Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9367 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Rapeh
22.12.2023 3 z 5

Zajímavé čtení, ale úplně mne nenadchlo.

MarciLiška
12.12.2023 4 z 5

Nejdříve byl film a teď kniha. Super čtení. Těším se na další knihu od autorky.

iv.ča
10.12.2023 5 z 5

Mám moc ráda filmové zpracování a kniha byla povinnost k prečtení. Super!!!

PJ32
10.12.2023 3 z 5

Taková oddechovka. Hezky napsaná. Četla se dobře a rychle. Líbil se mi popis vnímání alkoholičky.

mila2411
05.11.2023 4 z 5

V době vydání tak nějak povinnost to přečíst. Úplně jsem si z toho na zadek teda nesedl, ale uznávám, že zajímavé to je.

Petass
05.11.2023 5 z 5

Líbila se mi hlavní zápletka, vlak zastavující na návěstidle a cestující snící o životě lidí za oknem. To bylo ale tak vše, strašně mě to nebavilo. Kniha se táhla jak žvýkačka. Pokaždé, když se změnil vypravěč jsem si říkala: “to snad ne, proč zase někdo jiný? “ Nedokázala jsem věřit ani jedné z postav a nakonec jsem začala počítat stránky do konce. To se mi snad nikdy nestalo. Ani konec to nezachránil. Nuda od prvního do posledního písmenka.

Tess_BooksNerd
27.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Kde začít... Tuto knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu. Stala se světovým bestsellerem a tak jsem si řekla, že to bude fajn a rychlé čtení. No. Prvních asi 50 stran bylo pro mě jakési utrpení. Rachel vypráví, jak kvůli alkoholu přišla o všechno, objevuje se i Megan a Scott. Každodenní dojíždění vlakem, vysněné postavy které jsou ve skutečnosti někdo jiný. Až po zmizení Megan to začíná být vcelku zajímavé. Pak se najde mrtvá. Všichni podezřívají jejího manžela Scotta a bývalého milence Kamala. Rachel stále řeší alkohol a svého exmanžela. Ve finále je vrahem úplně někdo jiný. Pro určité postavy končí kniha happyendem. Proč je kniha bestseller netuším. Člověk si musí dávat dobrý pozor na datum, kterého se právě dané vyprávění týká. Knihu hodnotím ani kladně, ani špatně. Ale že bych ji někdy četla znovu, to se asi nestane.

jajinka013
10.10.2023 5 z 5

Knihu jsem začínala číst 2x. Poprvé jsem se nemohla začíst a ztrácela jsem se ve jménech a v přeskakování děje, tak jsem ji odložila. Po nějaké době jsem ji začala číst znovu, v klidném a nerušivém prostředí a konečně jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout.

Lendie
09.09.2023 odpad!

Je to snad jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Vůbec mě nebavila, vůbec jsem se nedokázala začíst a to jsem se o to snažila několikrát. Do teď nechápu proč tato kniha bývala takovým hitem.

Hall3006
28.08.2023 3 z 5

Někdy mě zaráží jaké knihy dostanou zlatou nálepku, včetně této. Film jsem neviděl a po přečtení tohoto příběhu plného bláznivých a nevyrovnaných lidí po tom netoužím.
Příběh, ze začátku docela zajímavý jako vhled do života těžké alkoholičky Rachel se zvrtnul v "krimi", kde všichni v ulici, kde Rachel dříve bydlela, to mají v hlavě trochu šejdrem. Kniha mě nenudila, střídání postav bylo nápadité, ale rozuzlení bylo... klasické. Pro ty co si chtějí počíst o divnolidech a občas si říct "no to snad ne" se nemusí bát a přečíst si jí.

Zemlja
22.08.2023 4 z 5

Čtivé, spíš k oddechu, zdařilý popis alkoholičky, překvapivě drsná epizoda ze života jedné z postav.

Nifredil
20.08.2023 2 z 5

Já si říkala, že když to má tak bombastická hodnocení a extra pozitivní reklamní slogany, že mi to nesedne a měla jsem pravdu. Jenže, když jsem přečetla vše po ruce, co jsem chtěla, nějak nebyla inspirace a ve čtečce bylo tohle Jednoudše řečeno, za mě je to prostě Pribiňák, literární svačinka nevalné kvality, kterou čtete tehdy, když od knihy nic nečekáte a potřebujete absolutní oddech. Prostě žádné extra čtení a věc k oddechu, pokud si tedy dokážete oddychnout vlastně u thrilleru.

