Dívka z inkoustu a hvězd

Dívka z inkoustu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348885/bmid_divka-z-inkoustu-a-hvezd-oKl-348885.jpg 4 305 80

Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl of Ink and Stars , 2016

Verunka926
20.12.2020 2 z 5

Za mě byl příběh až příliš jednoduchý a z knihy jsem nebyla příliš nadšená.

Alča31
15.11.2020 2 z 5

Nevím, nevím na to jak byla tato kniha vychvalovaná tak nic moc. Ten jejich svět je sice dobře vymyšlený, ale tím to tak končí. Postavy sem si nedokázala oblíbit, ačkoli jsem se snažila a celkově sem byla dost zklamaná :(

zamilov.do.knih
13.08.2020 3 z 5

Kniha byla průměrná. Nebyla špatná, ale žádný zázrak to taky nebyl. K plusům knihy bych přiřadila grafické zpracování knihy (v knize jsou různé černobílé malůvky), popisování ostrova a čtivost. K mínusům bych přiřadila originalitu. Ano, tohle téma je běžné a i když kniha obsahuje nějaké originální prvky, z tohoto tématu se dalo využít mnohem více. Postavy nebyly špatné, ale přišly mi nevýrazné a obyčejné, a proto postavy patří spíš se také k malým mínusům. Závěrem, knihu si klidně přečtěte, ale myslím, že to nebude žádný zázrak. Ale mladším čtenářům by se kniha líbit mohla.
~
6*/10*

lenka608
22.07.2020 3 z 5

Krátká knížka na jedno odpoledne, spíše pro mladší ročníky. Dobře čtivá, ale zápletka je jednoduchá, děj se drží jedné hlavní linie. Občas se mi zdál děj trochu nelogický, bylo tam hodně situací, které vcelku rozporovaly zdravému rozumu a částí, které se daly vyjádřit snad jen "zázraky se dějí - a kolik jich je..." A pak jsem si říkala "může mít ta holka vůbec tolik náhodného štěstí, když rozum nic moc?". Ale na odpočinkové odpoledne na odreagování se to není špatná knížka.

Bebe2004
23.05.2020 4 z 5

Tahle knížka byla zajímavá. Dostala jsem ji jako dárek k VIP vstupence na Humbook a moc se mi do ní nechtělo. PO přečtení jsem ale svůj názor změnila, jediné, co mě mrzel byl ten konec. Nemůžu sice říct, že to dopadlo špatně, ale trochu mě to mrzelo.

TerkaM
04.04.2020 1 z 5

Tak tohle bylo hodně slabé. Knihu jsem dostala k VIP vstupence na Humbook jako reading copy a byla neskutečně zklamaná, že jsem dostala zrovna tuto knihu, o které jsem nikdy předtím neslyšela. Jakože asi bych řekla, že pokud bych byla ve věku tak jedenácti let, asi bych si knihu zamilovala, ale takhle bohužel ne. Jedinou předností knihy je mapa a ta obálka, samotný příběh mi bohužel připadal dost slabý.

frohlichová.s
07.03.2020 2 z 5

Kniha není vyloženě špatně napsaná, a věřím, že se spoustě mladým dívkám může líbit, ale mě zkrátka moc nezaujala. Nějak jsem se do děje nemohla vžít. Ale i tak to nebyl propadák a ta obálka je moc krásná.

NymphMaeve
07.02.2020 4 z 5

První jsem četla Až přejde zima a ta byla hezká. Tato kniha je však o mnoho lepší. Přeci jen to kouzlo map a dobrodružství. Asi uprostřed jsem v příběhu začala vidět hrozbu sopečného výbuchu, ale Arinta a další legendy mi ji vymazaly. Bylo to sice krátké čtení, ale napínavé, čtivé a poutavé. Jsem už dávno mimo cílovou skupinu, ale i tak to stálo za to. Budu knihu určitě doporučovat dětem ve škole jako četbu, protože na tak krátký rozsah je to plné akce. Není tam žádný dlouhý a nudný úvod, prostě rovnýma nohama do akce. Postavy nejsou nijak extra propracované, ale to čtenář nemůže ani očekávat, Isa mi však přirostla. Konec smutnější, než bych čekala, o to však překvapivější. Moc pěkná oddechovka.

fajka
13.01.2020 4 z 5

Krasná kniha, občas jsem se v tom trochu zamotala, ale to nevadí. Hlavní hrdinka byla sympatická a její kamarádka Lupe také. Děj byl velice originální a mě popravdě zaujal. I když konec končil trochu smutně, tak to nezměnilo mé hodnocení. Za mě pěkný příběh.

Awča
04.01.2020 5 z 5

Pěkný příběh, sice nejde moc do hloubky, ovšem plyne lehce a dobře se čte. Jsem sice věkově mimo cílovou kategorii, ale kniha se mi líbila, jsem ráda, že mě k ní čtenářská výzva přivedla. Obálka je krásná.

