Dlouhá trnitá cesta z pekla

Dlouhá trnitá cesta z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366021/bmid_dlouha-trnita-cesta-z-pekla-0oM-366021.jpg 4 491 93

Autobiografie Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson odkrývá postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob. Dlouhá trnitá cesta z pekla je skandální kniha, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií, v níž Manson beze studu vypráví o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích. Kniha využívá motivu z Dantova Pekla – jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Také obsahuje množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života, některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku.„Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“- Marilyn Manson... celý text

Ladys
29.11.2020 2 z 5

Jako vhled do střepů Mansonova života knihu beru jako zklamání. Ale nevím proč. O jeho formování osobnosti v pokrytecké společnosti vlastně vypověděla dost. O strastech nezařaditelného školáka ve školách ubíjejících individualitu, začátcích dospívání, zkušenostech se sexem, drogami a životě loosera taky. O prvních úspěších kapely taky. A mohl bych pokračovat a vyjmenovávat dál.
Jen jsem si celou dobu četby nebyl jistý, jestli je Manson rebel a ta rocková nespoutaná ikona, i když nejspíš celkem chytrej chlap, nebo k uzoufání znuděný, škodolibý, zlý a nechutný prase. Výpotek konzumní, přežrané, znuděné, vyhořelé a na jednotlivce z vysoká kálející společnosti.
No a nebo jsem málo prase já a proto to zklamání z knihy?
Jedno je ale fakt. On se dobrovolně nikam zaškatulkovat asi nikdy nenechá.
Dávám jen dvě hvězdy, i kdybych měl od Mansona dostat lajnu.

monci6485
21.09.2020 4 z 5

Opravdu pekelné dílo. Je to zvrácené, nechutné a fascinující. Ale za větu, že všechny ženy jsou lesby od přírody dávám hvězdu dolů. Takhle škatulkovat, to se prostě nedělá. :-D

DagonCZ
07.09.2020 5 z 5

Neil Strauss s Brianem dokázali společnými silami vyplodit jednu z nejlepších hudebních biografií, jaké jsem měl tu čest číst (jediné, co u mě vede je 'Nikdo to tu nepřežije' o Jimu Morrisonovi). Budete se smát, bude vám blbě, budete naštvaní a znechucení. Ale budete se královsky bavit a i přes veškerou špínu, kterou na sebe Brian naházel, začnete jeho bizarní personu vnímat poněkud jinak. Najednou začne převažovat intelekt a genialita nad obskurností a bizarností. Navíc za zvuků alb Antichrist superstar a Holy Wood vám tento čtivý příběh uteče jako nic.

Sherosraz77
20.08.2020 5 z 5

„What doesn't kill you is gonna leave a scar.“

Mars333
19.08.2020 4 z 5

Autobiografie s pozoruhodnou grafickou úpravou. Hned pálí ostrýma a já se dobrovolně nechám zasahovat. To pomine, ale dávka I - Ten Koho se bojíte, mě doslova zabila. Čtivost, bohužel postupem klesne, avšak Marilyn Manson má velkou přednost, jde totiž o výraznou osobnost a tak mě zvědavost poháněla dál. A já se ocitl v dobře známém světě kde Metal hraje prim a vzpomněl jsem si na moje kapely, které mě utvářely a občas se s Marilynem shodnul. Nepochybně je to jedna z hlavních tváří industriálního metalu. Tento tvor nebo netvor s démonickým super hlasem má i jiné talenty, ať už jde o psaní povídek nebo dělání průserů. Jeho nejlepší nadání je asi vypadat jako totální pošuk, což svým zjevem neustále dokazuje. Tenhle egomaniak mě jako člověk příliš nepřesvědčil, ale hudbu dělá geniální a já se těším v září na jeho nové album. Vlastně další člověk co potvrzuje, že když tě něco baví, věnuješ se tomu, trpíš a nevzdáš to, tak se prosadíš.

Ellen16
25.04.2020 3 z 5

Příklad toho, jak se na někom podepsalo jeho dětství.

andrea7191
13.02.2020 2 z 5

Kniha o tom, jak se z chlapce stalo to, čím je dnes. S ohledem k tomu, v čem vyrůstal, se snad ani není čemu divit. Musím se přiznat, že je to jedna z mála knih, které jsem četla na několikrát, protože mi nepřišla tak čtivá a protože Manson nepatří zrovna mezi osoby o které bych se nějak zajímala.

