Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2486 2486

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

MartinaPri
06.01.2016 5 z 5

Krásná kniha plná zvratů, nedokazala jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na novou knihu od Jojo Moyes :)

MarketaBubikova
04.01.2016 5 z 5

Tak knihu jsem přečetla během pěti dní a to se mi ještě nepodařilo. Nádherný Sophiin a Liviin životní příběh. V závěru jsem se stačila hned dvakrát rozbrečet. Prostě romantika, přesně to mám ráda. Knihy od Jojo mě umí ohromit a odtrhnout od reality, prostě se nechávám unášet tou, kterou vytvořila v knize.
Mám ráda, když se v knihách prolínají dvě linie času. Dlouho se mi nestalo, že by mne autorka zaujala natolik, abych si o ní přečetla hned několik děl po sobě. Takže jedno velké díky!

Anita86
04.01.2016

Tohle byla pecka. