Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/mid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Tuesday Falling , 2015

kolacky
17.01.2020 4 z 5

Zvláštní a děsivé. Člověk prostě té holce musel fandit. Ještě že knížku mám v e-podobě, protože bych na záložce předem četla o podobnosti s Lisbeth. Kdepak, tohle je něco jiného. Každá z těch holek má svoje.
A co se Výzvy týče - úterý je úterý, i když Tuesday...

hanzmb
09.01.2020 3 z 5

V poděkování autor knihu nazývá literárním pokusem. To je přesné. Už dlouho jsem nečetl takový mišmaš. Hlavní hrdinka je mladší kopie Lisbeth Salanderové. Její schopnosti a to co provádí je už scifi. Do toho podplacená policie, ruský zabiják, vysoce postavený šéf mafie a homosexuální vyšetřovatelka. Dále pokus o psychothriller v podobě rozjímání inspektora Losse šmrnclý románem pro ženy v okamžicích vzpomínek Tuesday na své dítě. Už chybí jen kačer Donald. K tomu neurčitý závěr vyhrožující možností pokračování.

Bridget30
03.01.2020 3 z 5

Příběh se mi líbil.

VercaDoh
25.11.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla ctiva a hlavní hrdince jsem od začátku fandila. Poutavý a zajímavý příběh. Za mě dobrý :)

vojteska70
24.10.2019 5 z 5

Duper kniha. Nemohla jsem se od toho utrhnout.

lachtan77
21.09.2019 4 z 5

je to trochu přitažený za vlasy, ale na mně to fungovalo :) malá holka co vodí za nos jak gangstery tak polocajty? Tuesday je mistryně v boji, ovládající všechny zbraně a ještě navrch počítačový génius ? Proč neee :) Přečteno za sobotu a to mluví za vše

tereza1198
17.08.2019 4 z 5

Akční kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah a byla napjatá až do konce. Trocha Lisbeth, prostředí Podlondýna (tunely a město pod městem mi vždycky připomene Gaimana) a kapka Nočního klubu od Kulhánka. Prostě by to občas chtělo, aby někdo ty hajzly, co jsou nad zákonem někdo skřípnul. A pořádně drsně.

Havree
01.08.2019 5 z 5

Téhle knížce není moc co vytknout. V posledních letech je každá druhá kniha Dívka co/která... i když název v překladu je naprosto jiný. Ale po ohromujícím úspěchu Larsonovy trilogie Millenium, mají názvy Dívka co/která spíše komerční účinek.
Tahle knížka každopádně má přesně všechno, co od knihy vyžaduji. Napínavost, rychlost děje, akce, napětí... Děj tu utíká lépe, jak v nějakém akčním filmu.
Hlavní hrdinka je magor, co si nebere s ničím servítky. Je vysoce inteligentní, nevěří v karmu a jako hlavní zbraň má internet. Temný strážných anděl na stránkách zoufalých trosek. Nebojí se ničeho, protože nemá co ztratit.
Vyšetřovatelé jsou samozřejmě ti nevyrovnaní zoufalci s tragickou minulostí... Ale člověk má tendence se s postavami sdružovat.
Kniha také popisuje životy mladistvých bezdomovců, znásilněných či šikanovaných dětí, myslících na sebevraždu, některé stránky jsou opravdu temné a šílené.

verunecek
14.07.2019 5 z 5

velice napínavé, nedokazala jsem odložit...závěr překvapil

kap66
11.06.2019 4 z 5

Tuhle mě chytla kritická nálada a plivala jsem jedovaté sliny na thrillery se sériovými vrahy, jejichž inteligence dosahuje rychlosti TGV a počet zavražděných obětí nemůže dohnat počet kusů jejich těl posílaných jako dárky vyšetřovateli, který s sebou vláčí metrákové závaží nazvané osobní tragédie. Tak proč jsem téměř úplně ztratila přísnost tady, když tato knížka splňuje většinu těchto parametrů?
Protože Tuesday se svým svérázným pojetím spravedlnosti stojí na straně těch ubohých a zastává se nás, slušných, morálních, konvenčně a korektně uvažujících lidí, kteří by její cestu nikdy nezvolili, ale možná o ní někdy sní. Vyhovoval mi způsob vyprávění, hlavně jejích částí v ich-formě; obracela se ke mně, zatahovala mě do svých úvah, působila důvěrně, trefně vše komentovala. Prostředí podzemí, ve kterém se tak bravurně pohybovala, ve mně vyvolalo pocit, že je tento svět normálnější než ten nahoře a obývá ho člověk, se kterým se můžu ztotožnit – opět víc než s těmi nahoře.
"Kdo by neotevřel bednu s lebkou a zkříženými hnáty." Já ne, ona ano. Já jsem žena z reality, ona neohrožená a neporazitelná, téměř komiksová hrdinka, která vede svůj boj se zlem promyšleně a s nadhledem. Jako takovou jsem ji brala a bavilo mě o ní číst.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Kniha, která má od začátku skvělý děj, který se odvíjí přirozeně, prostředí kanálů a chodeb metra dodává všemu ponurý výraz. Tuesday je prostě úžasná

slaska77
13.05.2019 4 z 5

V rámci daného žánru moc zdařilé, moc hezká organizace knihy do velmi krátkých (většinou stránkových) kapitol, postavy jsou takové uvěřitelné, nádherná kulisa Londýna, trochu mi tam chybělo nějaké drobné koření v podobě zlomu, překvapení, ale na odpočinkovou literaturu velmi dobré a mohu jen doporučit. (květen: 328 str.)

Wolf012
01.05.2019 3 z 5

Odpočinková četba, děj byl nenáročný a docela dobře plynul, akorát mi připadalo že hlavní postava moc ostatní odsuzuje aniž by k tomu měla důvod (neberu v potaz členy gangu)

nik077
27.04.2019 5 z 5

Ano kniha se mi líbila.... knihu jsem si vybrala k vůli čtenářské výzvě...a kniha mě bavila...

Poeta.kno
27.03.2019 3 z 5

Přečteno během krátké doby. První polovina knihy mi přijde silnější, než ta druhá. Za mne průměr se silnou hlavní hrdinkou.

michaela1992
24.03.2019 4 z 5

Čtivý thriller, který má spád. Nenudíte se u něj, má vyvážený podíl násilí a toku děje. Sarkastický a přímý humor a dobře vykreslení hlavní protagonisté. Hlavní hrdinka místy trochu předimenzovaná a závěr ponechán na hodnocení čtenáře. Co u autora podtrhávám je vykreslení prostředí, člověk jakoby se mohl hned ponořit do ulic i pod ulice Londýna. Je to ten typ příběhu, který není dokonalý, ale utkví v paměti čtenáře.

L.Helena
22.03.2019 5 z 5

Podle mě si knížka plným právem zaslouží pět hvězdiček. Poslouchala jsem její audioverzi.

Radka1911
04.03.2019 5 z 5

I když thrillery čtu jen občas, tento příběh se mi velice líbil. Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala.

ivzu77
22.02.2019 5 z 5

Za mne pět hvězdiček, kniha se mi moc líbila a velice dobře a rychle se četla. Dej byl strhující. Téma určitě aktuální.

EE
13.02.2019

Po dlouhé době kniha, kterou jsem doslova zhltla. Napínavá, zajímavá, prostě radost číst.