Divoká říše

Divoká říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505014/bmid_divoka-rise-MGx-505014.jpg 4 635 635

Divoká říše série

Téměř dvacet let poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, Budapešť balancuje na okraji propasti. Bitva o dominanci mezi elitními vílami a privilegovanými lidmi ve východní Evropě sílí a předsudky na obou stranách bublají a hrozí nenávistí i násilím. Devatenáctiletá lidská dívka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale má zlomené srdce. Poté co osiřela, vzal si ji pod křídla generál Markos, se kterým žije v obezděném městě plném potyček o moc a nemilosrdných politických her. Jedné noci se její život změní a Brexley skončí v jednom z nejobávanějších vězení. Halalhaz, Dům smrti, kam sice odsouzenci vstoupí, ale ven už se nikdy nedostanou. Musí se naučit žít mezi těmi nejhoršími zločinci z řad lidí i víl. Vězeňská hierarchie staví lidi na samé dno, kde je jedinou možností, jak přežít, uzavřít spojenectví s vílami. A právě tady potkává velmi pohlednou, ale ďábelskou legendu - Warwicka Farkase. Mýtus mezi vílami i lidmi. Je přesně tak brutální, krutý, arogantní a smrtící, jak se povídá, a vládne celé věznici. Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne - a že za to možná zaplatí životem. Pokud tedy dřív neumře při Hrách, souboji na život a na smrt, kde zvítězí ten nejlepší.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

Savage Lands , 2020

michaelevavrin
02.11.2022 5 z 5

Tohle bylo tak boží!
Divoká říše je za mě zatím nejlepší new adult kniha roku (ale ještě jsem nečetla dvojku Půlměsíčního města). Říká se, že je Divoká říše sexy jako Maasová a drsná jako Kristoff. S Maasovou souhlasím, Kristoffa si ještě musím načíst. Ale ta kombinace erotickýho napětí s krvavejma a drsnejma scénama mě rozhodně připoutala ke čtení tak, že jsem knihu doslova zhltla za dva dny. Hlavní postavy byly skvěle vykreslený, měly hloubku a procházely zajímavejma osobníma proměnama. Ale co mě bavilo snad úplně nejvíc byl ten svět - dystopická Budapešť, válka mezi fae a lidmi, neustálá nevraživost a napětí...
Nečekala jsem, že to kdy řeknu, ale mezi hot new adult knihama je to možná ještě lepší než SJMaas!

nofreeusernames
31.10.2022 5 z 5

Zbystřete všichni, co čtete Půlměsíční město od Maasové nebo Z krve a popela od Armentroutové a obecně chcete nějaké víly a sex (řekněme si to narovinu, ano? ) Divoká říše bude vaše nové guilty pleasure. Já extra cením hlavně prostředí, odehrává se to totiž v Budapešti necelých dvacet let poté, co padla bariéra mezi světem lidí a víl. Jedněm patří Budín, druzí ovládají Pešť a i v rámci sekcí máte pak velké rozdíly mezi životem privilegovaných a těch, co uhnívají ve špíně nebezpečných uliček. No a pak je tu ještě Halalhaz, Dům smrti, tvrdé vězení zakopané hluboko pod Budínem… A to je hóóódně drsné místo (ale na čtení hóóódně dobrý). Šoupnou tam hlavní hrdinku, když se jí nepovede přepadení vlaku, co pašuje drogy přes Dunaj, a než pochopí, jak to tam chodí, dost si toho vytrpí. Její největší problém ale je, že si jí všimne nekorunovaný král Halalhazu Warwick Farkas.

Hele, má to takové ty klasik klišé typu, že hlavní hrdinka je mega krásná a umí hustě bojovat a je bad ass a hlavní hrdina je grumpy nebezpečný bad boy s nejvíc svalama ve východní Evropě, ale whatever! Je to #cruel #dark #savage #sexy a chcete to číst. Za mě je to, jako byste dali dohromady Jaye Kristoffa se Sarah J. Maas, tak bacha, není to pohádečka.