Tirisa
15.08.2023 5 z 5

Já jsem byla spokojená...asi za to může i zdejší hodnocení...nic moc jsem nečekala a tudíž jsem byla, víc než mile, překvapená. Po dlouhé době mě knížka chytla a já hledala každou volnou chviličku, abych mohla číst, takže za sebe doporučuji :-)

Gi-Gi
14.08.2023 3 z 5

ke knize jsem se dostala v rámci výzvy, ale musím říct, že Rachel mi byla strašně nesympatická. ani se mi to nečetlo dobře, pořád jsem čekala, co Rachel zas vyvede. uznávám, že alkoholismus vede ke lhaní, ztrátám paměti, agresivitě .... ale mně to prostě vadí.
no takže za 3

jana-cisarova
11.08.2023 5 z 5

Po této knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, a také z důvodu, že jsem ji měla doma v knihovně už delší dobu nepřečtenou. Moc se mi do ní nechtělo, slyšela jsem od kamarádky, že to není nic moc.
Celkem dobře se četla už od začátku, akorát mi chvíli trvalo zvyknout si na přechod popisu děje pokaždé, když se měnila osoba, která za sebe svůj příběh vyprávěla.
Alkoholička, nešťastně rozvedená a na bývalého manžela fixovaná Rachel, která zaplňovala svůj čas přejížděním z místa bydliště do Londýna, kde stále ještě údajně pracovala, přestože již dávno dostala výpověď. Bavila se sledováním soukromého života lidí v rodinném domku výhledem z okna vlaku.
Megan, která byla onou sledovanou osobou, již Rachel považovala za ženu šťastně provdanou a stále zamilovanou do svého manžela, se kterým ji vídala na terase domku nebo na zahradě z okna vlaku.
Anna, napohled šťastně provdaná za jejího exmanžela Toma, do kterého byla Rachel stále zamilovaná a do jejichž rodiny se až moc pletla, což Anna velice těžko nesla.
Jak moc se Rachelina vize osudů lidí, které sledovala, a kterým jejich štěstí záviděla, odlišovala od drsné reality, to pochopila až téměř na konci. Hodně toho však poznala už během prvních dnů, kdy ji zasáhla děsivá zpráva o neštěstí, které se stalo, a které mělo souvislost s ní samotnou.
Kniha plná vzrušení a zvratů, nemám problém ji ohodnotit pěti hvězdičkami.

Lupis
09.08.2023 3 z 5

Asi jsem od knihy cekala vic, ale fajn cteni.

Rose-Mary
01.08.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už podruhé, nyní v rámci čtenářské výzvy. Poprvé, někdy v loňském roce, jsem jí vůbec nerozuměla a nemohla pochopit, kde vzala označení světový bestseller.
Tentokrát jsem jí přišla na chuť už od samého začátku. Hlavní postavy, tři ženy, Rachel, Megan a Anna, popisovaly své běžné dny, jak šly za sebou, jedna z nich v odlišné časové rovině, s předstihem jednoho roku. Skládanka celého příběhu se pak doplňovala s další a další stránkou.
Nyní jsem pochopila všechno, co autorka v knize popisovala. V minulosti jsem se zaměřila jen na oddechovou četbu, na nenáročné romány pro ženy. Nyní, díky čtenářské výzvě, se dostávám i k jiným žánrům. Většinou se do knihy začtu a přečtu ji celou bez přerušování nebo úplného odložení.
Tentokrát mne Dívka ve vlaku zaujala naplno a zvláště ve druhé polovině jsem ji už těžko dokázala odložit. Nechci hodnotit a rozebírat povahy tří hlavních hrdinek, kterými se zabývá většina komentujících. Beru knihu vcelku jako detektivní příběh s ukrytým tajemstvím, které u sebe každá z postav skrývá, a které vyjde na povrch až před koncem. Dlouho mi trvalo, než jsem odhalila toho, kdo vraždil a proč vraždil. Tím pádem to bylo pro mne zajímavější dočíst ji rychle do konce.

margoj
31.07.2023 4 z 5

Zajímavá zápletka, krásné vykreslení povah postav, konec mi přišel trochu nedotažený. Od takto skloňovaného bestselleru jsem čekala trochu více.

Neluš
22.07.2023 4 z 5

Kniha mě oslovila a mile překvapila. Teď zkusím film.

Srytr_Eli
15.07.2023 5 z 5

Knížku jsem četla na dvakrát,ale ne proto,že by nebavila,ale z nedostatku času.
Nicméně, když jsem ji otevřela ,, podruhé,, tak přečteno během týdne (ano,i na mě je to dlouho). Líbilo se mi to, chtěla jsem pak na film do kina.