Dívka z inkoustu a hvězd

Dívka z inkoustu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348885/bmid_divka-z-inkoustu-a-hvezd-oKl-348885.jpg 4 305 80

Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl of Ink and Stars , 2016

Lenas2412
08.05.2018 2 z 5

Od knihy jsem určitě očekávala něco víc... Možná mnohem víc. Příběh mě nebavil a postavy mi také nebyly moc sympatické... Jinak je kniha skvěle napsaná a určitě dobře vypadá...

AgnessN.R.
07.05.2018 5 z 5

Tak takhle dobrou knížku jsem dlouho nečetla - nebo aspoň takový typ knížky. Protože hlavní hrdince je 13 let, čekala jsem, že to bude dětská kniha, ale ne. Není to klasická YA, nevyskytuje se tam tolik lásky, za to tam je pravé přátelství. Obě dvě hrdinky jsem si neuvěřitelně oblíbila a obě si ukradly kus mého srdce. Prostě nádherná knížka a jsem ráda, že jsem na ni v knihovně narazila!!!

Lucka1355
07.04.2018 3 z 5

Knihu Dívka z inkoustu a hvězd, jsem dostala od kamarádky. ihned mě zaujala obálka knihy, která je opravdu moc hezká. Bohužel první polovina knížky byla hodně nudná a zdlouhavá, nechtělo se mi ji moc vůbec ani dočíst, a proto jsem jí nakonec četla dlouho, asi několik měsíců. Ale druhá polovina knihy byla o hodně lepší, už byla zajímavá a dobrodružná a druhou polovinu jsem přečetla za necelý jeden den.

Hania932
17.03.2018 5 z 5

Když jsem tuhle knihu vyděla v knihkupectví tak jsem si říkala že to bude nějaký hezký román, ale to jsem se asi spletla. Kniha je o dobrodružství, přátělství ale také i o lásce a věrnosti. Je tam magie, tajemství a odvaha a to se mi velmi líbilo. A já musím říct že pro mě to byla příjemná a hezká kniha. Hezky se četla. A bylo tam tolik napínavých částí že vás to nutilo číst dál. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Takže já knihu hodnitím 5 hvězdičkami. A určitě stojí za přečtení! :)

Bettybook
08.03.2018 4 z 5

Asi čtvrt knihy se mi líbilo, jak se příběh vyvíjel, ale co se stalo potom... Příběh nabral tak neskutečný spád do rádoby jakého si fantasy, že mě autorka/kniha neskutečně naštvala. Když jsem si četla anotaci, říkala jsem si, že to nebude až tak zlé... Naštěstí se to potom vyrovnalo a mile mě překvapilo zjištění, že mi to najednou nevadí. Za tu prvotní ránu dávám 4 hvězdičky.

Ami12
07.03.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha bohužel na začátku moc tahavá proto jen 4 hvězdy

Nielada
06.03.2018 3 z 5

Právě jsme dočetly a spolu s dcerami (9 a 11 let) jsme se rozhodly dát knize tři hvězdy - ve hře byly i dvě. Vše se zdálo na první pohled dobré, zajímavé a dobrodružné, ale celou dobu jsem měla pocit, že autorka podivně přeskakuje z místa na místo. Postavy nahozené, atmosféra načrtnutá. Jakoby nešlo v příběhu ani spočinout, ani se nechat strhnout. Spíš byl problém se v tom všem vyznat. Postavy si nešlo ani pořádně zamilovat, nebyl pro to prostor. Tam, kde bych očekávala strhující děj, jsem nalezla spíše popis událostí. Už jsme se těšily, až to dočteme. Škoda - název, obálka a grafické zpracování knihy jsou z toho všeho asi nejlepší.

TERI16
25.02.2018 5 z 5

Woooow! Takovou dobrou knihu jsem dlouho nečetla. Zdá se mi, že je místy děsivá a hlavně napínavá. Místy byla také smutná a bála jsem se o životy postav. Naštěstí to nedopadlo tak špatně.

BarBarBar
10.02.2018 3 z 5

Příjemná dětská oddychovka

Ivuska.09
28.01.2018 3 z 5

Po recenzích, které jsem ke knize četla, jsem od ní příliš neočekávala. Musím ale říct, že nakonec jsem docela příjemně překvapená. Je to zase jiný příběh. Mé dojmy jsou obdobné jako třeba z knihy Magonie - obě jsou pro mě na stejné úrovni. V ledasčem originální, Dívka z inkoustu a hvězd více akční. Přečetla jsem ji rychle a rozhodně nemám pocit, že by se v ní nic nedělo. Nicméně ano, už jsem četla lepší knihy.

triatlet
26.01.2018 2 z 5

Název je mnohonásobně poetičtější než celý příběh. Škoda. Grafické zpracování – obálka, výzdoba jednotlivých stránek – působí nápaditě, ale vlastní příběh je naopak neoriginální, nudný. Chybí jakýkoliv náznak vtipu, humoru. Převládá pouze boj se zlem.
Ostrov, mapa, legenda, tajemný a nebezpečný les, obrovské krvelačné stvůry, hlavní postavy z různého prostředí (rodina guvernéra x rodina kartografa) jsou sice dobré výchozí motivy pro dobrodružný příběh, ale kdo četl Hobita, tak asi bude zklamán.
Zajímavý je motiv kartografie.

kalinkacz
21.01.2018 2 z 5

Hned na začátek... Přesně jsem věděla, proč tuto knihu nechci číst, bohužel se ale okolnosti postarali o opak a tak jsem ji tak nějak s donucením přečetla... Kniha je to nudná, co si budeme povídat, vlastně se v ní nic moc neděje a když už jo, tak je tato akce nelogická a hodně rychlá... Chápu, za co kniha získala ono ocenění, kdyby mi nebylo přes 20, ale tak 13 tak s tou knihou snad i spím, pro mě ale rozhodně nebyla...

annamc
08.01.2018 2 z 5

Taaaakže...od čeho začít. Nejprve asi že knížka je spíše pro mladší čtenáře. Mám radši složitější popis osob a dějů a mě osobně by se podle mě líbila tak před dvěmi třemi lety.(Děj se dal odhadnout už od prvního otcova vyprávění o Arintě :) Jinak jsem občas nějaké věty moc nepochopila, ale potom z kontextu už ano. Taky se to dá trochu spíše brát jako pohádka, je tam jasně určeno dobro a zlo a není to komplikovanější což mám radši. Jinak se mi ale líbila a doporučiji lidem tak 12 let. :D

Denisa153
31.12.2017 3 z 5

Upřímně knížka mě moc nezaujala. Děj byl průměrný, ničím mě extra neoslovil. Co se týče postav tak s těmi jsem se nesžila a v podstatě mi bylo i jedno co se s nimi stane. Jako dětská knížka je to asi OK. Co se mi líbilo byl popis kartografie.

Perry
25.12.2017 4 z 5

Tuhle knížku bych si sama nejspíš nevybrala (dostala jsem jí na Humbooku), ale byla by to strašná škoda!
Moc jsem od této knihy neočekávala, ale byla jsem překvapená jak moc mě zaujala a v pár věcech i mile překvapila :) Rozhodně originální příběh.
Děj krásně plynul, vlastně nebyla chvilka kdy bych se mohla začít nudit. Akce je prostě "moje".

Akisi
17.12.2017 4 z 5

Kniha je psaná spíše pro mladší publikum, řekla bych pod patnáct let, jelikož hlavní hrdince je 13 a celkově podle příběhu a stylu psaní. Takže knihu hodnotím s ohledem na cílovku, kterou já už pár let nesplňuji.
I přes to se mi kniha velmi líbila. Příběh nebyl moc dlouhý, nejednalo se o žádnou dech beroucí zápletku, ale jak říkám, pro mladší publikum mi to přijde ideální. Příběh tak napůl fantasy, napůl pohádkový. Postavy mi přišly takové suché, žádné výraznější charakterové vlastnosti, to mi trochu vadilo.
Co musím zmínit a co taky dost ovlivnilo moje hodnocení, je krásné vizuální zpracování knížky. Nejen originální přebal, ale taky jednotlivé zdobení stránek. Člověk by si možná pomyslel, že takové kresbičky budou rušit při čtení, ale není tomu tak.
Takže za mě velmi hezká knížka, která udělá největší radost asi dvanáctiletým slečnám. Takže skvělý dárek na Vánoce ^^

