Dívka na kolejích

Dívka na kolejích https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445731/bmid_divka-na-kolejich-1G9-445731.jpg 4 180 60

Pro dvanáctiletou Coru Landryovou a její kamarádky Violet a Jordyn mělo jít o vcelku obyčejný večer, během něhož by si pouštěly filmy a povídaly si o klucích. Když se však dívky uprostřed noci rozhodnou vydat k opuštěnému železničnímu depu na předměstí, netuší, že jejich nevinné hry budou mít nebezpečné následky. Později té noci najdou Coru Landryovou v kolejišti, zkrvavenou a sotva při životě, a po jejích kamarádkách jako by se slehla zem. Netrvá dlouho a venkovské městečko se ocitá vzhůru nohama. Kdo by chtěl ublížit dvanáctileté dívce a proč? Ve vyšetřování, které neponechává nic náhodě a nikoho nešetří, je každý podezřelý a nikomu není možné věřit – dokonce ani Cořiným nejbližším…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Before She Was Found , 2019

Danago
13.07.2021 4 z 5

Knížka mě bavila, je velice čtivě napsaná. Do poslední chvilky jsem nevěděla, jak to vlastně celé bylo. Anotace je opravdu nepovedená...

shootingstar
25.06.2021 4 z 5

Od knihy se slovem "dívka" v názvu jsem čekala podstatně méně, takže jsem byla příjemně překvapena. Četlo se to dobře, řešení jsem neuhádla až skoro do konce,a v překladu jsem narazila jen na jedno humorné nepochopení ("dávala si vždy ledový čaj s příchutí Long Island" -my zkušení alkoholici: "tak určitě, cha, cha"), takže celkově spokojenost. Jedna hvězda navíc za to, že se zde nikdo s nikým nevyspal. Palec vzhůru.

SilvieSisinka
31.05.2021 4 z 5

Kniha mě bavila.Tajemny příběh kolem mládeže.Napinave,pachatele jsem neuhadla.Vysvetleni bylo trefně.

Lily101
31.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Moc ráda bych dala čtyři až pět hvězdiček, ale bohužel nemohu, neboť popis situace (str. 8-9), o které v knize jde, je v hrubém nepoměru se závěrem (str.333-335). Trošilinku (po přečtení závěru s úvodem po prozrazení zápletky) smysl dává, ale současně vodí čtenáře za nos (více to rozebírat nebudu, ať neprozradím zápletku). Pokud úvod nekoresponduje se závěrem, tak to beru jako velký problém, což se na počtu hvězdiček holt projeví. Trošilinku tedy smysl dával (ale troufám si napsat, že žádný čtenář /možná vyjma osob s určitým vzděláním-neuvedu jakým kvůli případnému velkému spoileru/ to nemá šanci odhalit před dočtením) a tak dávám 3,5 hvězdiček, ale v rámci tohoto hodnocení, kdy na půl body není prostor, zaokrouhluji na 3.

Jinak byla kniha neuvěřitelně čtivá a já se u ní fakt bála (mi ale stačí opravdu málo a bojím se).

romanka26
28.05.2021 5 z 5

Od knihy jsem příliš nečekala, byla koupena ve slevě za 99.. Ale moc se mi líbila, byla napínavá, nešlo se odtrhnout.. Super!

TerezaJágrová
22.05.2021 3 z 5

Zajímavý děj, spousta lží, střídání úhlu pohledu. Mě kniha ale úplně nenadchla.

iveta3689
15.05.2021 4 z 5

Ono se toho zase tak moc v knize neděje. Postavy se zaplétají do svých lží a tají fakta. Postupně se odkrývají detaily a příběh tak stále přešlapuje na místě. Přesto je to velmi čtivé a nedá se od knihy odtrhnout. Asi tomu napomáhá i styl vyprávění, kdy se míchá klasický nestranný vypraveč, deník, policejní protokoly, přepisy chatů apod. Pro mě jako mámu bylo nejhorší číst o tom, jak je jednoduché oblbnout děti na internetu. Konec je zvláštní, trochu divný, ale vlastně hodně reálný.

Leena
11.05.2021 4 z 5

Po dlouhé době pěkně napsaný příběh, který mne zaujal.
Napínavé až do konce a překvapivý závěr, vůbec jsem se nenudila.
Doporučuji.

BlueTer
01.05.2021 4 z 5

Musím souhlasit, že anotace je zcela zavádějící. Jinak velice zajímavá kniha, střídání úhlu pohledu bylo že začátku matoucí, ale po chvíli jsem už věděla, kdo je kdo. Konec se mi moc líbil, ale přesto jsem čekala něco více, ale na druhou stranu, ono to asi jinak dopadnout nemohlo. Určitě doporučuji!

DvěTéčka
24.04.2021 5 z 5

Zajimavý děj a konec překvapivý. Určitě doporučuji přečíst!

boeink
01.03.2021 4 z 5

Lži, samé lži. Nikdo neříká pravdu, všichni něco tají. Rozuzlení bylo pro mě celkem překvapivé a šokující. Kniha mě bavila a byla jsem zvědavá, kdo je pachatel. No...netrefila jsem to.

