Dívka, která si říkala Tuesday ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/big_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 3.8735
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Domino
Originální název:

Tuesday Falling, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (236)

Kniha Dívka, která si říkala Tuesday

Timkim
02. května

Asi nejsem úplně cílová skupina, ale poslouchalo se to docela dobře. Nebudu zde psát o uveritelnosti, jelikož té tam bylo poskrovnu, jelikož málokterý dospělý muž by měl takové vědomosti a výcvik. Ale pro náctileté dobrý start do složitějších knih se štítkem thriller.

uzivatel90562
24. dubna

Kniha která je tak výrazně zaměřená proti mužům, až se divím že ji muž napsal. Všichni mužští protagonisté tu vystupují jako záporné postavy nebo jako neschopní troubové (včetně Losse, vemte si jak se v podstatě celou knihu jen pasivně přesouvá z bodu A do bodu B). Na druhou stranu musím uznat, že autor svůj "svět ulice" vykreslil velice přesvědčivě. Rozhodně mě přiměl zamyslet se nad tím, jak by se mi změnilo vnímání světa kdybych v takovém prostředí musel žít. Jako celek bych knihu ohodnotil na slušný průměr.


alekis
09. února

V teple našich domovů, v křesle, na gauči, s knihou a čajíčkem, se nám některé věci zdají být k neuvěření!
Vycucané z prstu, z gruntu vymyšlené, prostě pitomosti! Jimi chtěl autor pouze šokovat čtenářskou veřejnost, prodat hodně výtisků a hodně vydělat...
Ano, my... MY přece víme, že nic podobného, o čem se v této knize píše, neexistuje, že motýlci a ptáčci poletují kolkolem a z andělských kůrů se nese libý zpěv...
Jaképak násilí (všemožných druhů), jaképak vraždění dospělých i dětiček, jaképak ovládání, ať penězi, nebo vyhrůžkami těch, kteří údajně vedou lidskou společnost... Jakýpak ZTP? Kdo neví, to je moje zkratka pro Zákon tvrdé pěsti!

Snad něco napoví úryvek z autorova poděkování: "O možnosti napsat thriller jsem se poprvé bavil s kamarády Jonathanem a Davidem v dobách, kdy jsem žil v domě na půli cesty pro bývalé vězně a psychiatrické pacienty. -- Kdyby se té myšlence tenkrát vysmáli, Tuesday by možná nespatřila světlo světa."
Dívka Tuesday, tak ji stvořil autor, se rozhodla vzít zákon do svých rukou a postavit se ZTP. Proč to dělá a jak to dělá, to je potřeba si přečíst.

Nějak nenacházím slov tuto knihu komentovat. To, co zde čteme jako naprostou fikci, může být ve stejné, či v ještě mnohem horší podobě realitou kdekoliv, na všech světadílech, nejen v Londýně, a naše bezpečí a klid mohou být pouze... zdánlivé.

LuckaDea
20. ledna

Akční a napínavý thriller, na který jsem byla docela dost zvědavá. V knize byly části, které mě hodně bavily, ale i části, které byly buď táhlé nebo až moc neuvěřitelné. Za sebe hodnotím jako průměr.

punkgirl97
28.08.2022

Chytlo mě to od první strany. Krátké kapitoly z více pohledů příběhu daly pěkný spád a já se ani chvilku nenudila. Zajímavá celková myšlenka knihy. Hlavní hrdinka Tuesday mi v mnohém připomínala Noční můrku z Renegátů. Nejen schopnostmi, ale nějak takhle jsem si ji i představovala.

Příběh má v sobě několik důležitých témat, které řeší. Zejména znásilnění, šikanu a také drogové gangy a zkorumpovanou policejní síť.

Myslím, že tahle kniha stojí za pozornost. Místy bych to zkrátila, něco se opakovalo, ale celkové rozuzlení všeho mi vzalo vítr z plachet a zírala jsem na stránky, co si to ten autor vymyslel. Myšleno v dobrém. Zvraty tam byly a bavilo mě to jako celek, takže vřele doporučuji.

4,75/5

IvetaZ
17.01.2022

Že bledne Liz Salanderová? Tím přirovnáním sledovali jen parazitování na pověsti Larssonova Milénia. Tuesday je maximálně Lisbethina lehce retardovaná sestřenice z pátého kolene. Četlo se to snadno, ale detaily jsou dost nedotažené.

F22Falcon
07.01.2022

(+ SPOILER) Hned ze začátku knihy čtenář pochopí, že děj bude hodně nadsazený. Sedmnáctka, coby hackerka, odbornice na zbraně, jedy a vlastně všechno, to nandává profesionálním zabijákům a policii. Pokud ale člověku nevadí ne úplně reálný děj, čeká ho skvělý příběh popisovaný ze dvou, někdy i více perspektiv. Krátké kapitoly jsou čtivé, děj ubýhá, s Tuesday jsem si udělal pouto od začátku. Trochu mi vadí otevřený konec hlavního šmejda. Nad knihou jsem dlouho váhal, ale nakonec to byla záležitost dvou odpolední.

Antaki_Thorin
27.12.2021

Ačkoliv je to už nějakou chvilku, co mi bylo sedmnáct (páni, je to vlastně spousta let), netrvalo dlouho vytvořit si k Tuesday vztah. Přestože celkové hodnocení není extra vysoké, mně se četlo opravdu dobře. Občas to úplně uvěřitelné nebylo, ale to mi nevadilo. Beru jako oddechové čtení.

1 ...