Divoká říše

Divoká říše https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505014/bmid_divoka-rise-MGx-505014.jpg 4 632 632

Divoká říše série

Téměř dvacet let poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, Budapešť balancuje na okraji propasti. Bitva o dominanci mezi elitními vílami a privilegovanými lidmi ve východní Evropě sílí a předsudky na obou stranách bublají a hrozí nenávistí i násilím. Devatenáctiletá lidská dívka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale má zlomené srdce. Poté co osiřela, vzal si ji pod křídla generál Markos, se kterým žije v obezděném městě plném potyček o moc a nemilosrdných politických her. Jedné noci se její život změní a Brexley skončí v jednom z nejobávanějších vězení. Halalhaz, Dům smrti, kam sice odsouzenci vstoupí, ale ven už se nikdy nedostanou. Musí se naučit žít mezi těmi nejhoršími zločinci z řad lidí i víl. Vězeňská hierarchie staví lidi na samé dno, kde je jedinou možností, jak přežít, uzavřít spojenectví s vílami. A právě tady potkává velmi pohlednou, ale ďábelskou legendu - Warwicka Farkase. Mýtus mezi vílami i lidmi. Je přesně tak brutální, krutý, arogantní a smrtící, jak se povídá, a vládne celé věznici. Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne - a že za to možná zaplatí životem. Pokud tedy dřív neumře při Hrách, souboji na život a na smrt, kde zvítězí ten nejlepší.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

Savage Lands , 2020

Imaginárium
12.12.2023 4 z 5

“Vždy s hlavou vzhůru. I ve smrti.

Padla stena medzi svetom ľudí a víl, ktorí medzi sebou bojujú o dominantné postavenie. Brexley z najmocnejšej ľudskej rodiny sa dostane do krutého väzenia Domu smrti, z ktorého nie je možný návrat. Prežije všetky nástrahy a násilné prostredie, v ktorom sa ocitla? Ako s ňou súvisí legenda Warwick Farkas?

Od knihy som mala minimálné očakávania a vôbec som netušila do čoho idem. Vedela som len to, že dej je dystopická Budapešť. Ostala som veľmi milo prekvapená. Kniha je mega čtivá, dej je rýchy a stále sa niečo deje, takže som mala problem ju odložiť z ruky. Zarazili ma tvrdé opisy bojov, krvavé scény a násilie, podľa obálky som čakala väčšie YA, ale takto to knihu povýšilo o level vyššie. Najviac ma bavili postavičky Opie a Mrňouska a súrne potrebujem ich fanart .

ValiPages
26.11.2023 2 z 5

Noo. Tahle knížka byla velmi zajímavá. Ze začátku se mi to moc líbilo. Jak vykrádala vlaky a jak blbli s Cadencem. Ale Potom se to zvrhlo . A mě to nějak přestalo bavit. Část která mě ještě bavila byla jak bojovala vždy v aréně. Ale jinak mi bylo fuk co se s ní stane a jak to dopadne. Musela jsem se i přemáhat abych to dočetla. I když uznávám, že konec skončil dost zajímavě, takže se možná časem až nebudu mít co na seznamu tak se do dvojky možná pustím, ale v nejbližší době rozhodně ne. Ale body navíc za ich formu a za krásnou obálku která, mě hned zaujala.
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

broskev28
25.11.2023 3 z 5

Divoká říše byla fakt divoká. V civilizované části Budapešti – v sídle SOL – se příběh rozjížděl jen tak zpolehoučku, ve vězení se notně přitvrdilo a za zdí už vypuklo zcela nekontrolované bezvládí. Bylo to čtivé i akční, ale já jsem měla velký problém s Brex: agent 007 a superman v jedné drobné osůbce. Kolik ta toho schytala, ale ze všeho se otřepala a zase s vervou pokračovala! To mi prostě nesedlo, mnohem více než ty sexuální asociace všeho druhu – ty bych v téhle živočišné společnosti v pohodě skousla, ale nadlidskou výdrž šestnáctileté holky, jakkoli vycvičené v bojových uměních, to mi hlava nebrala. Kdoví, třeba se v dalším díle dozvíme, že původ hlavní hrdinky odhalí zdroj jejích superschopností? Jen si nejsem jistá, že se k pokračování odhodlám, ale to už je čistě můj problém.

