Dívka s červenými vlasy (Z neznámých deníků a života Blanky Waleské)

Dívka s červenými vlasy (Z neznámých deníků a života Blanky Waleské) https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296264/mid_divka-s-cervenymi-vlasy-z-neznamych-y7R-296264.png 4 3 1

Přesně 19. května 2010, uplynulo100 let od narození významné české herečky Blanky Waleské. K této příležitosti vyšla i kniha mapující celý její život. Příběh dívky, která se chtěla stát filmovou a divadelní herečkou a její krkolomné a složité cesty k dosažení vytčeného cíle.

luczi
21.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla pro mne v mnohém objevná, řadu okolností ze života Blanky Waleské mi nebyly plně známy, školní neúspěchy, hledání se v divadle apod. Zajímavé byly části z Blančina deníku. Kniha se dost věnuje jejím dvěma vztahům s muži. Je ale trochu úsměvné, že celoživotní partnerce Blanky paní Evě Soukupové jsou celkem věnovány asi 4 věty a velice kouzelná z nich byla právě ta poslední: ´"Co obě ženy spojovalo? Jistě divadlo, možná osud ke vztahu k mužům." :D Sorry, nežijeme už v 50. letech, proč tuto část života Blanky Waleské nenazvat tak, jaká prostě byla?