Dlouhý lovec

Koupit

Slavný český cestovatel (1880-1944) vzpomíná v knize na své mládí, kdy cestoval po Jižní Americe a seznamoval se s životem vymírajících Indiánů kmene Kaďuvejů. Vlastní dobrodružné zážitky zpracoval v napínavý román, v němž hrdina (sám Frič) vystupuje nejen jako odvážný lovec, ale i upřímný přítel a skutečný zastánce Indiánů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171906/dlouhy-lovec-171906.jpg 4.238
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Dlouhý lovec

Bear Reader
28.12.2013

Báječná kniha s nádhernými obrázky mistra Buriana. Jako kluk jsem ji četl mockrát a pak ještě mockrát. Jen ten Karaí mi časem přišel moc kladnej.

tenax
12.08.2013

Typický Frič, škoda že knih tohoto typu napsal tak málo, vlastně jen tři - tuto, Hadí ostrov a Strýčka Indiána.

pudlik
06.05.2013

Daleko lepší a o dost čtivější než Hadí ostrov,dá se to brát jako cestopis pro mládež.Ale rozhodně by to dnes z mladých asi četl málokdo.Já to beru jako výlet do minulosti.

Blue
21.04.2013

Jako dítě mě to nechytlo. Naučná složka zde výrazně přavažovala nad složkou dobrodružnou, což jsem jako kluk chtěl naopak. Navíc dnes vidím i jiné "nedostatky". Kniha by potřebovala dramaturga, příběh by se měl učesat, být přímočařejší a asi i oproštěný od některých vedlejších dějových linií, které děj zpomalují. Pak by to mohla být knížka i pro malé kluky. Dnes, jako velký kluk, už jsem to ale ztrávil i v této podobě. A rád.

em54
11.08.2012

Kniha mého pozdního dětství. Na rozdíl od knížek Karla Maye jsem ji četl pomaleji, ale dodnes si z ní pamatuji pár důležitých momentů, k nimž se vracím. Mám ale doma jiné vydání, takže snad někdy je sem doplním. Škoda, že není tolik času, rád bych se k téhle knížce ještě někdy vrátil...

Jižní Amerika Indiáni

Alberto Vojtěch Frič