mnohoknih
25.11.2023 4 z 5

Urban fantasy odehrávající se téměř za rohem. To bylo velké lákadlo a povedlo se. Popis Leopoldova, té bohatší části města, vás vtáhne do děje okamžitě. Zjišťujeme, že život privilegovaných se odehrává na pár metrech a ve vysokých věžích. Takže to, co následuje, je jen následek nudy. Brexley se narodila v noci Magické války a to zřejmě určilo její nezkrotnou povahu. Škoda jen, ze nedostala do vínku taky trochu rozumu. Hovadiny by dělala jistě stejné, jen by nebyla tak neustále udivená. A pak tu máme Cadena, syna lidského vládce toho všeho. Samozřejmě světlý typ. To aby mohl na scénu časem vplout i ten tmavý. Ale postupně. Brex má sociální cítění, vidí i tu chudou část za hradbami. Ovšem řešení toho vymyslela úplně scestné. Ale za to adrenalinové. I to o ní něco vypovídá. A samozřejmě jí to dostane do vězení. Opět popis místa úplně skvělý. A my se seznamujeme s dalšími rasami, tzv. fae čili víly, démoniBrex se dostane na samou hranici svých sil a k tomu se jí dostává náznaků, že všechno není tak jak si myslí a tak jak jí učili. Bohužel ona z toho vychází jako blbka. Moje sympatie si získala démonka Kek. Čtení je to napínavé, každá stránka láká číst dál a rychleji. Konec mě nepřekvapil. Co jiného by se Brex mohlo stát, že. Mně se stalo to, ze hned potřebuji další díl :-)

Ewe291
23.11.2023 2 z 5

Normalne neviem co mam napisat. Nieraz som mala chut knihu zatvorit ( ale nerada nechavam knihy nedocitane ale aj to sa parkrat stalo). Ale z knihy som sa nedozvedela NIC, aleze vobec NIC! Hlavna hrdinka bola (pre mna osobne) jedno hlupe rozmaznane decko, ktore si o sebe myslelo ake je skvele a nenahraditelne. Hrdina bol vzdy vo vsetkom skvely a nebezpecny a co ja viem co este. Nehovorim, ze kniha bola zla alebo napad na pribeh ale toto bolo doslova zozliepane a prekombinovane tak az to nebolo ani pekne. Rozmyslam ci sa vobec oplati citat dalsiu knihu lebo toto bolo pre mna doslova utrpenie

sabi_z_knihy
19.11.2023 5 z 5

Upřímně? Knížku mám doma už od jejího vydání, jen jsem se k ní zatím nedostala. Pak jsem ale neodolala a na @albatrosmedia jsem si předobjednala druhý díl a pak... mi došlo, že vlastně ani nevím, o čem je ten první. Následně jsem si uvědomila, že humbook je za rohem a tak jsem se do ní pustila a... wow. Vůbec nechápu, proč jsem ji tak dlouho odkládala. To byla bomba! Už hodně dlouho mě žádná knížka tak moc nechytla.
Začneme postavami. Brex byla skvělá hrdinka. Neskutečně mi sedla a líbilo se mi, jak se v průběhu děje naprosto přirozeně měnila. Cadena jsem měla ráda, taková milá postava, ale ne že bych si ho úplně zamilovala. Za to Warwick? Mi-lu-ju! Neskutečně miluju to tajemno kolem něho, to jak mám tolik otázek a skoro na žádnou zatím nemám odpověď. Jednoduše mě fascinoval.
Co ještě musím rozhodně pochválit je svět. Ten mě neskutečně okouzlil. Byl úžasně vymyšlený a ještě lépe napsaný. Miluju, jak má autorka všechno vymyšlené a jak tam všechno postupně zapadá do sebe.
Děj taky úplná bomba, neskutečně čtivě psané.
A konec... no, už se těším, až se pustím do druhého dílu.

