Divotvůrce

Divotvůrce
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351295/bmid_divotvurce-0OR-351295.jpg 4 707 707

Divotvůrce série

Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Spellslinger , 2017

Mysias
14.05.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla kvůli charismatickému a kouzelnému autorovi, kterého jsem měla možnost naživo vidět. Sebastian je gentleman s něžnou a vtipnou duší a promítá to do svých knížek. Kniha nebyla the best, ale dobře se mi četla, těšila jsem se na ni, těšila jsem se i na druhý díl a teď mě čeká třetí. Zaujal mě nápad světa, hlavní hrdina a v neposlední řadě kočkoveverčák, to je prostě zlatíčko :-DD Je to taková odpočinková knížka.

Mojepočteníčko
10.05.2019 4 z 5

Už jsou to dva roky, co jsem zjistila, že vůbec existuje něco jako knižní komunita nebo knižní youtube. Díky tomuto objevu mi knihovnu zdobí tituly, které bych dodnes jinak nejspíš nevyhledávala. Jedním z takových žánrů je young adult fantasy. Pro svůj průzkum jsem si tentokrát vybrala oblíbenou knihu spisovatele Sebastiena De Castella – Divotvůrce.
Kellen pochází z mocného čarodějnického rodu. Proto se očekává, že i on se jednou stane velmi mocným čarodějem. K tomu však potřebuje rozzářit šest magických pásků, vytetovaných na předloktí.
Nadchází okamžik kouzelnického souboje. Kellen je plný odhodlání, ačkoli velmi dobře ví, že vítězství nebude zadarmo. Místo kouzel využije svůj důvtip a triky, které ho nakonec málem stojí vlastní život.
V tu chvíli mu do života vstupuje svérázná Ferius Parfax. Ta mu také prozradí pravidla několika karetních her, které ho následně naučí. Není však mezi místními lidmi pro svůj původ nikterak oblíbená.
Ode dne, kdy se kouzelnický souboj odehrá, jde s Kellenem prakticky úplně všechno z kopce. Setkává se tajemstvím obklopenými lidmi, nebezpečnými tvory, navazuje známosti s postavami pochybné pověsti, dělá ukvapená rozhodnutí a velmi často riskuje svůj vlastní život. To vše ho přivádí k myšlence, že ne každý se musí bezprostředně vydat cestou, kterou mu osud určí…
Přiznám se, že jsem od tohoto příběhu neměla příliš velká očekávání. Těší se totiž všeobecné oblibě a to je po mých předchozích zkušenostech znak vcelku nežádoucí.
Nakonec jsem ale byla velmi mile překvapená.
Příběh byl velmi pěkně napsaný, čtivý a pro mě zajímavý. Vzhledem k tomu, že v oblasti tohoto žánru mám načteno poskrovnu, oslnil mě i nápad s kartami, coby magickým předmětem, který má v ději svou vlastní roli. Taky mi bylo více než sympatické, že Kellen není klasický hrdina, který v mžiku zvládne sám pozabíjet početnou skupinu nepřátel, nic ho nebolí, všechno vydrží a vždy dosáhne svého vytčeného cíle. Bavily mě jeho průšvihy, zbrklost, nešikovnost, dobrosrdečnost i odvaha. Stejně tak mi byly sympatické zbývající hlavní postavy Ferius Parfax nebo nekhek kočkoveverčák.
Určitě bych také chtěla pochválit krásnou obálku nebo font písma, který byl pro tisk použitý. Zároveň souhlasím s věkovým doporučením, které je na knize uvedeno. Možná bych se nebála jít i o jeden rok níž.
Pokud i vy žánr young adult fantasy stále poznáváte a prozkoumáváte, určitě tento první díl vyzkoušejte. Já osobně si další určitě pořídím a už teď se na další Kellenovo dobrodružství moc těším.

Damonka12
02.05.2019 2 z 5

Na to jak je autor knihy úžasný, pro mě byla kniha zklamáním. Čekala jsem úžasnou knihu a možná má velká očekávání byla ta chyba. Ale kočkoveverčák se mu povedl a byl naprosto boží. Příběh ani hlavní hrdnina mě nějak moc nezaujali.

