Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole

Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26088/do-vladivostoku-na-zmrzlinu-na-kole-26088.jpg 5 33 16

Tomšíčkova pátá kniha o cestování po různých kontinentech pochopitelně ne jinak něž na kole. Tentokrát se očima autora podíváme do Volgogradu, na Ural, Sibiř, abychom letmo zahlédli Omsk a Novosibirsk, překonáme mnoho potoků a řek, z těch největších Ob, Jenisej a Lenu. Po mizerných cestách se dostaneme k Bajkalu a pak přes Dálný východ do Komsomolska na Amuru a podél řeky Ussuri až do Vladivostoku. Během sedmi měsíců celkově strávených na této bezesporu velkolepé cestě autor našlapal na svém 30 let starém favoritu asi 22 000 kilometrů, a ještě se k tomu svezl asi 3000 kilometrů vlaky.... celý text

ivoiro
31.01.2023 5 z 5

Opět skvělé. Popis cesty je úžasný a obdivuhodný.

Formicka93
22.11.2022 5 z 5

Panu Tomšíčkovi musím vysmeknout poklonu, že to dokázal. Od knihy jsem se nemohla
odtrhnout.

bruntal
01.03.2018 4 z 5

Není lehké uvěřit. Přečetl jsem již spoustu (cyklo)cestopisů a hodně jsem o různých výkonech i slyšel, ale myslím, že takováto výprava i s ohledem na okolnosti (výbava, rozpočet, zdravotní potíže..) je ojedinělá (snad výjimkou dalšího českého cyklocestovatele Mirka Pavelky).

regulax
20.02.2018 4 z 5

Uf. Jedním slovem "bláznovství"!

shantaram
20.07.2017 5 z 5

Další vynikající kniha od cestovatele Tomšíčka.

Bondibeach
17.04.2017 4 z 5

Výborná kniha. Odpočal jsem si u ní a zároveň jsem spolu s autorem procestoval 22 000 kilometrů napříč východní Evropou a Asií, potkal zajímavé lidi, zažil neskutečné zažitky, viděl jak tvrdě se žije nejen na Sibiři, ale i v dalších částech Ruska. Smekám před panem Tomšíčkem, že tuto náročnou cestu zvládl a děkuji, že nám ji předal v knížní podobě.

Ptah25
11.12.2016 5 z 5

Parádní počtení, obdivuhodný výkon!

kahuda01
23.11.2016 5 z 5

Paráda! Tento člověk má můj obrovský obdiv za to, co dokázal (a s jakým vybavením). Je to Borec.

KITT
27.05.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Čtivá, vtipná, z knihy se dá dozvědět hodně zajímavostí. Je to moje první kniha, kterou jsem od pana Tomšíčka četl, rád bych si přečetl i jeho další knihy, protože u této jsem maximálně spokojený! Takže pět hvězdiček, jinak to ani nejde! :-)

tlampač
04.01.2015 5 z 5

Každýho svéráze uctívám a ač je na mě Tomšíček možná trochu levicový, tak je to prostě tulák a turista jako já a to nás spojuje...

Pawlisman
12.09.2014 5 z 5

Sice stále rovina, Sibiř a zima, ale nějaký zvláštní druh exotiky a poklidné vyprávění má zvláštní atmosféru, která mě pohltila. Jedeš, jedeš, ale Tomšíček umí psát z českých cyklotrampů asi nejlépe.

allebra
04.08.2014 5 z 5

Moje první setkání s panem Tomšíčkem bylo v knize "Afrikou domů na kole." Ani jeho cestování do Vladivostoku nezklamalo, kniha byla velmi čtivá a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací! Určitě si přečtu i ostatní cestopisy.

Sona1
18.12.2013 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.Je čtivá,hodně zajímavého se dozvím.

Lidka
09.07.2013 4 z 5

Přiznávám, že jsem trošičku víc čekala... , ale jelikož mým přáním/ nesplněným/ bylo projet se Sibiřskou magistrálou/ pochopitelně vlakem/ , tak musím říct, že o stepích, Volgogradu, Sibiři, tajze, Bajkalu.... jsem si díky panu Tomšíčkovi své představy v mnohém doplnila. A jinak za to, co zvládl, za to teda smekám. A jednu hvězdu přidávám za statečnost ale i za nesmírnou jeho skromnost a pokoru. Díky.

Danafantom
04.09.2012 4 z 5

Je to moje první setkání s panem Tomšíčkem, a ráda si přečtu ještě další knihy. Líbí se mi jeho přístup k životu, bere vše, jak přichází. Myslím si, že napsat poutavý cestopis je děsně těžké. O Sibiři jsem si nějaký ten obrázek z jeho popisu udělala, a to mi v tuto chvíli šlo, takže spokojenost. Děkuji.

martinkaLLL
06.08.2012 1 z 5

Pan Tomšíček je opravdu dobrý, že zvládl takovou dlouhou cestu.Ale tato knížka byla jinak pořád o jednom a tom samém dokola.Nebyly to zas tak super zážitky jako když jel Afrikou.Proto sem se většinu času u knížky nudila.

Jan Tomšíček
česká, 1951