Doporučuju hrozně moc, pokud máte rádi fantasy.

5/5

instagram: sabi_z_knihy

annes
15.11.2023 4 z 5

Otevřela jsem kvůli obálce od známé. A teda než jsem si zvykla na chemii mezi hrdiny trochu mi to dalo zabrat i některé pasáže z vězení. Ale je to čtivé, to se musí nechat, takže nakonec jsem celkem spoko a snad brzy na další díl.
Jo a jméno hlavní hrdinky - Bože?! Kdo to vybíral?! Ještě teď si na tom lámu jazyk. Ale zase X a W u hrdinů si u nás doma ceníme ;-)

Tanya007
10.11.2023 5 z 5

Dlouho jsem ji odkladala, ani nevím proč!!! Pecka!!!

petra1394
05.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Samotný příběh je skvělý. Byl to úžasný nápad, navíc se odehrává na pro mě netradičním místě - v Budapešti, která je opět rozdělena na dvě části. Celkové prostředí je vystavěno skvěle, hlavně vězení mělo mrazivou atmosféru, která mě bavila. Co mě ale nebavilo byly dvě hlavní postavy - Brex a Warwick. Brex od poloviny knihy úplně hráblo a ve všech chvílích, kdy jí šlo o život, myslela akorát na Warwickova pinďoura a naopak Warwick byl absolutně nemastný, neslaný, vlastně nevím kde se vzal a co to bylo vůbec zač. Konec byl takový všelijaký, ale dál číst nebudu. Nebylo to špatné, ale to, jak tam jsou všichni nadržení, mi přišlo opravdu ujeté.

AliceTief
01.11.2023 5 z 5

Tak tahle kniha měla opravdu energii, čte se prakticky sama, autorka opravdu umí člověka vtáhnou do děje =) hned se hrnu na další díl..

martineknatasa
01.11.2023 5 z 5

Kniha se hezky čte, těším se na další díl.

TaLu
30.10.2023 4 z 5

Velmi zajímavě vytvořený příběh. Strhnutá opona mezi světy umožnila do světa jak ho známe, vpustit magické bytosti. Nejen vládnoucí víly, ale i mnohé další. Civilizace zmítaná válkou a vlnou magie se rozdělila. Kdo se nepřipojil, zůstal stranou a v podstatě živoří a rozpadá se. Příběh Brexley se odehrává v Budapešti. Vyrostla v bohatství, ale uvnitř si nosí spousty bolesti, která ji strhává do nebezpečných vod.
Samotný svět se mi moc líbil, bojové scény by chtěly méně slov o adrenalinu- podle mě nejsou ani nadledvinky schopné vytvořit takovou hladinu a čtenář klopýtá a přemýšlí nad uvěřitelností, kolik toho hubená dívka vydrží. Nakládačka, aréna, nakládačka....
U romantických scén platí ohledně uvěřitelnosti to samé. Ten, onen, tak kdo vlastně?
Ale na druhý díl se těším, svět plný chaosu, kříženců, totalitních vládců, manipulace a bestií má určitě co nabídnout.

Thalin
28.10.2023 4 z 5

Na Divokou říši jsem se chystala už nějakou dobu a rozhodně nejsem zklamaná. V poslední době nevychází moc fantasy s vílami, které by byly nějak originální a nebyly plné klišé, ale tohle mi přišlo trošku jiné.