DancerJaneBooks
22.04.2019 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Knihu o magii jsem nikdy předtím nečetla. Leda o kouzlech, což je Harry Potter, ale s ničím podobným tomuhle příběhu jsem se ještě nesetkala. Ale když se to tak vezme, ono to nebylo jenom hlavně o té magii. Byla tam skvělá myšlenka. ,,Život je prokletí. Láska je lék." ,,Nikdo není takový, za jakého se vydává." ,,Žádná magie na světě nemá větší cenu než lidské svědomí." A to samozřejmě není vše. Tahle kniha nám (nebo aspoň mně) vnukla a obnovila myšlenku, že i když může být spousta legend, "důkazů", pověstí a čehokoliv jiného, že pravda může být někde úplně jinde, úplně naopak, než jsme si původně mysleli. Že lidé, co jsou považováni za zlé a lidé, co jsou považováni za hodné, můžou být úplně jiní a ukáže se, že to nakonec bylo třeba opačně. Už je to tak, ale jak říká Ferius a Kellen - nejdůležitější je svědomí, že tu pravdu víte vy sami. No, konec těchhle myšlenek a přejdu k příběhu a postavám. Měla jsem to rozečtené někdy před rokem, ale odložila jsem to s tím, že to moc nechápu a že si to přečtu někdy jindy. Dostalo se na to až za víc než rok..ehm. Ale za to jsem si tenhle příběh vychutnala a užila. Něco občas bylo těžké na pochopení, ale o velikonočních prádninách na to ten čas byl, že jo..
Ze začátku mi to přišlo jako ty obyčejné fantasy, kde budou podobné fantasy prvky jako v těch ostatních fantasy knihách. Ale potom jsem začala poznávat ten úžasně originální svět, propracovaný systém života Jan'Tepů a nejen jich. Ten svět se mi vážně moc líbil. A magie, všechen systém čarodějů atd.. úžasně vymyšlené.
A co teprve ty postavy? Byly skvěle vymyšlené. Ale úžasné postavy tam vlastně pro mě byly jenom tři - Ferius, Reichis a Kellen. Kellen nebyl vždycky úplně nejlepší, v nějakých momentech jsem ho neměla úplné ráda, ale těch bylo málo. Jinak tam vlastně, kromě Nephenie a Mer'esan, byly v podstatě všichni ostatní záporáci. Protože Jan'Tepy jsem fakt neměla ráda. Vůbec. Na začátku jsem nevěděla, jací jsou, ale když jsem se dozvěděla, co všechno udělali, jak hrozní jsou a jak moc všem lhali.., začala jsem je nenávidět. Nephenie s Mer'esan sice byly taky Jan'Tepky, ale jako jedny z mála byly hodné a moc se neztotožňovaly s ostatními Jan'Tepy. Pořád jsem nevěděla, jaký mám mít názor na Kellenovy rodiče, protože občas se jevili jako vcelku hodní, ale občas jako zlí zrádci. Nakonec jsem došla k tomu, že je nemám ráda. Připadalo mi, že mají víc rádi Shallu a že všechno dělají jen pro prospěch klanu a pro svůj rod. Teď k těm úžasným postavám. Ferius Parfax jsem si oblíbila hned, když přišla na scénu. Nebyl moment, kdy bych ji neměla ráda. Je prostě úžasná a spolu s Reichisem se řadí mezi mé nejoblíbenější literární postavy. Feriusiny moudra a její skvělý smysl pro humor... prostě - takového člověka chci potkat! Na kočkoveverčáka jsem čekala celkem dlouho a když se tam objevil, byla jsem naprosto šťastná. Reichis má taktéž skvělý smysl pro humor a chápe. Chápe tu myšlenku, kterou jsem se snažila popsat na začátku - jako jeden ze tří ji chápe. Vlastně ještě jeho matka, které mi bylo strašně moc líto. Kellen pochopil tu myšlenku později než Ferius a Reichis, ale já jsem to pochopila, až když to pochopil on, tzn. - taktéž pozdě jako on. K záporakům se asi ani nechci a nebudu vyjadřovat, jenom vám říkám (spíš píšu), že jsou hnusní, hnusní, hnusní a hlavně Ra'meth - toho jsem nesnášela nejvíc a nevím jako moc proč, ale představovala jsem si ho jako herce, co hrál Luciuse Malfoye *zamyšlený smajlík* :D.. Neměla bych se snažit představovat si ty postavy tak barvitě.. :)
Musím přiznat, že byly části, kde se toho moc nedělo a chtěla jsem kvůli tomu strhnout jednu hvězdičku, ale kvůli tomu konci jsem nemohla. Lepíků mám podstatně, vážně o hoodně víc na konci. Protože jsem absolutně jásala nad tím koncem, až mi křuplo v lokti :D Takže z konce jsem nadšená a moc se těším na další díl!! Ty moje tři oblíbené postavy miluju a chci vědět, jak se budou s budoucností vypořádávat dál. Ti tři jsou magičtější sami sebou víc než všichni čarodějové a čarodějky dohromady. Tenhle příběh jsem si zamilovala, ale nějakou desetinku tomu musím ubrat za ty části, kde se toho moc nedělo, ale to skoro nic není, že jo..