Kate3003
31.10.2022 4 z 5

V první řadě bych chtěla poděkovat @humbook a @humbook_blogeri za poskytnutí e-knihy.
Kniha mě nalákala už anotací, protože kombinace víl a prostředí Budapešti zněla opravdu zajímavě.
Souhlasím s tím, že kniha je pro fanoušky Massové. Opravdu jsem z knihy cítila podobný styl, ale bez táhlých začátků s kterými mám u Massové trochu problém. Styl psaní mi sedl a poměrně krátké kapitoly se dobře četli.
Hlavní hrdinka Brex mi byla sympatická a přestože na začátku působí jako overpowered dokonalá hrdinka, která si ráda hraje na Robina Hooda v průběhu knihy se ukáže, že i ona je vlastně “jen” človek a má i nějaké slabší stránky. Které ovšem kompenzuje svou nebojácností. Rozhodně obdivuji jak se Brex vypořádá se vším co jí potkalo.
Oproti tomu Caden mě v průběhu čtení svým chováním dost zklamal a to mi na začátku přišel fajn. A Warwick to je prostě typický alfasamec jakého známe už od Massové. Chvíli ho nesnášíte, ale nakonec vám stejně přijde boží. Líbila se mi ta chemie mezi ním a Brex. Velmi se mi zamlouvali i některé vedlejší postavy, které dodávali celému příběhu jiskru.
Rozhodně musím ocenit skvělé popisy prostředí. Opravdu jsem si velmi detailně dokázala představit místa, na kterých se příběh odehrával a na některých bych se opravdu nechtěla ocitnout. Přestože se našlo pár pasáží, které nebyli až tak záživné celkově jsem si čtení užila. Svět byl velmi dobře zpracovaný a promyšlený. No a konec mě naprosto dostal. Čekala jsem hodně, ale něco takového vůbec. Pokud vyjdou i další díly rozhodně mám v plánu si je přečíst.
A obálka od @adela.stopka se také povedla a jsem zvědavá jak vypadá naživo.

#humbookblogeri #spoluprace

MaláKnihomolka
31.10.2022 5 z 5

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴇᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ ᴀ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ_ʙʟᴏɢᴇʀɪ.

