Spoutávač

Spoutávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412700/bmid_spoutavac-995-412700.jpg 4 235 34

Divotvůrce série

Kellen a jeho vražedný kočkoveverčák Reichis jsou sami na cestě a pátrají po tajemném mnišském klášteře známém jako Ebenové opatství. Je to místo, které nezasvěcenci nikdy nemohou najít, a Kellen začíná být zoufalý. Mniši v Ebenovém opatství totiž údajně vědí o černém stínu víc než kdo jiný, a dokonce ho prý umějí i léčit. Potom se však stane něco, co Kellena a Reichise rozdělí. Kellen poprvé čelí světu sám a pronikne do stínové magie mnohem hlouběji, než se kdy odvažoval tušit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Soulbinder , 2018

farys_books
12.07.2020 4 z 5

Sérii Divotvůrce mám ráda už jen kvůli humoru autora, který mě vždy rozveselí. Taky se mi strašně moc líbí, že si nemusíte moc pamatovat předchozí díly, abyste mohli číst pokračování. A to, co byste si pamatovat měli, je vám nenápadně připomenuto.
I v tomhle díle se Kellen snaží přežít, tentokrát na vlastní pěst a bez svých přátel. V průběhu knihy mi tu dost chyběl Reichis, protože díky němu vždy kniha získala říz.
Na druhou stranu, líbil se mi Kellenův vývoj, jelikož se skoro celou knihu nemohl spolehnout na nikoho jiného než na sebe. Jeho postava udělala od prvního dílu opravdový pokrok. Také hlubší prozkoumávání černého stínu mě bavilo, i když tady by autor klidně mohl jít ještě víc do hloubky.

teer.h
10.04.2020 4 z 5

Musím uznat, že tenhle díl se mi zatím ze všech četl nejlépe. Kellen.. achjo, je možný, že furt žije? Knihy se hezky vyvíjí. Spoilery... panebože já jsem tak ráda, že už se konečně dostává k jiným černým stínům, bylo to opravdu nekonečné. Reichis je prostě nejlepší :)

s1ombrehimawari
01.03.2020 3 z 5

Ačkoliv se mi velice líbí jak Kellen dospěl a jaký nádech tahle knížka měla, tak už to prostě asi nikdy nebude tak dobré jako první díl. Do té doby co tam nebyla Nephenie tak mi to sedlo, ale očividně jsem vůči téhle holce alergická. Je mi to líto, že tahle série mě už asi nikdy dech nevytrhne a nepřekvapí. Celou dobu jsem čekala na nějaký vyspělý grandiózní zvrat a ono nic. Kupodivu mi sedlo Kellenovo osamocení.

Rowana
14.02.2020 4 z 5

No, Kellen nám vážně roste. Není to žádné ořezávátko a už se s ním hůř mává i jeho roztomilé sestřičce. Překvapilo mě, jak autor pracuje se stínem. Jsem zvědavá, kam Kellena poznání jeho prokletí (?) dovede dál. A ty mince! Paráda.

luboskniha
03.01.2020 5 z 5

Kniha přečtená mrknutím oka. Další příběh Kellena mě opět neskutečně pohltil. Nemám co víc dodat než BRAVO a hurá na další díl.

Lokina
16.11.2019 5 z 5

I po čtvrté mě to nepřestává bavit. Absence Ferius i Reichise je znatelná, ale není to něco, co by knihu dělalo méněcennou. S novým příběhem přišly na scénu i nové postavy a nejvíc se mi zalíbil Butelios, zvláště jeho schopnosti a jak se snažil sbalit Kellena :D
Jako každý díl je i tento čtivý, zábavný, napínavý, jiné prostředí a nechybí mu zajímavá zápletka.
Ale přesto jsem ráda, že ke konci se Reichis vrátil a že v příštím díle bude sprostý a vtipný, tak jak ho známe :-)

kimberli11
08.11.2019 5 z 5

Já téhle sérii opravdu nemám co vytknout. Opravdu výborně se čte, zase jsem se po dlouhé době opravdu zamilovala do série. A vážně miluji ten rivalský/bratrský vztah Reichise a Kellena, jsem ráda, že se na konci vrátil.

jennefer
02.11.2019 3 z 5

Zase jsem hltala stránky. A ony zase utekly až moc rychle... Postavy se prostě musí vyvíjet a je potřeba do příběhu zkusit dostat někoho nového, chápu to, ale jsem ráda, že příští knížka bude zase v doprovodu Reichise.
Série se vyvíjí jako příjemné oddychové čtení ;-)

andrejci
24.10.2019 5 z 5

Já tuhle sersérii prostě miluji. Tenhle díl sice nebyl nejlepší, ale rychle mi utekl. Co bych možná vytkla ta jenom to, že nebyl tak vtipný jak jsem čekala, ale to vůbec nevadilo. Ty vtipné chvilky to pot vynahradili. Těším se na další díl. Ten konec byl prostě plný zvratů. Ještě, že za chvilku vyjde Kralovnovrah.

Sabča92
23.10.2019 3 z 5

Bohužel musím zkonstatovat, že tento díl byl nejslabší z celé série. Rozhodně tomu přispěla i absence hlavních postav - Reichise a Ferius. Kellen zůstává na všechno sám a bohužel se to táhne jako rozpečený sýr. Letos se už do dalšího dílu této série nepouštím.

Purple7
12.10.2019 3 z 5

Bez tech dvou to nebylo ono...

marta3736
10.09.2019 3 z 5

No... Co si budeme. Už to není ono. Třetí díl byl relativně dobrý, ale Spoutávač ztrácí na kouzlu. Možná se mnou někdo nesouhlasí. Série má ještě stále dobrý potenciál (a stále nechápu, proč ještě není mapa), má čtenářům co nabídnout, ale tady mi to přišlo lehce o ničem. Anotace slibuje něco trochu temnějšího, ale nic takového jsem nedostala. Kellen se o sobě sice něco nového dozví, nepřijde mi to ale jako nějaký průlom v příběhu. Doufám, že si na pátém díle autor opět se vším vyhraje, jelikož první tři knihy nebyly špatné. 3/5

NudeRose
04.09.2019 5 z 5

Tahle série se vyvíjí velmi pozoruhodně. Zatímco první díl mi přišel z počátku nudný, druhý díl vše vynahradil. Třetí mě bavil opět o trochu méně, no a tenhle díl, ten je opět bomba. Konečně se dostáváme trochu více k odhalování černého stínu, načasování je vlastně perfektní. Celý děj je zajímavý a napínavý.

Pozor, další část obsahuje spoilery!

Kdo četl předchozí díl, ví, že tento děj se bude odehrávat bez Ferius. Bohužel se odehrává i bez kočkoveverčáka. A kvůli tomu ztrácí na vtipu, který měly předchozí knihy. Nicméně, vyplatí se počkat. Poslední stránky jsem se zase musela smát nahlas a celkově můžu říct, že právě díky závěru si kniha zaslouží 5*!

rajcatko
21.08.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale s každou další knihou je to lepší a lepší. Odkrývání tajemného světa se stává plastičtější a napínavější. Nemůžu se dočkat dalších dílů, až do sebe vše zapadne. Trochu Harry Potter, trochu Hraničářův učeň, přesto natolik originální. Miluji to :-D