BlazingHeart
14.04.2019 3 z 5

3,5*/5*

Další zajímavý svět s nově vykreslenou magií. Originalitu příběh rozhodně nepostrádal a kočkoveverčáka jsem si oblíbila podobně jako Ferius a Kellena. Vlastně nemám nějaké velké výtky - napsané to bylo dobře a tak se kniha četla krásně a rychle ubíhala.
A proč takové hodnocení, zvláště u tak populární a opěvované knížky?
Nevidím na tom nic výjimečného, nějaký fakt krutopřísný příběh, odhalení nebo něco podobného. Byla to milá, příjemná a oddechová kniha, kde se objevovala klišé a bohužel zvraty jsem vytušila předem.
Další díly mě sice zajímají, není to ale takové to šílené nutkání okamžitě běžet pro pokračování, jako tomu bylo u jiných příběhů.
Ačkoli se mi líbil nápad s magickými pásky, nevidím v knize nějakou větší hodnotu nebo přínos. Je to jen další milý příběh.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

Sebastien de Castell vytvořil naprosto originální a kouzelný svět plný čar a kouzel. Divotvůrce je neokoukané a velmi zajímavé fantasy. Příběh, na který nenarazíte na každém rohu a tím pádem vám utkví v hlavě.

luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala hlavně svým obalem (a to poměrně dost), takže jsem se rozhodl si jí koupit. Divotvůrce se mi velice líbil i přesto, že je to spíše určené pro mladší generaci než je moje. Děj ubíhal rychle, akce bylo dost a kdo by si nezamiloval kočkoveverčáka, který chce snad celému světu sníst oči :D. Asi největší mínus pro mě bylo, že jsem se tentokrát nesžil s hlavními hrdiny příběhu. Nepůsobili na mě takovým způsobem, abych o ne měl strach nebo mě zajímal jejich osud. Přesto je to dobrá kniha na zkrácení dlouhé chvíle a těším se na další díl.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Úžasný příběh, kde si určitě zamilujete hlavního hrdinu.

veruptackova
28.02.2019 3 z 5

Příběh o chlapci, který je synem velkého lorda mága, ale bohužel nemá tolik magických schopností, kolik by jich chtěl mít, zbožňují téměř všichni. A to je možná ten problém, proč jsem od Divotvůrce čekala hodně.
Musim říct, že nápad a svět není rozhodně špatný. Autor píše poměrně čtivě a stránky mizí pod rukama, i když se v knize toho zase tak moc neděje (minimálně v první polovině).
Postavy nejsou vůbec špatné. Kellen není typický hlavní hrdina a štěstí mu úplně moc nepřeje. Ferius Parfax je zajímavá už minimálně pro svou tajemnost. A kočkoveverčák? To je prostě super sympatická, zákeřná potvůrka.
I přes zjevná PRO hodnotím knihu jako lepší průměr. Rozhodně není špatná. Určitě si hodlám přečíst i další díly. Bohužel se však u mě nekonalo ono wooow.
Za mě 3,5 *

Jane007
23.02.2019 5 z 5

Knížka se četla sama, rozhodně si půjčím pokračování.

sorceress15
28.01.2019 4 z 5

Docela dobrá young adult knížka, která má pár hluchých míst, ale jako celek je opravdu povedená. Byly tam napínavé scény, při kterých se mi až zadržoval dech, ale taky jsem se i několikrát zasmála. Na knize jde poznat, že je psaná pro mladší čtenáře, ale nakonec mi to až tak nevadilo. Hlavně konec byl opravdu úžasný. Knížka mě zaujala hlavně obálkou, která je opravdu krásná. Oceňuju pojmenování jednotlivých kapitol, kdy čtenář má možnost odhadnout co se bude dít, ale přesto dokáže překvapit.

