Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/mid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Tuesday Falling , 2015

jarin58
29.12.2017 4 z 5

Děj odsejpal,paráda.

Lejdus
29.12.2017 5 z 5

Kniha se mi cetla vyborne. Pribeh byl zajimavy, napinavy. Nemohla jsem obcas knihu odlozit, jak mne zajimal konec pribehu. Asi bych knihu spise doporucila mladezi, ale i pro starsi je velmi ctiva.

Nita17
28.12.2017 4 z 5

Teda, no, ze začátku jsem jsi říkala, že tenhle model - mladá geniální nej superhrdinka, už jsem viděla v jiných knihách. Ale dala jsem tomu šanci, navíc jsem notorický dočítač :P . Nakonec to nebylo zas tak špatné, motiv mě chytil a začala jsem jí dost fandit. Konec byl otevřený, tak bych docela ráda to "finále" s hlavním padouchem :D . Tuesday?

KatkaZ
28.12.2017 4 z 5

Na začátku knihy jsem měla rozporuplné pocity a přemýšlela jsem, zda jsem si knihu vybrala správně. Hlavní postava je takovou zvláštní supermankou. Pak jsem se ale do příběhu začetla a musím říct, že nakonec kniha nebyla vůbec špatná.

jana3526
14.12.2017 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, ač mi Tuesday místy připadala až moc "supermanská". Ten otevřený konec ve mne vzbuzoval rozporuplné pocity, ale nakonec toho k vyřešení asi tolik nebylo.

Illyria88
08.11.2017 5 z 5

Krásně napsané, dobře se to četlo, taky jsem to přečetla za jediný den. Napínavá, děj má spád.

Romžiry
08.11.2017 3 z 5

Velmi dobře napsaná a přeložená kniha. Spád a krátké kapitoly - super. Jen mi nějak nesedala sedmnáctiletá dívka, která rozbouřila podsvětí a i policii.

Etelea
18.10.2017 4 z 5

Nebudu lhát. Po prvních pár kapitolkách jsem se chytala za hlavu a nadávala si, co jsem si to zase půjčila. Hlavní hrdinka puberťačka, která zvládá bojovat téměř dokonale jak s mačetami, tak s kuší, vždy je nejméně tři kroky před všemi, ovládá dokonale techniku a počítače, orientaci v chaotických tulenech pod Londýnem...prostě abych to zkrátila, panu Williamsovi jsem tuhle dívenku neuvěřila ani trochu. Proti ní postavil gang pitomců a policajta s IQ houpacího koně.

Pak ale přišla druhá polovina knihy a to děvče si mě úplně získalo. A až do konce jsem jí držela pěsti a pomalu křičela: "Do toho, Tuesday, to zvládneš!" Pro mě ponaučení, že nemám házet vidle do sena dřív, než spisovatel vyloží všechny karty.

smilly
02.10.2017 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se nechala nalákat přirovnáním hlavní hrdinky k Lisbeth Salander, páč to je děvče drsné jak Babicovo maďarskej guláš, ale teda bohužel, je to jako srovnávat Kristelovou s Řepkou k Backhamovým, jedno sáčko od Versáčeho z vás celebritu neudělá a zrovna tak pár drsných scén s mačetama neznamená zajímavou literární postavu. Všechno je tu strašně přehnaný, zločinci neprohlídli snad ani jednu lest, až si člověk říkal, jak je možný, že do tý doby ovládali celé podsvětí a půlku Londýna, naopak dívka, co se pojmenovala po dnu v týdnu zvládala naprosto všechno - od bojového umění až po hackování. Jediný, co mi přišlo fakt dobrý, je to, že jsem tuhle knížku dočetla v úterý a to nemůže být náhoda.

Lemurka
01.10.2017 1 z 5

Souhlas s LaPetja. Začátek sice vypádá slibně a je to čtivé, od poloviny nuda, některá místa už jsem přeskakovala ...

vendulkam
14.08.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Moc se mi líbilo, jak je psána z pohledu Tuesday i z pohledu někoho jiného. Jak říká moje kamarádka - trošku temná, ne? Ale já mám temné příběhy ráda :-)

sestricka1
28.07.2017 5 z 5

trochu pohádka :-) ale čtivá

Mil@n
28.07.2017 5 z 5

Napínavé, zajímavé, dobře se to četlo.

petrzel
13.07.2017 5 z 5

Líbilo a moc ,zajímavý námět.

Makaja
08.07.2017 4 z 5

Samotnou mě překvapilo, že se mi to celkem líbilo. Děj nebyl sice bůhvíjak propracovaný, ale ani nelogický, takže jsem to přečetla v jednom zápřahu.

Luciga
21.06.2017 3 z 5

Po přečtení recenzí i komentářů zde jsem váhala, zda se vůbec do knihy pouštět... není ale nad vlastní názor a dobře jsem udělala. Zvláštní příběh, trochu méně uvěřitelný a na můj vkus i velmi málo propracovaný, zato napsán velmi čtivou formou - vůbec jsem neměla chuť od knihy odcházet. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly a střídání pohledu toho, kdo kapitolu zrovna "vypráví".
Jen pokračování asi nebudu nedočkavě vyhlížet...

LaPetja
20.06.2017 1 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity a vím jistě, že se do ní nepustím podruhé. Laciná podoba s Lisbeth, místy přílišná brutalita, okrajově zmíněná pointa, proč se to vlastně všechno děje. Začetla jsem se až u posledních stran a to snad z důvodu, že jsem knihu chtěla mít za sebou. Za mne tedy zklamání, čekala jsem díky recenzím více. Knize chyběl ten správný šmrnc a spád.

mi-380
09.06.2017 4 z 5

Londýnské podzemí, podsvětí a žumpa, a to přeneseně i doslova. Častá otázka v komentářích: Je nebo není Tuesday stejná jako Lisbeth? Myslím, že každého zpočátku napadne, že ano, pak se nám ale odkrývá motivace, která je jiná, a jiné, to je razantnější, je i řešení, které zvolila Tuesday. Takže můj závěr: Tuesday není Lisbeth, ale určitě je to někdo z jejího příbuzenstva-:).
70 % (aktuálně 328 hodnotících je na průměru 75 %).

jani-cka1
07.06.2017 3 z 5

Zajímavý a poutavý příběh, který je tak dobře propracovaný, že v něm nic podstatného nechybí..jen asi v půlce čtení mě kniha trochu nudila..Konec příběhu mě ale natolik bavil, že jsem ho "zhltla jako malinu". Dobrá knížka pro dlouhé večery.

bekule
04.06.2017 4 z 5

Napínavé, dobře se čte ,ale něco tomu chybělo.Mohla být mnohem lepší.Dala bych 3,5 bodů kdyby to šlo,takhle dávám 4 a doufám že pokračování bude větší síla.