Do politiky prý žena nesmí – proč?: Vzdělání a postavení žen v české společnosti v 19. a na počátku 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131106/bmid_do-politiky-pry-zena-nesmi-proc-vzd-zaz-131106.jpg 5 8 1

Autorka ve své knize sleduje vývoj a střetávání demokratických a méně či více nedemokratických názorů na české dívčí školství od jeho skromných počátků až po uzákonění řádného vysokoškolského studia žen. Na základě dobové i současné literatury a pramenů objasňuje filosofickou podstatu argumentů jednotlivých stran spor a obtížnost procestu emancipace žen v oblasti vzdělávání.... celý text

KristynaZak
07.10.2018 5 z 5

Tato kniha je především pro lidi, kteří ještě nemají ucelenou představu o vzdělávání a celkovém postavení žen ve společnosti. Je zde krásně popsaná linie školství pro dívky -od samého počátku až po uzákonění vysokoškolského studia.
Vřele doporučuji, kniha je velmi čtivá.

ženy emancipace vzdělávání postavení ženy ve společnosti

Jana Malínská
česká, 1958
2005  90%Žena umělkyně na přelomu 19. a 20. století
2005  93%Do politiky prý žena nesmí – proč?: Vzdělání a postavení žen v české společnosti v 19. a na počátku 20. století
2013  70%„My byly, jsme a budeme!" : České ženské hnutí 1860-1914 a idea českého národa
2009  80%Ženy ve spektru civilizací
2014  90%Ženy a politika

Kniha Do politiky prý žena nesmí – proč?: Vzdělání a postavení žen v české společnosti v 19. a na počátku 20. století je v