Kniznisumisek
25.11.2019 4 z 5

Velmi čtivá knížka, hlavně stylem psaní... Za mě byl nejlepší ten konec.

brocolli
28.10.2019 5 z 5

krásný chytlavý příběh

alena0268
23.10.2019 4 z 5

Krásně poetický příběh o neobyčejně obyčejné odvaze a přátelství. :) Autorka umí dobře popisovat prostředí a to i navzdory rychle se odvíjejícímu tempu příběhu. Popisy tedy nejsou na úkor tempu.
Jediné, co mi mírně kazilo požitek z knihy, byly hůře popsané "akční scény". Někdy jsem se musela zastavit, abych se zorientovala v tom, jak se daný okamžik stal a kde přesně navazuje.
Ze začátku mě také rušilo tolik jmen vychrlených hned z kraje. Navíc každé jméno znělo úplně jinak.
Jinak bych ale příběhu nevytkla vůbec nic a na příjemně strávené nedělní odpoledne je jako dělaný. :)

Casmé
10.10.2019 4 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔
►Kniha má zajímavý námět a dokáže vás vtáhnout do děje a nastínit vám atmosféru dané scény.
►Kniha má úžasný nejen přebal, ale také vnitřní stránky. Dokonce je k dispozici i mapa daného ostrova na kterém se příběh odehrává.
►Děj, i přesto, že je to spíše kniha pro děti, je vcelku nepředvídatelný a dokáže překvapit.
►Oceňuji konec, kde je vynechán klasický klišé happy-end a místo toho nám nabídne nečekaný, možná mírně smutný, konec.

✘✘
►Postavy jsou málo propracované , což se dá u takovéto jednodušší dětské knihy očekávat, ale pokud by si na nich dala autorka více záležet, mohlo to mnohé vylepšit.
►Nápad krásný, konec skvělý, ale moc uspěchaný. Ocenila bych, kdyby kniha měla ještě o pár desítek stránek více a trochu děj protáhla a vysvětlila jisté nejasnosti.

Tato kniha je spíše pro dětské čtenáře, ale dokáže zaujmout i starší věkovou kategorii. Za mě, jí ráda odpustím těch pár chyb a klidně bych si ji přečetla znovu. Je to oddechová kniha, která nabízí příjemný a laskavý příběh, který přečtete na jeden dech.

♄ Casmé ♄

sadlo
03.10.2019

Fantasy, kterou si s chutí přečte mladý i starší čtenář. Zaujme, nenudí, už jsem si připravila další knihu této autorky.

Barik05
12.09.2019 3 z 5

Taková příjemná fantasy jednohubka, která neurazi ani nenadchne. Pokud hledáte jednodušší a rychle fantasy čtení, tak je to určitě pro vás, ale nečekejte od toho nějaké zajímavé zvraty, intriky a podobně.

Sarajana
28.08.2019 5 z 5

velmi hezký příběh

Romča11
09.07.2019 2 z 5

Knížka je sice pohádková, ale podle mě je hodně dobře propracovaná. Příběh je dobře vystavěný, akorát v popisech se trochu člověk ztrácí. Zato charakteristiky postav jsou velmi dobré. Akorát sympatičtější je spíše Lupe než samotná Isabella. A grafiky knížky je skvělá! Stránky uvnitř knížky jsou různě potisklé čarami, obrázky lodí, kompasu a vln... No prostě krása. A obálka ténhle verze knížky je mnohem hezčí než ta co bude oficiální, i když ta bude dávat větší smysl vzhledem k názvu. Kniha se jmenuje Dívka z inkoustu a hvězd jelikož Isabella je po tatínkovi kartografka a často používá inkoust a umí číst ve hvězdách cestu.

Míjuš
30.06.2019 3 z 5

Oddechová a tématem zajímavá kniha.
V první řadě musím pochválit nádhernou obálku knihy - jedna z nejhezčích, které jsem za poslední dobu viděla! (I když z poděkování autorky je trošku zmatené, kdo je vlastně stvořitelem :-)) I anotace knihy je velmi poutavá.

ALE...

Od knihy, která "předčila i Harryho Pottera a Prokleté dítě" a byla vyhlášena jako nejlepší dětská kniha roku 2017, jsem očekávala daleko víc, jelikož Rowlingová a Harry jsou srdcovka. Ze začátku jsem se trošku "prala" se jmény a názvy, přišly mi docela krkolomné a jako kdyby pocházely z různých zemí světa a sloučily se na plovoucím ostrově Joyi.

Příběh s tématem dobrodružství a přátelství postupoval pozvolna, tajemně, objevovalo se takové to postupné odhalování pravdy o ostrově, ale posledních pár kapitol a celkově závěr mi přišly celkem uspěchané, nepropracované a s rychlým spádem, což je obrovská škoda. Myslím, že by hned několik čtenářů uvítalo nějaké vysvětlení ohledně "kouzelné mapy" a jejím stvořením - Jak vlastně byla stvořena? Kdo tehdy objevil labyrint? A jak se mapa dostala k Isabellině mamince? To ona se dostala do labyrintu a stvořila onu mapu?

Není to nejhorší příběh, je opravdu oddechový a hodně jednoduchý, nicméně pro mě osobně děj a postavy nejsou tolik propracované a detailní, aby překonaly mnoho dalších knih, které jsem četla, a to včetně Harryho Pottera :-) Celkově bych knihu doporučila spíše mladším čtenářům, které by ke knize asi neměly tolik výhrad.

kuky921
20.06.2019 3 z 5

Na prvotinu prima, ale chtělo to příběh více propracovat - námět zajímavý. Co oceňuji je velmi pěkná obálka.

pro dívky dobrodružství kartografie fantasy

2017  70%Dívka z inkoustu a hvězd
2018  85%Ostrov na konci všeho
2021  79%Napospas
2019  74%Až přejde zima
2023  93%Julie a žralok

Kniha Dívka z inkoustu a hvězd je v