ᴛᴀᴛᴏ ᴋɴɪʜᴀ ᴍᴇ̌ ʟᴀ́ᴋᴀʟᴀ ᴜᴢ̌ ᴊᴇɴ sᴠᴏᴜ ᴘᴇ̌ᴋɴᴏᴜ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴏᴜ ᴀ ᴀɴᴏᴛᴀᴄɪ́, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴢɴᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ sʟɪʙɴᴇ̌. ᴀ ᴛᴇᴅ̌ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ́.
ᴘᴏᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴇᴋ ʙʏʟ ғᴀᴊɴ, ʙʀᴇxʟᴇʏ ᴊᴇ ᴛʏᴘ ʜʀᴅɪɴᴋʏ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴠᴢ̌ᴅʏᴄᴋʏ ʀᴀ́ᴅᴀ. ɴᴇʙᴏᴊɪ́ sᴇ ʙᴏᴊᴏᴠᴀᴛ, ɴᴇᴊᴅᴇ ᴛᴏᴜ sɴᴀᴅɴᴏᴜ ᴄᴇsᴛᴏᴜ ᴀ sɴᴀᴢ̌ɪ́ sᴇ ᴘʀ̌ᴇᴢ̌ɪ́ᴛ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴍᴜsɪ́ ᴏᴅsᴛᴏᴜᴘɪᴛ ᴏᴅ ᴛᴏʜᴏ, ᴄᴏ ᴊɪ́ ᴄᴇʟʏ́ ᴢ̌ɪᴠᴏᴛ ᴘʀ̌ɪšʟᴏ ʙᴇ̌ᴢ̌ɴᴇ́ ᴀ ɴᴏʀᴍᴀ́ʟɴɪ́. ᴄᴀᴅᴇɴ ᴛᴜ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴢᴘᴏᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴀ ᴛᴇɴ ʙʏʟ sᴘɪ́š ᴏᴄʜᴏᴛɴʏ́ sᴇ ᴘᴏᴅʀ̌ɪ́ᴅɪᴛ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ᴊᴇsᴛʟɪ ɴᴀ́ᴍ ʜᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅsᴛᴀᴠɪ́ ᴠɪ́ᴄ ᴀ ᴢᴅᴀ sᴇ ᴢᴍᴇ̌ɴɪ́. ᴏᴠšᴇᴍ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴋ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ ᴍʏšʟᴇɴᴄᴇ… ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍᴇ̌ "ʙᴀᴠɪʟᴏ" ᴋᴅʏᴢ̌ sᴇ ʙʀᴇx ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ʜᴀʟᴀ́ʟʜᴀ́ᴢᴜ. ᴛᴀᴍ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ʙʏ́ᴛ ᴠšᴇᴄʜɴᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴜʀᴏᴠᴇ́, ʜʀᴏᴢɴᴇ́ ᴀ ᴘʟɴᴇ́ ɴᴀ́sɪʟɪ́. ɴᴇᴢᴀ́ʟᴇᴢ̌ᴇʟᴏ ᴢᴅᴀ ᴊsᴛᴇ ᴄ̌ʟᴏᴠᴇ̌ᴋ, ᴠɪ́ʟᴀ ɴᴇʙᴏ ᴄᴏᴋᴏʟɪᴠ ᴊɪɴᴇ́ʜᴏ, s ɴɪᴋʏ́ᴍ sᴇ ᴛᴀᴍ ɴᴇᴍᴀᴢʟɪʟɪ. ᴛᴀᴋʏ ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴀsɪ ᴘᴏᴘʀᴠᴇ́, ᴋᴅʏ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋ sᴜʀᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴀ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ʙʏᴄʜ ᴋɴɪʜᴜ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ɪʟᴀ ᴜᴢ̌ sᴛᴀʀšɪ́ᴍ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴜ̊ᴍ.
ɴᴇᴊᴠᴇ̌ᴛšɪ́ ʙᴏᴏᴍ ᴠšᴀᴋ ᴢᴀᴢ̌ɪᴊᴇᴛᴇ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ. ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴠ ʜʟᴀᴠᴇ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴏ ᴀ ᴊᴇɴ sɪ ʀ̌ɪ́ᴋᴀʟᴀ: „ᴄᴏ ᴛᴏ sᴀᴋʀᴀ ᴍᴇ̌ʟᴏ ʙʏ́ᴛ?!“. ᴍʏsʟᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠɪ́ᴅᴀᴛᴇʟɴʏ́ ᴀ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ ᴠᴀ́ᴍ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠᴇᴅᴇ ᴢ̌ᴇ ɴᴇ. ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ɴᴀ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴍᴇ ᴄ̌ᴇᴋᴀᴛ ᴅʟᴏᴜʜᴏ, ᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴠᴇ̌ᴅᴇ̌ᴛ ᴄᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴅᴀ́ʟ.

4,5/5 ⭐️

#humbookblogeri #spoluprace

lena.o.knihach
31.10.2022 5 z 5

Brexley Kovácsová je chráněnkou velitele lidských sil Ištvána Markose, zamilovaná do jeho syna Cadena a jedna z nejlepších studentek akademie v Budapešti. Jednoho dne udělá chybu a dostane se do spárů nelítostných víl.

O Warwicku Farkasovi kolují mýty a legendy. Někdo těm historkám vůbec nevěří, jiní mají z obávaného Vlka strach a nikdy by se s ním nechtěli střetnout.

Jsou tu víly, ale i jiné bytosti, které si zamilujete (obzvlášť dvě, které příběh skvěle odlehčují), obyčejní lidé, skvěle popsané prostředí Budapeště, zmínky o Praze, neuvěřitelná chemie mezi hlavními hrdiny, které si nejde nezamilovat, o akci a boje tu nebyla nouze a bylo to čtivé! Já bych brala klidně dalších 200 stran, protože to šíleně uteklo a vůbec jsem se s knihou nechtěla loučit.

Divoká říše je rozhodně pro fanoušky Sarah J. Maas, Jaye Kristoffa a Jennifer L. Armentrout. Pokud milujete víly (ani je nemusíte milovat, protože si je oblíbíte tady, vlastně stačí, když máte rádi fantasy) nebo některou z knih zmíněného autora, neváhejte.

Já jsem moc ráda, že u nás tato - v zahraničí úspěšná šestidílná - série vychází, protože jinak bych se k ní vůbec nedostala a upřímně? To by byla hrozná škoda. Stacey Marie Brown se zařadila mezi mé oblíbené spisovatele!

#spoluprace #humbookblogeri @humbook