GliderMan
07.02.2020 4 z 5

"Přečteno" jako audiokniha v autě cestou do práce. MM poslouchám 24 let od alba Antichrist Superstar, takže jsem si jeho autobiografii rád vyslechl, i když to občas bylo až nechutné a chvílemi nevíte, jestli máte MM obdivovat nebo nenávidět. Kniha zachycuje MM od dětství až po album Antichrist Superstar do roku 1997.

Veramark
25.01.2020 5 z 5

Marilyna Mansona mám ráda. Jeho texty vždycky měly hlubší význam. Kniha byla dost upřímná a vůbec si mě nezhnusil, naopak. Spíš jsem k němu cítila čím dál větší sympatie. Dost toho zažil, ať už vlastní vinou nebo shodou okolností. Musím říct, že je velmi inteligentní a snaží se světu něco předávat, což by měla být podstata umělce, ale v dnešní době se to dost ztrácí. Takže si tohoto člověka neskutečně vážím, i když dělal spoustu věcí, které bych asi schvalovat neměla. Ale ani je neschvaluji, spíš v tom všemu hledám smysl, snažím se ho pochopit, vidět v tom znamení nebo jen zoufalství. Ačkoli se to nezdá, vlastně za tím je čistá psychologie. Oslovil davy, davy, které ho nesnáší i davy, které ho milují. Líbilo se mi, že je všechno podáno hodně přímo, bez obalu, bez lží, čirá dekadence. Vlastně v rukou držíte jednu velkou pravdu, ať se vám to líbí nebo ne. Kniha mě bavila, nadchla a rozhodně nezklamala.

kulatina
25.01.2020 3 z 5

Knihu jsem vzala do ruky proto, abych pochopila, kde jsou kořeny hrůzného chovani Briana Warnera - Marilyna Mansona. Odporné věci, kterých byl jako malý kluk svědkem shrnuté slovy "HNUS, DĚS, STRACH - odpor ke chovani svého dědečka ve sklepě domu" si Brian vtisknul jako vzorec svého chování, který ovlivnil jeho další život. Jeho krédem stalo dělat lidem to samé. Děsit lidi a odklánět je od slušného chování. Kniha je čtivě napsaná, ale plná vulgarních výrazů s tak barvitě popsanými scenériemi, že se mi obracel žaludek. V první části čekejte výrazy jako "chrchel, sopel, krev, moč, semeno" v daleko horším podání a hlavně u čtení knihy nesvačte.

Crozz
12.01.2020 4 z 5

Dobře napsáno, pro mě jako fanouška to byla jízda od začátku do konce.

Snow2
08.01.2020 5 z 5

Ironicky jsem si tuto knihu nechal nadělit k Vánocům - nezklamala...

Zaarashi
07.09.2019 5 z 5

Kupodivu i životopisné knihy ončas dokáží zaujmout, pobavit a nabídnout něco nového k zamyšlení. M. Manson je brilantní člověk, i když často nepochopen, a tato kniha to jen potvrzuje.

rimmon
07.09.2019 5 z 5

Tohle čtení opravdu stojí za to.
Já jsem docela velký fanda Mansona - a když jsem se dostala ke knížce byl to pro mě něco jako splněný sen, Vánoce, narozeniny a den kdy dodělám vysokou školu v jednom.
Asi takové pocity se ve mě v tu chvíli když jsem knížku držela v ruce - mlátili.
tahle knížka opravdu stojí za to - ať už jste fanouškové nebo nejste - tohle stojí za přečtení.
Je to přesně takové jaké čekáte, ba co, je to ještě lepší.
Pekelná jízda po žilách, rovnou do mozku - duše - a srdce jednoho z nejvíc kontroverzních osobností vůbec.
Všechno co čekáte tam najdete - ale - je to jako kouzelný svět za zrcadlem protože ať jste četli, nebo slyšeli cokoliv - pravda Vás jednoznačně posadí na zadek.
Není to jenom knížka, jenom jeden příběh, jenom nějaký životopis - je to příběh zrodu a mnoha pádů jednoho z největších bizardních postav novodobé metalové scény.
Není to bůh - je to antikrist - a vy máte jedinečnou příležitost se podívat přímo do centra dění - jeho vlastního života.
A věřte mi jedno - takhle exkurze je tou nejvíc šílenou cestou jakou se kdy vydáte.

