Divoké dobrodružství potrestané koketky

Divoké dobrodružství potrestané koketky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328109/bmid_divoke-dobrodruzstvi-potrestane-kok-XSv-328109.jpg 3 1 1

Velmi krásná a velmi slavná francouzská herečka na svém turné v Brazílii zažehne v srdcích dvou mužů plamen lásky tak silný, že z nich učiní šílence. Jeden ji unese do džungle a druhý se ji vydá zachránit. Ona však nestojí o lásku ani jednoho z nich, neboť je vdaná, a ač koketní, tak přesto počestná a věrná. Podaří se jí uniknout? Vrátí se do Francie ke svému muži? Dobrodružný román, v němž důležitou roli hraje služka.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jan Kotík

La Farouche Aventure , 1924

nefernefer
24.05.2018 3 z 5

„Každý se poddává svému temperamentu! ‚Pro pravou lásku,‘ pravila jste, ‚neexistují pravidla, úmluvy a vžité ohledy! ... Při ní není jiné moci než zbožňování nebo obětování!‘ ... Ach, tato slova z vašich úst! S jakou rozkoší jste prodlužovala jejich slabiky, ó rozkošná kouzelnice! ... Obětujte mne tedy, madame, chcete-li i smrti! ... Ale nechte mne, abych vás zbožňoval!“

Kniha plná patetických slov a ještě patetičtějších gest. Úplně vidím filmové zpracování v podobě němého filmu. Hrdinka s doširoka otevřeným extatickým pohledem teatrálně vzpíná ruce s prosbou o slitování. Padouch v širáku s dramaticky podmalovanýma očima zuřivě máchá pláštěm. A v zákulisí bouří piáno. Dokonalé! :-)

Kniha Divoké dobrodružství potrestané koketky je v