Dívka, která si říkala Tuesday ekniha

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/big_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 3.8706
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Domino

Tuesday Falling, 2015

Kniha Dívka, která si říkala Tuesday

Iki1

Bondovky mám rád, takže tuto knížku jsem četl s chutí a její děj, i když trochu slabší, mě bavil. Líbila se mi zápletka, prostředí bylo perfektně představené. Krátké kapitoly nahrávaly mému dovolenkovému přerušovanému čtení. Oceňuji i jednoduchý jazyk a přímočaré vyprávění sem tam přerušené dovysvětlujícím příběhem ž minulosti.

janina66

Já jsem nadšená. Poslouchala jsem ji jako audio, úplně luxusně čtenou Annou Linhartovou jako Tuesday, a Jan Kolařík jako detektiva Losse. Příběh jsem přímo hltala a líbil se mi i konec.

Beltrix

Upřímně jsem ráda, že nečtu anotace knih, protože kdybych si přečetla, že jde o příběh sedmnáctileté dívky, která má velmi smutnou a traumatickou minulost, proto žije v podzemí, kde má skvělý přístup k internetu, díky kterému se naučila všechno, co potřebuje k tomu, aby položila na lopatky mocného mafiána, tak bych si knihu pravděpodobně nepřečetla. Je tady toho tolik, co obvykle nemám ráda, ale nějakým způsobem to funguje. Vážně se mi to moc líbilo.

NymphMaeve

Ve velmi krátké době druhá kniha odehrávající se v metru. Příběh dívky, která drtí drogový kartel, jako by se nechumelilo. Od začátku je tam spousta aspektů silně přitažená za vlasy, vyloženě odporující věci jsem nezaznamenala, avšak určité věci jsou na hraně. Tuesday je velmi rozporuplná postava, inspektor Loss je z počátku jen do počtu, jak se začne příběh odvíjet, objeví se náznaky, jak je jejich život spojen přes Suzanne. Myšlenka toho, že všichni zločinci musí být potrestáni, od malých kluků po vysoce postavené lidi, je sice pěkná, ale utopická. Pomoc obětem mne nadchla. Vyprávění z pohledu více postav tomu dodalo alespoň trochu napětí a propojení, ale vše bylo velmi předvídatelné. Asi jsem prostě plně nedocenila myšlenky autora a celkově význam knihy, protože jako thriller mne to nenadchlo. Vyloženě nudné to nebylo, ale ani nijak extra originální. Opravdu takový průměr, i když se zajímavým tématem a zápletkou.

Evina74

Tak tohle byl dost těžko uvěřitelný příběh. Hlavní hrdinka se sama nazývá Jamesem Bondem v sukni. I když ji v audioknize skvěle namluvila Anna Linhartová, stejně jí to nevěřím. Děj sice díky krátkým kapitolkám rychle utíkal, ale ta neuvěřitelnost zkrátka čišela z každé z nich. Doposlouchala jsem pouze proto, že mi chyběla do loňské čtenářské výzvy.

sarkaditt

Audiokniha: Úžasně čtené, příběh super, ani chvilku nudný. Obávala jsem se, co v pribehu bude, když se tu psalo, že to je nereálné, ale v podstatě jedinou schopnost, co mela, tak byla inteligence a to dle me reálné je.
Obvykle nemam rada takove konce, ale tady se mi líbil i ten konec. Super kniha :)

DericCaster

Já nevím... Mně se knížka tedy velmi líbila. Je asi fakt, že schopnosti hlavní hrdinky jsou trochu nadsazené a lecjaký specialista by se od ní mohl "učit", ale to nic nemění na faktu, že jsem si knížku užíval a hltal stránku za stránkou a tak trochu doufám a věřím, že autor už pracuje na dalším díle....

sipkulka

Jsou knížky, které se čtou jedním dechem a nedá se od nich odtrhnout, tato k nim díky bohu (doma už jsou z mého čtení občas na prášky) nepatřila. Četla jsem o hodně lepší detektivky, nicméně dej měla ucházející a za přečtení stojí. Pozdrženo sečteno klasická tuctovka.