Surovější, krvavější, dospělejší. Nejen nadávkami a přístupem k sexu, oboje tu zkrátka není tak barevně zaoblené, ale řečeno narovinu. Už to zkrátka působí jako trošku "dospělejší" fantasy četba. Sice se tu autorka neubránila častým popiskům toho, jak je kdo krásný a každý chlap fantasticky stavěný (hlavně u Warwrika nám těchto popisů dopřála až až) ale nepůsobilo to nějak rušivě.

Brix mi ze začátku nebyla moc sympatická. Hlavně její marnivost a neustálé zmiňování, jak je krásná a všichni po ní jedou. U toho jsem měla trošku tendenci protáčet oči. A taky jsem tam lehce cítila prvky z jiných dystopií.
Ale jakmile se dostala do věznice tak už to bylo jiný kafe. Líbil se mi ten surový popis všeho tam, toho života, přístupu vězňů i strážných. Zkrátka bezlítostné místo, kde si každý musí hlídat záda. Nebo i předek.
"Vztah" Brix a Warwrika mě tu překvapil, ale mile. Nebylo to tak klišéidní a předvídatelné. Ale Brix mě tady trošku štvala. Na můj vkus si až moc věřila a neustálými provokacemi a kecy šla těm výpraskům vyloženě vstříc.
Hlavně když se nějak kočkovala s Warwricem. Občas se prostě chovala hloupě a říkala hlouposti, kterými nic nevyřešila, jen otevřela další provokace. Na můj vkus i trošku déle trvalo než se ti dva k sobě nějak přiblížili. Moc na tyhle slow burn nejsem.
Ale pak se to zlepšilo a hlavně konec mě pak překvapil (možná byl lehce uspěchaný) a navnadil na další díl. Nejen proto, že ke konci se vyskytlo až moc otázek, na které čtenář nedostal odpověď. Takže si ho vlastně přečíst musím.

barbora28475
25.10.2023 4 z 5

Knížku jsem zhltla za jeden den. Pokukovala jsem po ni dlouho a furt si říkala, jestli to není jen počáteční boom a postupem času neztratí na hodnocení. Ale nezklamalo mě to, četlo se to skvěle. Jenže pak jsem se podívala kolik dílů tahle série vlastně má - 6. A hned mě přešla chuť na další díl, protože než se vydá zbytek série, bude to fakt na dlouho. Je trochu škoda, ze to není jen duologie. Tyhle rozsáhlé série, kdy u nás vychází další díl po roce a člověk si pak už pořádně nepamatuje co se tam stalo, mě přestávají bavit. Takže za mě super námět na fantasy knihu, ale nejspíš si počkám až se vydá i zbytek.

Sabča92
20.10.2023 4 z 5

Říkal někdo fantasy a romantika z dystopické Budapešti? Mohl někdo namíchat ještě větší lákadlo, než abych se do knihy ponořila? První stránky knihy nám ukazují Brexley jako hrdinku, která vyrostla v přepychu. Ač je navenek stejná jako ostatní z její třídy, má duši rebelky. Ve stínech totiž krade z vlastních řad. Na prvních začtení jsem měla dejavu ze svých oblíbených trilogií. Divoká říše mi připomínala Divergenci ve svých bojových tréninzích, Selekci v romantické zápletce mezi Brex a Cadenem, a pak samozřejmě v Hunger games - ve hrách, které se odehrávají ve vězení. A samozřejmě mimo tuto trilogii nechybí neuvěřitelné erotické jiskření alá Sarah J. Maas.
Když se tak na to podívám, šance, že by se mi Divoká říše nemohla líbit, opravdu neexistovala. Obsahuje totiž všechno, co mám na young adult fantasy ráda. Je mimořádně čtivá a stále se v ní něco děje. Mezi hrdiny to opravdu jiskří i když spolu nesdílí lože. První díl měl slabší místa v pochopení světa, a všeho, co se přímo nedělo Brex. Warwick je jako hrdina dost nečitelný, což ale není zrovna na škodu. Těším se, co se o něm dozvím ve druhém díle.
Závěr knihy mě nesmírně mile překvapil, jelikož sice končí napínavě tak, že hned potřebuju druhý díl, ale zároveň přinesl skvělou zápletku, kterou jsem nečekala a ani v žádné podobné young adult fantasy nedostala. Baví mě, že se autorka nebála napsat jiné hrdiny než najdeme ve většině knih. A teď už se jdu pustit do druhého dílu.

