05
15.04.2021 2 z 5

2⭐️/5⭐️
Uff.... tak tahle knížka byla pro mě velké zklamání, to musím přiznat hned na začátku. Musím se přiznat, že jsem knížku asi na týden odložila, a potom jsem ji četla jenom ve škole a při cestách do školy a ze školy. Co se tyče postav, tak na začátku (asi prvních 50 stránek) jsem se v nich naprosto nemohla zorientovat, bylo to hrozně matoucí, potom už jsem tedy věděla, kdo je kdo. Jinak ty postavy jsem si naprosto neoblíbila a neměla k nim žádný vztah. Měla jsem v téhle knížce jeden výkyv emocí, jelikož tam jedna postava utopila kočku, čím u mě naprosto skončila a u té scény se mi do očí nahrnuly slzy. V knížce byl podle mě naprosto nevyužitý potenciál spojený s čarodějnictvím. Bohužel mě zklamalo i vyřešení té vraždy, jelikož nemám ráda, když se už něco uzavře, a potom se na poslední půl stránce všechno změní. Za mě vám knížku bohužel doporučit nemůžu.

Maanna
12.04.2021 3 z 5

Ze začátku vypadalo téma zajímavě a hutná atmosféra vyprávění mě celkem vtáhla. Bohužel, pak se to celé nějak rozplizlo. Myslím, že by tomu prospělo zjednodušení zápletky a hlavně snížení počtu vypravěčů, včetně změny trochu podivného dělení vyprávěcí formy. Opravdu nevím, proč některé postavy byly psané v první a jiné ve třetí osobě, když i v té třetí osobě čtenář dostává vhled do myšlenek a pocitů postavy. Mě to docela rušilo. Navíc to velké množství postav, z jejichž úhlu se na události nazírá, vede ke zpomalení tempa: o jedné události slyšíme od několika z nich a nových informací zase tolik nebývá. Krom toho ani tak nebyly některé klíčové události vysvětleny - třeba jak se Nelin náramek dostal tam, kde ho našli. Některé události byly zase poněkud nelogické, třeba u znásilnění netuším, proč by se pachatel vrhal za dané situace zrovna na onu ženu... Tady to měl opět editor trochu seškrtat, protože na začátku to opravdu vypadalo víc než slibně.