Divotvůrce

Divotvůrce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351295/bmid_divotvurce-0OR-351295.jpg 4 700 145

Divotvůrce série

Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Spellslinger , 2017

hasenp
02.11.2018 5 z 5

Knížka je fakt zábavná, takhle jsem se dlouho nezasmála. Děj je však zároveň i smutný, napínavý, a co opravdu chválím promyšlený. Knížka se mi moc líbila. Za mě obří palec nahoru :)

Percabethka
29.10.2018 5 z 5

Myšlenka hrdiny, který nic neumí a ve všem je nanejvýš průměrný, byla skvělá. Jen mi přišlo divné, že i když Sha'Tepové nesměli mít děti, a všichni byli tím pádem děti kouzelníků, Kellen byl ve své třídě jediný, kdo neměl rozvinuté magické schopnosti. Pořád řešil, jak je jiný a vůbec tam nikdy nebyla zmínka o tom, že tam byli stejní Jan'Tepové, jako on...
Knížka byla každopádně neskutečně vtipná a celé to ještě vylepšoval Reichis! Už se těším na další díl :)

sd1992
12.10.2018 5 z 5

Hned prvním dobrým dojmem byla pro mě změna, že jednou je hlavní hrdina, tedy i vypravěč kluk. Nevím jak to máte vy, ale já mám v rukou vždy takovou knížku, která je o holce.. :-D asi to bude tím, že tuhle sérii chlap napsal :-D O kterém mimochodem po Humbooku můžu říct, že je obrovský sympaťák a vtipálek. :) Kniha je super, hrozně rychle a snadno se mi čte a to se mi moc u fantasy žánru nestává. Děj je stále svižný a napínavý, takže za mě 5* Miluju Ferius a samozřejmě Reichise!!! :-D chci ho.. :-D je to malá bestie.. ;-D přesně jak mi Sebastien napsal pod autogram: ,,Never trust a squirrel cat!!! ;-D

Sabča92
11.10.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně dlouho těšila. Díky účasti Sebastiena na Humbooku jsem se do knihy ponořila a rozhodně toho nelituji! Kniha je psaná pro mladší (na což upozorňuje i na zadní straně) a i když je mi jednou tolik, co je doporučené minimum, já si čtení užila. Hlavní hrdina není žádný ideální hrdina, kterému by přály hvězdy. V celé knize ho čeká kopa práce a celkově ho řadím spíše k nešťastníkům. Líbí se mi, že nemá přílišné zvláštní schopnosti a je vcelku normální. A pak je tu kočkoveverčák, který je naprosto boží! Knihu mohu doporučit.

jmn7053
08.10.2018 5 z 5

Příběh je velmi originální, stějně tak zápletka. Postavy jsou osobité a sympatické, v průběhu děje se pěkně vykreslují, rostou do svých délek a hloubek.
Bohužel je první polovina pomalejší, byť nezbytná, protože se v ní čtenář seznamuje se světem a hlavními aktéry. Mohl být úvod zajímavěji podán? Ano. Záleží na tom? Vlastně ani ne, protože druhá polovina knihy všechno napraví; kapitoly si pomyslně předávají štafetu napětí, akce a humoru a na nějaký pomalejší začátek se rychle zapomene. :)

MirijamFrankl
07.10.2018 4 z 5

Bylo příjemné přečíst si pro změnu o NEčaroději mezi kouzelníky než naopak. Samotná kostra příběhu mi trochu připomínala Hraničářova učně, je však obalena různými spiknutími a pletichami (i když jsem očekávala trochu rafinovanější intriky, které tuhle knihu proslavily). Ráda bych však ocenila originální podání magie (opravdu se mi zamlouvá nápad s pásky a druhy kouzlení).
Kniha se čte doslova sama a milovníci akce a napětí si rozhodně přijdou na své.
Rozhodně se velmi těším na pokračování a jsem zvědavá, jak se to celé vyvine dál.

Agnnie
04.10.2018 5 z 5

Absolutně miluju jeho humor. Nemůžu se dočkat, až vyjdou další díly (podle oficiálních webovek už píše pětku ❤), protože tohle je jedna z nejlepších sérií co jsem četla

Tofinka
03.10.2018 5 z 5

Když tato kniha vyšla, tak jsem o ni pokaždé při nákupu knih zavadila pohledem a pomyslně si ji přidala na svůj "třeba si ji někdy koupím" seznam :D. A teď blížící se humbook a skutečnost, že na něj přijede i Sebastien de Castell, mě konečně přinutili si knihu koupit a přečíst.

Znáte ten pocit, když chcete číst, ale nic vás nebaví a žádná kniha vám nesedne? To se stalo i mě a já věděla, že chci číst NĚCO, ale nevěděla jsem co... Už od první stránky mi bylo jasné, že to je právě Divotvůrce. Styl psaní mi neskutečně sedl a skvělý příběh mi nedovolil se od knihy odtrhnout.

Většina postav mi přišla velmi sympatická, zvláště Ferius Parfax a Reichise jsem si velmi oblíbila. Na druhou stranu Kellen... Nemohu si pomoct, ale celou dobu mi leze na nervy.

I když kniha nekončila nijak zvlášť otevřeně, ihned po jejím přečtení jsem si běžela koupit další díl ;). Rozhodně doporučuji.