Romanka89
24.07.2019 5 z 5

Nejsem sice skalní fanoušek, i když Mansonovi songy si občas poslechu, přesto jsem ráda že jsem se s touto knihou setkala. Z něho nemohlo vyrůst něco "normálního", ty křesťanský školy musejí být fakt zlo. Jak říká Ryorka, MM je přírodní úkaz. Fascinovala mě ke konci ta místopřísežná prohlášení, co o něm lidi nažvanili za lži.

Čtenářská výzva 2019: Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

Ryorka
26.05.2019 5 z 5

jo, slušnej bizár to byl. Vlastně nevím, co jsem od tý knížky čekala. Marilyn Manson je přírodní úkaz, je někdo, kdo se naprosto vymyká jakékoli kontrole, někdo o kom se mluví,někdo kdo se kontrolovat nedá, a to je pro některý problém. Jako to ukazuje historie, když něco neznám nebo nechápu, tak mě to buď fascinuje nebo se toho bojím. Marylin Manson způsobuje obojí. Čekala jsem příběh génia s rozervanou duší? Jo, asi přesně tohle. Ale nějak jsem ho nenašla. Netvrdím, že je jen ubohá troska ovládaná drogami, ale mnohdy mě tato myšlenka napadla. Nicméně, ve slovech, které v knize říká je hluboká pravda, ale nelze jí použít na všechny a na všechno. Je také pravda, že v Americe je těch pokrytců asi nejvíc. Evropa (snad mimo Anglii ) tyhle věci až tak moc neprožívá. Nicméně je zde vidět, jak prostředí, v němž dítě a teenager vyrůstají, dalece ovlivňuje volby a růst osobnosti dál. Pak už se jen nabalují magoří kolem a kolotoč pokračuje. Takže po přečtení konstatuji, že jsem ráda za svůj "nudný, normální,pokrytecký" život účetní a že pro vyjádření svých myšlenek nepotřebuji hromady všelijakýho matroše. Já vlastně nemám potřebu cokoli sdělovat. Od toho jsou tu jiní, včetně Marylina Mansona, a to je dobře.

morienhithwen
24.03.2019 3 z 5

Úděsný popis toho, jaké to je být inteligentní člověk v ignorantském otupělém prostředí.

Jandeis
09.02.2019 5 z 5

Knížka mě hodně bavila, ale občas jsem se v ní ztrácela. Místy je psaná i vtipně. Fanouškům MM ji určitě doporučuji.

aginecka
07.02.2019 4 z 5

Velmi barvité okénko do duše jednoho svérázného inteligentního pána, doporučuju! Ale rozhodně nečíst před nebo bezprostředně po jídle, minimálně tu první část...

Zorka
05.01.2019 4 z 5

Navrhuji přejmenovat knihu na Velkou trnitou cestu do pekla. Když jsem četla Heroinové deníky Nikkiho Sixxe, myslela jsem si, že jsou skandální. Při čtení životopisu Ozzy Osbourna jsem si říkala, že je to šílenec, který se choval nevhodně snad na všech místech. Taky Lemmy nežil zrovna ukázkově, stejně jako mnoho dalších rockových a metalových hvězd. V porovnání s MM jsou ale všichni "svatouškové" (pokud se člověk může spoléhat na to, co bylo psáno). Kniha je opravdu hodně otevřenou zpovědí člověka možná inteligentního, na druhou stranu ale plného děsů z dětství, které řeší tak destruktivním a zvráceným způsobem, který lze jen těžko chápat (a nechápe ho chvílemi ani on). Marně jsem hledala něco, za co bych si mohla MM vážit (nejsem fanoušek jeho hudby, zajímal mě jako člověk) a nenašla... Přesto knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami za otevřenost, zajímavé zpracování a skvěle graficky vyvedenou obálku.