Beatrisie
23.11.2017 4 z 5

Opravdu úžasný příběh:) sice by si to zasloužil o trochu víc rozvinout. I tak je to ale moc pěkná knížka:)

Kitty18
21.11.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale rozhodně nepatří u mě mezi doporučuji... bohužel...
Upřímně mě trochu nudila, protože měla na mě až moc jednoduchý děj a taky mám radši když je tam aspon kapka romance... Ne uplně všechno mě tam nudilo, hodně si mi tam líbila ta kartografie, která tam byla hezky popsaná :) takže mladým kartografům doporučuji :)
Řekla bych, že kniha je určena spíše pro mladší než jsem já- kolem věku 12-ti let.
Toto je pouze můj názor a váš může být odlišný :) Takže si to přečtěte a udělejte si nejlépe svůj názor :)

BooksLucyKing
18.11.2017 5 z 5

Dočteno, knihu jsem zhltala za dva večery a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Já prostě miluju Middle-grade dobrodružství, tady navíc byl místní folklór, mytologie, trochu nedpřirozeno, ty španělská jména, ostrov, z velké části neprobádaný. Prostě kouzelná knížečka s kouzelným, napínavým, nenáročným samozřejmě, příběhem.
Přemýšlím, co způsobilo, že se to tolik z vás nelíbilo. Trochu hádám, že fakt, že tam nebyla žádná YA romance a že by český překlad? Já YA fantasy/romanci fakt nepotřebuji a knihu jsem četla v angličtině, tak že by? Tohle bylo skvělé dobrodružství a styl psaní autora se mi moc líbil, udrželo mě to v napětí po celou dobu a prostě to bylo krásné, kouzelné, smutné, veselé, nostalgické. Po dlouhé době mě nějaká kniha opravdu pohltila. Ale chápu, že kdo není zvyklý číst middle-grade fantasy, tak ho to možná nudilo. Já se ponořila do dobrodružství a vyprávění Isabelly a užila jsem si to, všechny ty její příběhy od táty a co postupně prožívala. Prostě paráda. Tak co má autor za další knižní počiny? Chci víc.

Efeméra
16.11.2017 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd je tenká knížečka o nevelkém počtu stran s nápadně krásnou obálkou. A stejně kouzelný je i její vnitřek – a to jak po grafické stránce, tak po té obsahové. Moc se mi líbily autorčiny popisy, kterých v knize nebyl přehršel a přitom byly hezky poeticky napsány. Jakmile čtenář knížku otevře, autorka ho po hlavě vhodí do svého smyšleného fantastického světa zahaleného do oparu magie, bájí a vůně starých map. Chviličku mi trvalo, než jsem všechno pochopila. Většinou mám problém s hlavními hrdinkami, protože mi připadají nesympatické, ale to není Isin případ. Hned jsem si ji oblíbila – je odvážná, touží po dobrodružství, není zbytečně naivní. A její záliba v kartografii byla vážně originální. Na knize mi asi nejvíc vadilo, že autorka pořádně nepracovala s emocemi. Občas se mi jako čtenářce zdálo, že šokující události nechávají postavy (a tedy i mě) téměř chladnými. Já bych se se smrtí blízkého člověka určitě tak snadno nesrovnala. Dívka z inkoustu a hvězd je občas prezentována jako young adult dílko, a to je podle mě chyba. Je to jednoznačně knížka pro děti. Dávám 4 hvězdičky, ale je možné, že jako dítě bych jí dala i plný počet.

pro dívky dobrodružství kartografie fantasy

2017  70%Dívka z inkoustu a hvězd
2018  85%Ostrov na konci všeho
2021  79%Napospas
2019  74%Až přejde zima
2023  93%Julie a žralok

Kniha Dívka z inkoustu a hvězd je v