Nikusscha
18.10.2023 5 z 5

Další fantasy knížka za mnou a já musím říct, že jsem si zamilovala další autorku. To byla tak BOŽÍ!! knížka. A opět jsem ráda, že jsem na ni narazila právě tady ve skupině. Akorát moje konto pláče, ale odjakživa miluju knížky takže za mě je tohle nejlepší investice. A já jsem prostě člověk, který musí knížku vlastnit.

Autorka píše neuvěřitelně čtivě a čtenáře vtáhne do děje raz dva. Nenajdete tam hluché místa. Hlavní postavy mi byly sympatické a já četla a četla a nemohla jsem přestat.

Myšlenky hlavní hrdinky Brex se mi líbili i její prupovídky. A velmi se mi líbilo jak se hlavní hrdinka vyvíjela celou knížku. Že to nebyla žádná nanynka.

Prakticky celý příběh se odehrává ve vězení a já bych se tam nechtěla ocitnout ani za živý svět.

Jelikož je konec otevřený.... Tak jsem si musela koupit i druhý díl a musím vědět jak to s hlavními hrdiny dopadne.

pogmanka
15.10.2023 5 z 5

Tak tohle byl super díl fantasy, sice jsem to možná díky komentářům čekala temnější mezi hlavními postavami, ale rozhodně to bylo super. Drsné prostředí vězení bylo hezky zpracované a konec knihy samozřejmě člověka totálně donutil chtít číst další díl. Zajímavé fantasy.

Fortuna7
12.10.2023 4 z 5

Až na lehce uspěchaný konec jsem vlastně velmi překvapená, jak moc mě Divoká říše bavila. Kniha mě oslovila díky prostředí dystopické Budapešti a hlavně poměrně neobvyklou romantickou linkou. Vztah mezi Brexley a Warwickem totiž podle anotace může působit jako totálně klišoidní hate to love v YA fantasy, ale opak je pravdou :-). Tady je totiž hlavně ta nenávist, ale zároveň z toho cítíte i zajímavé jiskření. No a konec tu romantickou linku udělal ještě zapeklitější, takže jsem velmi zvědavá na pokračování. Za zmínku stojí i zajímavý magický systém a skvělé vedlejší postavy.

Anniee
08.10.2023 4 z 5

Dystopická Budapešť, badass hlavní hrdinka a brutální víly. Gimme more!
Strašně se mi tady líbí ta romantická linka, co vlastně není romantická linka. A to napětí a temnota prostupující celou knihu. 360 stránek uteče jako voda, a já se jen bojím, co budu dělat, jestli na konci dalšího dílu bude taky takovej cliffhanger.

Katebe
08.10.2023 5 z 5

Většina knihy se odehrává ve vězení, kam se Brexly dostane po nevydařené krádeži. Celý příběh je vyprávěn z jejího pohledu, což mě trochu mrzí, protože vidět Warwickův názor na věc by mohl být velmi přínosný.
Celá kniha je od začátku do konce plná akce, násilí a strachu. Brexly mi byla moc sympatická a jsem ráda, že to není taková ta akční superhrdinka, co jí nic nerozhází a vše zvládne levou zadní. Vztah mezi Brexly a Warwickem se tak strašně pomalu vyvíjel, až to bylo frustrující. Ale čtivé to bylo fantasticky a jsem ráda, že mám možnost si hned přečíst další díl, jinak by mě ten konec asi zabil.