Dívka na kolejích

Dívka na kolejích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445731/bmid_divka-na-kolejich-1G9-445731.jpg 4 180 60

Pro dvanáctiletou Coru Landryovou a její kamarádky Violet a Jordyn mělo jít o vcelku obyčejný večer, během něhož by si pouštěly filmy a povídaly si o klucích. Když se však dívky uprostřed noci rozhodnou vydat k opuštěnému železničnímu depu na předměstí, netuší, že jejich nevinné hry budou mít nebezpečné následky. Později té noci najdou Coru Landryovou v kolejišti, zkrvavenou a sotva při životě, a po jejích kamarádkách jako by se slehla zem. Netrvá dlouho a venkovské městečko se ocitá vzhůru nohama. Kdo by chtěl ublížit dvanáctileté dívce a proč? Ve vyšetřování, které neponechává nic náhodě a nikoho nešetří, je každý podezřelý a nikomu není možné věřit – dokonce ani Cořiným nejbližším…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Before She Was Found , 2019

Johny_H.
27.02.2022 4 z 5

Moc pěkná knížka. Napínavá po celou dobu četby stránky ubíhaly a v hlavě se mi rodila teorie za teorií. Mohu říci, že část konce jsem odhalil nic méně je škoda, že na poslední stránkách se nevysvětlí výpověď Violet proč říkala to co říkala. To je opravdu trochu divné.

MMacicekk
27.02.2022 5 z 5

Po delší době jsem narazila na vynikající psychothriller, v němž dominují především problematické rodinné a kamarádské vztahy nejen na úrovni rodič – dítě, ale také vztahy mezi spolužáky a vrstevníky. Nikdy nemůžeme vidět do duše žádného člověka, pouze jen pokud nám to on sám dovolí. Konec to jen potvrdil.

martina2540
22.02.2022 5 z 5

Kniha se mi poměrně líbila, konec byl překvapivý, takhle jsem ho nečekala.

amanda99
14.02.2022

nedočteno,nemohla jsem se zakousnout

AmyLee992
09.02.2022 5 z 5

Přečteno za den. Neskutečně napínavé a čtivé, nemohla jsem se dočkat, jak to skončí!

1v8na
18.01.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly, které byly protkæny chatovou korespondencí, výslechy z policie nebo denikovymi zápisky, čtivost jen podtrhovaly. Oceňuji také to, že kniha vyla psaná z pohledu více postav - pomáhá to tak více pochopit jednání, uvažování a chování jednotlivých postav.
Musím říct, že Cora mne velmi překvapila.
Za mě je příběh hltací, napínavý, akční - zkrátka bomba.

georginaa
09.01.2022 3 z 5

Pro mě začátek velice slibný, prostředek jsem se musel nutit, ale chtěla jsem samozřejmě vědět příčinu, motiv, proč a kdo to udělal. Pak dlouhé vyšetřování a vlastně se víc nedělo. Jen přijít na to kdo lže a kdo mluví pravdu, co vše zatím stojí. Ke konci knihy docela překvapení, chtěla jsem uhodnout pachatele jako vy všichni a přeskakovala jsem z jednoho na druhého a nebyla si jistá, kdo by to mohl být. No kniha zase až tak špatná nebyla, ale stále jsem čekala něco víc.

Martiiiik
25.11.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a vůbec mě nenapadlo, jak moc se mi bude líbit :-) Super bylo, že se děj odehrával z pohledu více postav, společně se zápisky z deníku jedné z postav... Musím uznat, že jsem si ani trochu neškrtla, co se týče konečného rozuzlení.. I když zpětně to naprosto dává smysl :-) Takže za mě vřele doporučuji, jdu se pustit do autorčiny další knihy :-)

kachnat
23.11.2021 5 z 5

Dobře se četlo, příběh mě pohltil.

Adýsek69
13.11.2021 5 z 5

Tenhle druh četby mám opravdu ráda. Čtivý, zajímavý a napínavý.

zuzi1162
26.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě perfektní. Někdo tu kritizuje určité nesrovnalosti .... neřekla bych. Vše nádherně ilustruje například vztah Cory k pejskovi Lentilce, o kterém se zmiňuje v posledním deníkovém záznamu. V tomto kontextu, se pak hranice nekonzistentnosti vlastně nedají určit.

