Dívky od svaté Magdalény

Dívky od svaté Magdalény https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362381/bmid_divky-od-svate-magdaleny-Yxy-362381.jpg 4 387 129

Šestnáctiletou Teagan pošle rodina do azylového domu pro padlé ženy poté, co je obviněna, že se pokusila svést mladého kněze. Teagan je zbavena vlasů, důstojnosti a kontaktu s vnějším světem. Její představené se sice ohání láskou boží, ale ve skutečnosti podrobují své svěřenkyně krutým trestům a hlavně tvrdé dřině. Dívka plánuje útěk, netuší však, co ve světe čeká na dívky s poskvrněnou minulostí… Román vychází ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Magdalen girls , 2016

Dresia
10.02.2018 2 z 5

Film se mi moc líbil, ale kniha psaná nudným stylem.

adriane9
31.01.2018 4 z 5

Nebylo to tak drastické jak jsem čekala (po mnou přečtené sérii knih o koncetračníh táborech atd), ale i zde je to o zlomení těla i duše a každopádně doporučuji přečíst. "Padlé ženy" a příběh, který stojí za zmínku včetně doslovu autora.

Lucai
31.01.2018 3 z 5

Pôsobivý príbeh, človek sa až čuduje,ze sa takéto niečo naozaj dialo ani nie tak dávno (1962-1996), no miestami ma to nudilo...

Gretka66
17.01.2018 4 z 5

Před léty jsem viděla filmové zpracování tohoto příběhu.Na film jsem nikdy nezapomněla-byl velmi dobře udělaný a doopravdy nezapomenutelný.Již jen to,že byl natočen podle skutečné události a ještě se to dělo do r.1996 mě dost překvapilo. Jakmile jsem uviděla tuto knihu,hned jsem si ji pořídila.Musím říct,že při představě,že bych to měla zažít na vlastní kůži,mi běhal mráz po zádech .Po přečtení této knihy si člověk uvědomí rozdílné chápání morálky,ať vlivem náboženství či náhledem společnosti ,ve které žije,na morálku.

alexis818
11.01.2018 4 z 5

Moc zajímavá kniha se silným příběhem.Doporučuji k přečtení.Člověk se stále dozvídá nové překvapivé skutečnosti.

Kamienkova33
03.01.2018 5 z 5

Tak toto bol silný príbeh...dievčat, ktoré sa síce ničím neprevinili, ale ich rodicia a cirkev to vidia inak. Pohľad do kláštora, v ktorom sú zavreté mladé,,hriesnice ", aby sa tvrdou prácou, trestami, disciplinou napravili. Kruté osudy sa stávajú ešte krutejsimi, aj keď ani jedna z nich si to nevie ani predstaviť, že to môže byť ešte horšie...ale je.
Je mi strašne ľúto, že sa takéto veci naozaj diali a pri záverečnej poznámke autora mi až mráz behal po chrbte.

Danago
02.01.2018 5 z 5

Příběh dívek, keré jejich rodiče poslali do domu pro padlé ženy již v pouhých 16ti letech. Mě šokoval především proto,že se odehrává v roce 1962 a je inspirován skutečnými událostmi. Kniha je velice dobře napsána . Má spád a napětí. Téma je nové a opravdu silné.

milunka21
29.12.2017 5 z 5

Je to hodně silné téma o kterém se moc nemluví. Já se k němu dostala náhodou díky filmu Padlé ženy. Je škoda, že není moc knih. Já znám teda jen tuto ale zážitek z knihy byl silný. Rozhodně doporučuji přečíst.

Petruna6
08.12.2017

Evropou se šíří strašák islamismu a přitom západní víra páchá daloko větší hrůzy. O to horší, že jsou skryté a není vhodné o nich mluvit. U téhle knížky stojí za to přečíst i doslov.
Nádherný román, kdyby nebyl postaven na skutečnosti. Možná me věřící budou kamenovat, ale každá vira v něco jineho, než v sebe sama, je zlo, které ubližuje spoustě lidem. Tento příběh je toho důkazem.
Doporučuji k přečtení.

azylové domy Magdaleniny prádelny