Dlouhá trnitá cesta z pekla ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku.„Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“- Marilyn Manson...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366021/dlouha-trnita-cesta-z-pekla-0oM-366021.jpg 4.5424
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno (ekniha), BB art

Kniha Dlouhá trnitá cesta z pekla

IvikaS

Kniha je to zajímavá ale Manson není zrovna povaha, kterou bych chtěla potkávat.

lost.in.books

Hodnocení : jako Marilynova veliká fanynka jsem si nemohla tuto knihu nechat ujít a ani v nejmenším nelituji toho ,že jsem si jí přečetla. Nebýt naší knihovny,tak se ke knize ani nedostanu ,protože je v knihkupectvích již nedostupná. Budu jí s těžkým srdcem vracet do knihovny ..
Byla to má první autobiografie ,kterou jsem kdy četla a byla jsem doopravdy nadšená. Marilyn je doopravdy velice zajímavá osobnost . V období ,kdy nastal nouzový stav a s ním koronavirus, tak jsem se začala více zajímat o hudbu a Marilynovu tvorbu jsem si zamilovala,prakticky jsem neposlouchala nikoho jiného. Kniha je plná sarkasmu ,který já prostě mohu . Marilyn zajisté není někdo , kdo by měl “nudný” život - jako skoro každá metalová hvězda okusil nespočetněkrát drogy,alkohol a další věci ,které se Vám automaticky s metalovou hvězdou spojí . Mnoho lidí si o této kontroverzní hvězdě myslí že jde o blázna, ale on je to naopak velice inteligentní člověk a s některými jeho názory souhlasím . Ne,že bych schvalovala všechny jeho akce a činy -to ne, některé byly doopravdy přehnané ,ale nějaké jsem chápala a rozuměla jsem tomu,proč tak činí. Kniha je založená hlavně na upřímnosti kterou mám v knihách ráda , neskreslenosti - Marilyn doopravdy vše popisuje tak ,jak to bylo , některé skandály ,které o něm kolovaly též nejsou pravdivé ,což jsem v této knize pochopila . Též jsem pochopila, jak Marilyn uvažuje a tím,že jsem pochopila jeho názory,s některými jsem i souhlasila, tak mi to pomohlo pochopit co svými texty písní chce říci . Mám raději písně s hlubším významem ,což ty Marilinovy splňují a to jest další věcí,které si na něm vážím. V knize se vyskytují velice zajímavé fotky z autorova života a strašně se mi na tom všem líbilo to,že je kniha inspirována Dantovým peklem což dělalo knihu ještě zajímavější z vizuální stránky a strašně se mi to k ní hodilo-přidávalo to na temné atmosféře knihy. Ocenila jsem též ukázky autorových básní, povídek a korespondence s vydavatelstvími , které knihu činily ještě zajímavější. Kniha umožňuje nahlédnout do jeho myšlenek a možná pokud si o něm nemyslíte nic dobrého, tak se Váš pohled na něj třeba trochu změní. Knihu nedoporučuji slabším/citlivějším povahám, kterým by mohla obzvlášť 1. část být nepříjemná.
Pokud jste fanoušky rocku/metalu , nebo samotného Marilyna, tak si knihu pokud se k ní dostanete přečtěte.

Ladys
29.11.2020

Jako vhled do střepů Mansonova života knihu beru jako zklamání. Ale nevím proč. O jeho formování osobnosti v pokrytecké společnosti vlastně vypověděla dost. O strastech nezařaditelného školáka ve školách ubíjejících individualitu, začátcích dospívání, zkušenostech se sexem, drogami a životě loosera taky. O prvních úspěších kapely taky. A mohl bych pokračovat a vyjmenovávat dál.
Jen jsem si celou dobu četby nebyl jistý, jestli je Manson rebel a ta rocková nespoutaná ikona, i když nejspíš celkem chytrej chlap, nebo k uzoufání znuděný, škodolibý, zlý a nechutný prase. Výpotek konzumní, přežrané, znuděné, vyhořelé a na jednotlivce z vysoká kálející společnosti.
No a nebo jsem málo prase já a proto to zklamání z knihy?
Jedno je ale fakt. On se dobrovolně nikam zaškatulkovat asi nikdy nenechá.
Dávám jen dvě hvězdy, i kdybych měl od Mansona dostat lajnu.

monci6485
21.09.2020

Opravdu pekelné dílo. Je to zvrácené, nechutné a fascinující. Ale za větu, že všechny ženy jsou lesby od přírody dávám hvězdu dolů. Takhle škatulkovat, to se prostě nedělá. :-D

DagonCZ
07.09.2020

Neil Strauss s Brianem dokázali společnými silami vyplodit jednu z nejlepších hudebních biografií, jaké jsem měl tu čest číst (jediné, co u mě vede je 'Nikdo to tu nepřežije' o Jimu Morrisonovi). Budete se smát, bude vám blbě, budete naštvaní a znechucení. Ale budete se královsky bavit a i přes veškerou špínu, kterou na sebe Brian naházel, začnete jeho bizarní personu vnímat poněkud jinak. Najednou začne převažovat intelekt a genialita nad obskurností a bizarností. Navíc za zvuků alb Antichrist superstar a Holy Wood vám tento čtivý příběh uteče jako nic.

Sherosraz77
20.08.2020

„What doesn't kill you is gonna leave a scar.“

Mars333
19.08.2020

Autobiografie s pozoruhodnou grafickou úpravou. Hned pálí ostrýma a já se dobrovolně nechám zasahovat. To pomine, ale dávka I - Ten Koho se bojíte, mě doslova zabila. Čtivost, bohužel postupem klesne, avšak Marilyn Manson má velkou přednost, jde totiž o výraznou osobnost a tak mě zvědavost poháněla dál. A já se ocitl v dobře známém světě kde Metal hraje prim a vzpomněl jsem si na moje kapely, které mě utvářely a občas se s Marilynem shodnul. Nepochybně je to jedna z hlavních tváří industriálního metalu. Tento tvor nebo netvor s démonickým super hlasem má i jiné talenty, ať už jde o psaní povídek nebo dělání průserů. Jeho nejlepší nadání je asi vypadat jako totální pošuk, což svým zjevem neustále dokazuje. Tenhle egomaniak mě jako člověk příliš nepřesvědčil, ale hudbu dělá geniální a já se těším v září na jeho nové album. Vlastně další člověk co potvrzuje, že když tě něco baví, věnuješ se tomu, trpíš a nevzdáš to, tak se prosadíš.

Ellen16
25.04.2020

Příklad toho, jak se na někom podepsalo jeho dětství.