veronika4001
23.10.2021 4 z 5

Je to čtivý příběh, i když ne neobyčejný, protože třídní šikanu a naschvály snad prožil každý, kdo něčím zajímavým a nutno dodat hodnotnějším vybočoval z třídního "standardu". Tady je to ale spojené s trestným činem proti životu dívek nebo jejich zdraví, případně s následkem ublížení na jejich zdraví. Na mapce Jordyn založené v učebnici je nejasná postava bez tváře. Je v tom něco zvráceného, nebo si s námi zahrává imaginace? Pozitivní je, že děj pokrývá tolik přímé řeči a emoce z knihy jen čiší. Právě tento fakt mě strhnul do děje a díky tomu mi četba ubíhala rychleji. Příběh je temperamentní, činorodý; kapitoly se netáhnou ve vleku. Vnosnou autorčinou myšlenkou je vsuvka o historické legendě městečka spojené s depem a násilnými činy. Jak to tak bývá, závěr byl pro mě překvapením. Knihu jsem dočetla na cestě vlakem ke svým rodičům. Tématické. :-)

bigben
18.10.2021 2 z 5

Vlastně se strašně dlouho nic nedělo a ani odhalení pachatele mě nezaujalo...

Miro67
18.10.2021 4 z 5

Tři dvanáctileté holky. Jsou nebo nejsou kamarádky? Můžeme věřit alespoň jedné z nich?
Příběh na téma osamělosti a hledání útěchy na anonymních sociálních sítích. Příběh o snaze rodičů a prarodičů chránit své děti i za cenu překročení zákona.
A kdo je nakonec tím pachatelem? Závěr velmi překvapivý, ale ne nelogický.

Bee240
13.10.2021 3 z 5

Kniha podle mého absolutně neodpovídá anotaci...
Od příběhu jsem čekala úplně něco jiného...čekala jsem že to bude více hororové a ono tam podle mého nebylo nic co by tomuto označení odpovídalo. A také podle anotace mělo jít o napínavý příběh tří kamarádek...ale bylo to přesně naopak.

Navíc se toho v knize až tolik nedělo a neustále se to motalo kolem dokola jen pokaždé vyšli najevo nové lži. Také mi nesedí začátek knihy s koncem...a hlavně vysvětlení zranění jedné z dívek.....jako sorry ale něco z toho bych pochopila ale způsob zranění hlavy byl fakt úplně mimo realitu.
ALE...
Zajímavý aspekt bylo ohledně internetu a tajemného muže který je součást legendy městečka ve kterém se děj odehrává. Kdyby byla kniha celá o tomto muži asi by to bylo zajímavější čtení...

To neustálé kňourání a vytáčky některých postav mě totiž moc nebavil...a hlavně mi tam chyběl ten hororový aspekt.
Ale dobře napsané bylo jak hloupý žert mladých holek může totálně překopat život několika lidem...jak může být silná touha po přátelství, a jak se může být důležité zapadnout.
Nehodnotila bych knihu vyloženě špatně, ale žádný super literární zážitek to pro mě nebyl.

SimonaP
13.09.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře, až na ten konec. Spoiler: bodnutí do břicha bych ještě uvěřila, ale rozmlácenému obličeji o koleje, to už je trochu moc. Konec pro mě prostě neuvěřitelný.

Atara16
04.09.2021 5 z 5

Zajímaví knížka, která mě upoutala už názvem, dočetla jsem ji během jednoho dne, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne.Zajímavá kniha o dětech co se snaží zapadnout do kolektivu, kamarádství, sociálních sítích. A konec mě pěkně překvapil. Stojí za přečtení.

JitkaHambi
06.08.2021 4 z 5

Od knihy jsem vůbec nic neočekávala a o to víc jsem byla překvapená.Nemohla jsem se odtrhnout, moc mě zajímalo jak to celé vlastně bylo.Kniha je zajímavě psaná z pohledu různých " hrdinů" a jsou tam i úryvky z deníčku.A konec jsem tedy nečekala, pro mě šokující,ale je to reálné. Ještě dlouho budu na knihu myslet - jak se dají děti lehce zblbnout přes internet....bohužel velice smutná realita této doby.

Hope80
01.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka,napinava od začátku do konce. Super čtení.

Domisek1
17.07.2021 5 z 5

Tak tohle byla teda skvělá kniha. Až do konce jsem neměla tušení kdo to té Coře mohl udělat. Konec mě tedy dostal. Kniha je dobře napsána,čtivá nedá se od ni odpoutat. Čtenáře vtáhne do děje. Už se těším na další kousek.

thrillery venkov krimi zmizení lidí kriminální thrillery zmizení dětí

2020  82%Dívka na kolejích
2021  81%Mé lži
2023  84%Noční host

Kniha Dívka na kolejích je v