RájKnihoHolky
25.01.2019 5 z 5

Příjemné fantasy, které je velmi čtivé a děj utíká opravdu rychle. Já ji zvládla přečíst za dva dny. Moc se mi líbí grafické zpracování knihy.
Nejlepší postavou je prostě Reichis, kočkoveverčák. Svými vtípky dodává příběhu šmrnc. Příběh má spoustu zvratů, které opravdu nečekáte.

Fiara
24.01.2019 3 z 5

I přesto že se jedná o young adult, tak mě knížka příjemně překvapila. Příběh je čtiví a a postavy celkem sympatické, tedy kromě Kellena, ten na mě pusobil trochu ufňukaným dojmem, ale předpokládám že se postava bude v následující dílech vyvíjet. Každopádně s kým budete sympatizovat hned od začátku je Reichis, ale pozor ,,Never trust a squirrel cat!!! ;-D

Dominik007
06.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha

SofieKmecova
01.01.2019 5 z 5

Když jsem tuhle knihu viděla po prvé v knihkupectví tak mně hned zaujala ovšem ne dobrým míněním . Zkrátka se mi nějak nelíbila . Zařadila jsem jí do knih které možná někdy přečtu . To se však změnilo hned po přednášce Sebastiena de Castella . Když jsem seděla na té přednášce tak jsem opravdu litovala toho ,že jsem si ji nepřečetla . Jelikož jsem na Humbooku utratila všechny peníze před Sebastienovou přednáškou takže jsem si knihu nemohla zakoupit . Dostala jsem jí k Vánocům a hned jsem jí přečetla . Kniha obsahuje spoustu skrytých záhad a zvratů čte se rychle a lehce dočkáte se svěžího humoru a možná na vás přijdou i slzy (plakala jsem 3 krát ) prostě všechno co by v dobré knize mnělo být ,ale co se mi opravdu líbilo a co se mi možná nikdy nestalo nebo spíš stává se to jen zřídka je soucítění během knihy jsem byla opravdu naštvaná , říkala jsem " Kdybych mohla tak bych ti pomohla . Hlavně to ne to se nesmí stát jinak budu brečet " Kellena jsem si oblíbila i když mně někdy naštval to jsem mu nemohla brát za zlé ,když pomyslím v jaké situaci se nacházel a koho opravdu nesnáším je Kellenův otec no to radši ani nebudu rozebírat jinak bych se naštvala . Ferius úžasná osoba ...Tak tohle je asi vše co bych ke knize chtěla povědět bylo to jako na horské dráze. Kniha ve mně vyvolala tolik pocitů ,že je to k neuvěření . Už se těším až si přečtu další díl .

Fran
23.12.2018 4 z 5

Skvělý. Perfektně vedená zápletka, je to vtipný, drsný, chytrý, myšlenkově hluboký. Kellena jsem okamžitě začala mít ráda (nejen kvůli tomu, že není žádný ideální hrdina; baví mě, jak přemýšlí a mluví), Ferius je taky výborná, Reichis je úžasná potvůrka. Celý mě to nějak dostalo, až se tomu divím. Knihu jsem našla náhodou na stole, neteř ji dostala k Vánocům, a úplně mě to zajalo.

Francesca14
08.12.2018 2 z 5

Nebavilo mě to. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec už jsem stejně přeskakovala stránky. Nevím vlastně ani proč, ale postavy si mě vůbec nezískaly a nelíbilo se mi prostředí, kde se to odehrávalo. Navíc jsem čekala vtipnou, svižnou knihu, ale nějaký humor se objevil až s příchodem kočkoveveráka. Konec asi dobrý, potenciál to má, ale další díly číst nebudu.

teer.h
20.11.2018 3 z 5

Knihu jsem si zakoupila jen díky Humbookfestu, na kterém byl tento autor. Konečně jsem se do ní pustila a musím říct, že nebyla špatná. Bohužel mě někdy hlavní hrdina hrozně štval. Každopádně ke konci to začalo být mnohem lepší a já se vrhám na další díl!
Hodnotím "3 a půl" hvězdičky.

kristynkal
20.11.2018

Asi jsem čekala něco více WOW... dala jsem 200 stran, nic mě nezaujalo a nakonec u mě zvítězily jiné knihy z knihovny.... neříkám, že je kniha špatná, ale není to můj šálek kávy

Veruu95
16.11.2018 4 z 5

Kniha to byla zajímavá, i když je pravda, že občas jsem bojovala s těmi jmény :D. Ale příběh jako takový se mi líbil, rozjezd byl takový pomalejší, ale byl to první díl a nějaký úvod byl určitě potřeba. Těším se na druhý díl :)