Etule
01.10.2018 5 z 5

Knihu mě "přinutil" přečíst až blížící se Humbook, kde autor bude a na nějž se úplně šíleně těším. Mám podezření, že jsem se do něj asi zamilovala. :D
No, ale k samotné knize. Obávala jsem se jí, opravdu že ano. Ale mé obavy byly naprosto liché. Všechny důležité postavy mi byly sympatické, což se mi tedy dlouho nestalo. Z nějakého důvodu jsem se bála, že si neoblíbím Ferius (vůbec nechápu, kde se to vzalo), ale mýlila jsem se. :D Všechny "padouchy" jsem upřímně nesnášela a stejně jako Reichis bych jim moc ráda vyškrábala oči. Jsem ráda, že se kniha nakonec ukázala být stejná jako autor (nebo minimálně pro mě takový je): Vtipná, ujetá a naprosto okouzlující.

terka98
30.09.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Plná napětí, akce a mluvící kočkoveverky. Hlavní postava mi byla velmi sympatická stejně tak jako Ferius. Milá změna byla, že zde nebyl žádný milostný trojúhelník. A kniha byla plná skvělého humoru. Už se moc těším na druhý díl.

Airin
29.09.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu příjemně překvapila! Když jsem si přečetla první kapitolu, hned jsem věděla, že tahle kniha bude speciální. Autorův styl psaní mi připomínal tak trochu Ricka Riordana – velmi vtipně napsaný poutavý příběh, který má v sobě spoustu akce a především různých záhad a tajemství, na které musí hlavní hrdina během své dlouhé cesty přijít.
Kočkoveverák byl naprosto boží! Měl skvělý smysl pro humor a já si ho okamžitě oblíbila!
Tuto knížku vřele doporučuji, protože je to jedna z těch výjimečných knih, na které nezapomenete :))

Tewi
26.09.2018 5 z 5

Skvělé!!!
Přesně takhle se to dělá. Knížka plná akce která vás nenechá ani chvíli v klidu, řada krkolomných jmen a názvů které zprvu nedávají smysl, ale ani ve v půlce vám přijdou jako běžná součást vašeho slovníku, tajemství, která překvapí nejen hrdinu ale i čtenáře, a v neposlední řadě nesmí chybět sarkastický, hláškami překypující domácí mazlík/obchodní partner. Samotný hlavní hrdina je lempl (alespoň co se magie týče) a nebojí se to přiznat. O to víc jsem si Kellena zamilovala, jelikož je to jedna z mála postav, která byť žije v magickém vymyšleném světě, tak působí naprosto reálně.
Po dlouhé době něco jedinečného, poutavého a vyvolávající nejméně tucet pocitů a emocí. Sebastien rozhodně ví jak napsat parádní a magickýpříběh. Přemýšlím o reinkarnaci v podobě kočkoveverky. Do té doby se však těším na další díl :)

Local_Bunny
22.09.2018 4 z 5

I přes to, že mě většina postav, krom kočičáka a Ferius, naprosto vytáčela, to bylo super. Autor ví, jak čtivě psát a vložit do knihy vtip, i akci. Velké plus je, že tady byla fakt skoro nulová romantika, kterou poslední dobou vídám opravdu v každé knize, nejlépe přímo milostný trojúhelník. Hlavní zápletka v knize mě nejednou dostala a říkala jsem si 'cože, to fakt?'.

Elkeli
10.09.2018 5 z 5

Krásné fantasy a cool oddychovka. Původně jsem měla za to, že děj bude trochu o něčem trochu jiném, ale kniha překvapila a rozhodně nezklamala. Kdo má rád takové ty příběhy o magii a sám si lítá ve vlastním světě jako já, myslím, že nebude zklamaný. :)

andrejci
20.08.2018 5 z 5

Zas a opět jsem to nechtěla vůbec číst a jak to dopadlo ? Jsem nadšená. Zas a opět jsem od toho čekala něco jiného a jak to dopadlo? Vůbec mi to nevadilo.Úplně mi to vyrazilo dech.Nevím jak jinak napsat že jsem nadšená.

vodopad152
02.08.2018 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Mojí neoblíbenější postavou je rozhodně kočkoveverčák. Moc nejsem na knížky s čaroději, ale tady se mi moc líbilo jak brali magii. Určitě se pustím do dalšího dílu.

jennefer
17.07.2018 4 z 5

Oddechovka. Děj příjemně plyne, napětí roste, světu i magii věříte, Ferius válí a já jdu číst druhý díl...

Ewilka
11.07.2018 4 z 5

Divotvůrce se odehrává ve velmi dobře zpracovaném světě, což je jeho velké plus. Má dobře vystavěný děj, kdy řešíme nejen to, co se děje současnosti, ale i to, co se odehrálo minulosti. Úvodní část knihy mě sice příliš nezaujala, nemohla jsem se do ní pořádně začíst, ale pak se stala jedna věc za druhou. Jsem opravdu zvědavá, jak se příběh rozvine. Jednoznačně nejlepší postava je Ferius. Přesně jsem si dokázala představit její drzé chování, vtipné hlášky a celkově ležérní přístup ke světu.

Kateshiki
09.07.2018 5 z 5

Skvělé zpracování - zajímavý dej, pozoruhodné postavy. Ke konci mnoho akce a napínavý děj. Kniha se četla snadně a kočkoveverčák byl vážně úžasná postava. Děj knihy hodně dává a je na zamyšlenou.

Kaik
09.07.2018 3 z 5

Přečteno s dětmi během několika večerů na dovolené. Hlavní hrdina mi trochu připomínal Eragona, nebo i trochu Hloupého Honzu, který ke štěstí přišel. Puberťáci se bavili, ale já moc ne. Hlášek kočkoveverčáka bylo málo a dost mi vadila popsaná krutost a počet mrtvých. V knize pro děti to, myslím, není nezbytné. Pokud nebudu donucen, po dalšímu dílu dobrovolně nesáhnu.