Roseblood
24.02.2021 5 z 5

Co všechno dokáže způsobit žert, který nabere takové obrátky, ze kterými nikdo nepočítal. Doslova před očima ničí životy hlavních hrdinů.
Silný příběh o osamělosti, šikaně, touze mít kamarády a zapadnout.
Kam až je člověk schopen dojít, když se snaží ochránit někoho blízkého. Lži, které jako pavučina opředly hlavní postavy a dostaly je do nevyhnutelné situace. Kolik vlastně rodiče ví o svých dětech a je dobré pořád děti před vším chránit a zakazovat? Vždycky si najdou nějakou cestu.
Moc se mi líbila v příběhu zakomponována městská legenda, s celou historií Josepha Withera.

Výborná kniha, která mě velmi překvapila a můžu ji s radostí doporučit dál.

Hodnocení: 5/5*

Mike99
21.02.2021 4 z 5

Svět dvanáctiletých dívek, lze na něm postavit thriller? Myslím, že se to autorce podařilo, postupně jsem si vytvořil seznam 4 podezřelých a čekal na další indicie. Vyústění bylo překvapivé, ale nakonec i logické. Autorka dobře vystihla myšlení a chování všech osob, mne se to líbilo.

Leona333
12.02.2021 4 z 5

Mám pocit, že se poslední dobou s příběhy na toto téma - využití, zneužití jakýchkoliv osob skrze sociální sítě, roztrhl pytel. Bohužel, se není čemu divit. Žijeme v době, která se těmto věcem přímo nabízí... A bohužel, vždy se najde někdo, kdo takovou nabídku příjme a následky jsou v závěru fatální, stejně jako pro Coru, její blízké a kamarádky.
Dobře napsaný, mrazivý thriller dnešního světa.

iiiccc
18.01.2021 4 z 5

Kniha je vyprávěna ve dvou dějových linkách. Po tom, co se to stalo a před tím, než se to stalo. TO je napadení dvanáctileté Cory místní legendou, Josephem Whitterem, kterému by ale mělo být kolem devadesátky, kdyby žil. Což nikdo neví. Cora tvrdí, že si s Josephem píše. Jenže kdo vlastně Coře píše? A jak to, že zná tolik reálií, včetně dosud neobjasněných zmizení mladých dívek a dalších podrobností, o kterých nikdo neví a které všechny předává Coře? A kdo jí teda ublížil? Podezření postupně padá na všechny postavy, až je případ poněkud zvláštním způsobem uzavřen. Thriller s mysteriózními prvky, který mě bavil. Bohužel konec pokládám na nevydařený a zkazil mi celý pohled na knihu, kterou bych jinak doporučila.

Ajuszka
30.10.2020 4 z 5

Tohle nebylo vůbec špatné. Příběh mě bavil, kniha se četla dobře. Jen ten konec mi přišel mírně odfláknutý. Ale celkový dojem z knihy hodnotím kladně.

Zmitko.m
26.10.2020 4 z 5

Pěkný příběh o tom, kam mladou dívku dožene chat s anonymním "přítelem"..Docela příběh naší doby..

Arkagas
12.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak 1, anotace je zcela zcestná. Tato kniha pojednává o příběhu Cory, která společně s Violet a Jordyn vypracovává do občanky halloweenský projekt a vybírají si společně příběh o Josephu Witherovi, který je legendou v malém městečku, kde naše hlavní postavy žijí.
Kvůli nešťastné lásce byl donucen odejít pryč a jeho milovaná byla posléze nalezena mrtvá. Traduje se, že Joseph zabil několik dalších dívek, ale on sám si vybírá, která s ním může odejít a která ne.

12 letá Cora ale při hledání informací o něm narazí na chat, kde si začne psát s někým, kdo jí o sobě tvrdí že je Joseph a že ji miluje a setkají se. Když má k tomuto setkání dojít, vydávají se všechny tři dívky do železničního depa, kde se semele krvavá řež, Cora skončí s bodnými ranami v nemocnici, Violet je psychicky zničená a Jordyn vypovídá pokaždé jinak. Navíc její dědeček, který ji má v péči našel Jordynino zkrvavené oblečení, kterého se zbavil a říká jí, co má říct policii. Vše ukazuje na Jordyn, ale do příběhu se dostává samotný učitel občanky, který byl vyloučen z předchozí školy za nevhodné chování k mladistvé a ke kterému se jak později vyjde najevo Cora také dost upínala.

Šílenství a bezmoc rodičů je tady barvitě vylíčena. Příběh Cory dostává postupně díky psycholožce jasné hranice a samozřejmě není nic, tak jak se zdá.

Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, které vždy vypráví jeden ze zúčastněných celého případu. Jako ozvláštnění je zde sms a chatová komunikace mladých dívek.

Mrazivý thriller o dnešní době a moci někoho ovládat skrze sociální sítě. Jako máma 12 leté dcery jsem místy byla dost zděšená.
Konec je sice lehce přitažený za vlasy, ale celkově je kniha výborně čtivá a jiná oproti všem nyní vydávaným thrillerům.

Moje hodnocení: 8/10

Pípasek
24.09.2020 5 z 5

Měl to být žert, jehož krutost dopadla na všechny zúčastněné. Ano čtení je to napínavé, ale děsivé.

alena1228
19.09.2020 4 z 5

Knížka má pomalejší rozjezd,zhruba do půlky jsem se k ní nutila,druhou půlku jsem pak vzala na jeden zátah.Je strašné,co dokáže dnešní svět,který je založen hlavně na sociálních sítích.Konec nečekaný,ale trošku přitažený za vlasy.Přesto myslím stojí za přečtení.

thrillery venkov krimi zmizení lidí kriminální thrillery zmizení dětí

2020  82%Dívka na kolejích
2021  81%Mé lži