Rovnice lásky

Rovnice lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500942/bmid_rovnice-lasky-77X-500942.jpg 4 240 50

Jessica Davisová je brilantní analytička s pevnou vírou v čísla a statistiky, ale taky svobodná matka se sedmiletou dcerkou, žena, kterou otec jejího dítěte opustil, protože nebyl připravený na rodičovství, a dcera s neznámým otcem a matkou alkoholičkou, která ji v šesti letech nechala v péči prarodičů a objeví se, jen když potřebuje peníze. Není tedy divu, že hledání partnera je pro Jess nepoměrně obtížnější, než ty nejsložitější výpočty. Ale jen do chvíle, než se společně se svou nejlepší kamarádkou Fizzy odváží oslovit tajemného neznámého, na první pohled odtažitého a povýšeného doktora Rivera Penu. Z Rivera se vyklube spolumajitel ambiciózní biotechnologické společnosti hledající pomocí testů DNA ideální partnery a navíc ­— poté, co se Jess v návalu zoufalství po jedné z dalších neúspěšných schůzek naslepo rozhodne test podstoupit — také její spřízněná duše s do té doby nevídaným skóre devadesát osm. Ohromená Jess výsledkům odmítá věřit, protože River rozhodně nepůsobí jako muž, s nímž by měla šťastně strávit zbytek života…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Soulmate Equation , 2021

adela2230
30.12.2022 5 z 5

Dobře napsaná oddechovka. Autorka přešla na romantické příběhy, ale i tak dokážou pohltit.

Kudík
27.12.2022 5 z 5

Musím uznat, že tohle se autorkám opravdu povedlo. Sympatické i správně trhlé postavy, humor, čtivá jemná romantika, sice s nepřekvapujícím závěrem, ale jako oddechovka je to fajn. Jess byla jako matka a vnučka skvělá, bohužel své rodiče si nevybíráme a partneři dokáží překvapit, důležité je se z toho poučit. No a doktor River Peña byl oříšek, ale jeho přístup k prarodičům a Juno, dále i neopomenutelnému projektu s horskou dráhou, to mluvilo za vše. Kdo se mi nejvíc zamlouval byla Felicity Chenová, alias Fizzy, od které bych si s chutí nějaký román přečetla, anebo se ráda dočkala jejího příběhu v "The True Love Experiment". 4,5*

moma08
19.12.2022 4 z 5

Teda to bylo zajímavé čtení, kdy v knize bylo i spoustu vědeckých dat a tohle vždy obdivuji, jak může někdo něco takového vymyslet.
Bylo tam i trošku humoru, špetka erotiky a vice romantiky.
Kniha byla určitě příjemná oddychovka.

Kešu1981
18.12.2022 4 z 5

Po erotických sériích Božský a Vášnivý to šlo tak nějak s příběhy autorek nahoru dolů, ale tohle se jim vážně moc povedlo, romance se špetkou humoru jim sedne. Tleskám...velmi reálně zachycené klady i zápory hrdinů, žádné smyšlené serepetičky k řešení, a nechyběl humor..."Google tvrdí, že aktuální cena jedné ledviny je 262 000 dolarů. Tak proč proboha vůbec pracuju? Klidně si vystačím s tou druhou."
Za takové příběhy stojí utrácet peníze, čas...a přesně proto je čtu :o)

Arsi
16.12.2022 5 z 5

Krásná oddychovka.

Ivuska.09
14.12.2022 4 z 5

Příjemný román, který nehýří sexem jako předchozí série. Asi se mi i líbil zatím nejvíce ze všech knih, které autorky napsaly. Zajímavé téma, originální podání, sympatičtí hlavní hrdinové. Zkrátka mohu knihu doporučit.

havrmoni
14.12.2022 5 z 5

Tak tohle se jim fakt povedlo. Romantika jak blázen. Čtivé, milé a přitom vůbec ne nijak přeslazené.

Jeanine8
11.12.2022 5 z 5

Milé a originální

Siegrid
10.12.2022 5 z 5

Nedá se to srovnávat s tím, co napsala v minulosti, jak kdyby to psala jiná autorka a nebo se jí opravdu vydařilo napsat příběh z jiného soudku a hezky vztahově, žádné vulgarity. Šablonově mi to přišlo tak nějak stejné, tzn. musí přijít ve 3/4 knihy něco, aby se to do konce rozuzlilo, ale dobrých 250 stran se čte rychle a není pocit, že by to někde drhlo. Autorka překvapila a dávám plný počet bodů.

Zomy
10.12.2022 4 z 5

Já mám tohle autorské duo moc ráda. Novější knížky jsou pro mě mnohem lepší než série Božský a Vášnivý, na kterých si dámy udělaly jméno. Od erotických jednohubek přešly k romantickým komediím a ty jim pásnou.

Rovnice lásky byla přesně taková, jako jsem čekala. Chemie mezi Jess a Riverem byla parádní, úplně jsem viděla ty jiskřičky, co od nich lítaly. River byl skvělý hrdina, lehce odtažitý, neprůhledný, přesto citlivý.

Knížka má ovšem trochu pomalejší rozjezd, víceméně první třetina nás uvádí do situace, než se k sobě Jess s Riverem pořádně dostanou. Takže začátek trochu drhne, ten se mohl zkrátit, ale jinak je tu romantika jako hrom :-)