Dlouhá trnitá cesta z pekla

Dlouhá trnitá cesta z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366021/bmid_dlouha-trnita-cesta-z-pekla-0oM-366021.jpg 4 491 93

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku.„Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“- Marilyn Manson... celý text

audrey
30.07.2013 5 z 5

Přestože nečtu moc ráda autobiografie ani nejsem nadšenou fanynkou MM, kniha mě nepustila, dokud jsem ji nedočetla do konce.

Veru99
28.06.2013 5 z 5

Jsem velkou fanynkou Marilyna Mansona a tato kniha mi dala vše, co jsem od ní očekávala Je výborně čtivá, briliantně členěná, obrázky jsou úžasné. Celá je poutavá a člověka opravdu donutí se zamyslet, jak to v Americe chodí, že to tam opravdu není tak dokonalé, jak se zdá, ba naopak, zhoubné pro kohokoliv, kdo se odlišuje od všeobecného názoru společnosti.
O Mansonovi samotném kniha hodně vypovídá také. Ale podle mě je to jen dodatek, vysvětlení nebo obhájení pro lidi okolo něj, kteří ho soudí. On sám není výborný jen jako autor, je to především vynikající hudebník a při zaposlouchání člověk zjistí, že je to kvalitní hudba s neopakovatelným nábojem a, hlavně, velmi hlubokým smyslem, který se v dnešní době opravdu nenajde lehko. Jeho dílo je tedy spíše souhrnem toho, co ho poškodilo a proti čemu hudbou bojuje. Velmi poučné a smutně krásné.

Lucipher69
11.06.2013 4 z 5

Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst nejen každý jeho fanoušek, ale také ti, kteří Mansona odsuzují kvůli nepravdivým informacím a fámám, které si vymýšleli lidé co ho zkrátka nemají rádi a je jim trnem v oku.

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

Surová biografie, bez servítek, bez zbytečných keců. A tak to mají fanoušci MM rádi!

DarlaW
23.01.2013 5 z 5

Na jednu stranu je dobře, že hoši už se trochu usměrnili, tímto tempem, které je popsáno v knize, by tady nejspíš dávno nebyli. Na druhou stranu, tohle bylo (aspoň pro mě) jejich nejlepší období, co se tvorby týče. Ale mám je pořád ráda :)

martickaJ01
19.09.2012

Nikdy jsem snad žádnou jinou knihu nepřečetla tak rychle jako tuhle..šlo to jedním dechem..něco tak zvrhlého,perverzního a odprného a zároveň něco tak vrušujícího,naučného a naplňujícího jsem opravdu dlouho nečetla...Manson je prostě pan umělec aa v mým srdci bude mít méstečko až do konce života ať si na něj říká kdo chce co chce .)

Otto von Pluto
14.08.2012 4 z 5

Překvapivě komorní biografie jedné z nejnenáviděnějších person této planety.

"Twiggy se několikrát vyzvracel sám sobě do klína. Robin, kytarista Nine Inch Nails, ten, jemuž jsem kouřil ptáka na podiu, seděl vedle něj. Udělal to, co by zřejmě udělal v jeho situaci každý: nabral zvratky a hodil je po mně…“

netty.vanity
21.10.2011 5 z 5

Tuhle knihu jsem si hodně dlouho přála a když se mi konečně dostala do rukou,přečetla jsem si raz dva.Rozhodně si nebere servítky,a pokud jste o Brianovi Warnerovi(alá MM)měli doteď nějaké iluze,přečtením je rozhodně ztratíte.Samý sex,drogy,násilí.Na druhou stranu se člověk konečně dozví,jakým famám lze věřit a kterým ne.Zkrátka životopisná kniha,která se vymyká svému žánru:)

Kapik
14.09.2011 5 z 5

Velmi čtivě napsaná biografie. Chvílema jsem se smál, chvílema trnul odporem a chvílema mě kniha donutila i k zamyšlení (i když se to nemusí zdát, Manson je velmi inteligentní člověk). Doporučuju všem, nejen jeho fanouškům.

Darkjober
18.07.2011 5 z 5

Knihu mohu doporučit. Většina lidí kouká na Mr. Mansona jako podivného chlapíka, ale uvědomte si, kdo by mohl být normální, když vyrustál v takovýchto podmínkách? Super čtení, chvílemi zábavné,ale hlavně napínavé :-)

Paulhunterspet
17.04.2011 4 z 5

Po přečtení musím obdivovat, jak se dokázal poměrně poeticky shrnout ve svém novém albu refrénem "Everyone Will Come To My Funeral To Make Sure That I Stay Dead". Podle mého to tak skutečně bude jako dost velké zadostiučinění po tak bouřlivém životě. Ale naštěstí to vypadá, že stejně jako on si jeho hudba prošla svou uřvanou pubertou a na posledních albech se začíná zklidňovat, muzikálnět a dokazuje, že přece jen umí zpívat tak, až to dokáže chytit za srdce. Začínám si ho vážit mnohem více právě jako muzikanta, když ukázal, že je taky pouze člověk, což prozrazuje i tahle kniha, takže si určitě zaslouží své rozhřešení... Ale kdo ví, "They Said That Hell's Not Hot"...

Arlique
23.01.2011 5 z 5

super biografie - hlavně éra spooky kids a začátky MM, dost sem se nasmál =)

daviskaaa
30.11.-0001 5 z 5

Něco tak úžasného a přitom odpudivého jsem ještě nečetla, doporučuji všem.