Divný dárek

Divný dárek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4421/divny-darek-4421.jpg 4 224 23

Když od nich táta na Vánoce odejde, dělá Amy, co může, aby rozveselila malého brášku Maxe a mladší sestru Vitu, přestože ani jí samotné není nejlíp. S oblíbeným maňáskem jim vypráví nekonečné příběhy o téhle sobí slečně. Amy ví, že krásný příběh dokáže člověka rozveselit, i když je mu smutno. Sama je vášnivou čtenářkou a knížky její oblíbené autorky ji dokážou zanést daleko od všech starostí. Kdyby se s ní jen mohla setkat, splnilo by se jí tím jedno obrovské přání. Ale splní se jí i ta ostatní, která jsou mnohem důležitější?... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Clean break , 2004

Aneliss
15.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Kniha se smutnějším tématem od oblíbené autorky. Amy, Vita i Maxík mají sice svého taťku jako modlu, ale jak on tak mamka se celou dobu chovali dost nepatřičně, táta dětem sice nasliboval hory doly, ale pak zmizel a máma upadla do dlouhé deprese a nebyla moc schopná se o děti starat. Babičku měli sice přísnou a věčně napruženou ale díky jejím financím se rodina po odchodu otce nezhroutila. Příjemným uvolněním byla ke konci dovolená do Španělska kde si nakonec i kyselá babička našla přítele:) Konec přišel dost nečekaně a je opravdu šťastný?

VioletMokrasova
10.11.2021 3 z 5

Moc hezká knížka. Amy byla moc hodná a podobná mě, během čtení jsem ji toužila poznat. Taky se mi líbila zmínka o Jenny Wiliamsové. Moc dobrý nápad, akorát konec bych čekala uzavřenější.

KajkaMicinka
09.06.2021 4 z 5

Tato knížka se mi moc, líbila, můžu doporučit :))

nmnac63
16.06.2020 5 z 5

Četla jsem jako teenager a kniha mě moc bavila, příběh má spád a dobře se čte. I po letech se k ní vracím.

Tesinka_Laufey
04.09.2018 4 z 5

Jedna ze slabších knížek od Jacqueline...Možná to bylo tím, že převládala pochmurná atmosféra a našlo se jen velmi málo momentů, které by potěšily. Navíc se mi ani moc nelíbil konec. Nejspíš to bylo tím, že jsem nebyla připravená na "happy end".

DancerJaneBooks
31.03.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Byla celkem smutná, ale někdy i veselá. Od začátku mě ten jejich táta spíš štval než aby mě zaujal tak jako Amy, Vitu a Maxíka. Hodně se mi líbilo to, jak tam byla zmiňovaná Jenna Williamsová, protože to vlastně mělo napodobovat Jacqueline Wilsonovou. Chápu, proč pořád Amy, Vita a Maxík chtěli, ať se jejich táta vrátí, protože je to prostě jejich táta, ale nechápala jsem, že to chce i jejich máma, když ji vlastně podváděl. Dokonce se ho i zastávala a nebyla na něho ani naštvaná, jenom ke konci. Ale i tak se mi ta knížka moc líbila. Ten konec byl moc hezký a taky dojemný. Líbilo se mi taky, že to vyprávěla Amy, protože se to v jejím podání moc dobře četlo.

Elulilinka1
02.06.2017 5 z 5

Velice hezká kniha. Moc se mi líbila každá kapitola v této bombastické knize.

zuzi509
28.05.2017 3 z 5

Tahle kniha byla docela super. I když se to uprostřed strašně vleklo a přišla mi zbytečně dlouhá! Na konci to bylo rozhodně lepší, ale určitě tuhle knihu nezařazuji do nejlepších knih od J.W.

Kačkaknihomol
29.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha. I když je smutná.

samuela.gc
12.11.2016 5 z 5

Krásný, citlivě napsaný příběh o tom, co se stane, když tatínek opustí rodinu kvůli milence. Smutné, děsivě reálné. Složité rodinné vztahy mezi maminkou, tatínkem, druhým tatínkem, nevlstními sourozenci, babičkou. Vyprávěno z pohledu Amy, nejstaršího dítěte, která se snaží sebe a své sourozence podporovat vyprávěním příběhů. Líbí se mi hezké vztahy mezi sourozenci i upřímnost a reálnost hlavních postav při rozplétání živostní situace, do které se vlastní vinou nebo zcela nevinně dostali. Při čtení jsem si neustále uvědomovala, kolik dětí přesně toto asi zažívá.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Toto dílo mi připadalo smutné, na žebříčku jejích knih u mě na vrcholu není. Ale Jacqueline Wilsonová je skvělá dětská autorka, to nemůže nikdo popřít.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

Jusťa
14.07.2015

Zajímavá kniha.

Iwíček
24.03.2015 5 z 5

Také se mi velice líbila, stejně jako další její knížky. Autorku mám celkově moc ráda a vždy když v knihovně narazím na nějakou z jejích knih, tak jí musím přečíst :)

vodopad152
24.03.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a byla jsem mile překvapena konce, protože jsem takový konec rozhodně nečekala a to mě vždycky hrozně potěší.

Sabka123
14.05.2014 5 z 5

Pěkná knížka, dobře se četla

Linu
17.12.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Oddechová a hezky se čte.

Dep8
15.12.2012 4 z 5

Tato knížka je trochu smutná, ale nakonec vše dobře dopadne!

evča09
07.11.2012 5 z 5

Jacqueline Wilson ist the best!!!!!!
i love her book and her image, she is very rich and populary.She is very important and goodlook.

Alexxandra
05.07.2012 5 z 5

Dobrá kniha,přečetla jsem ji za chvíli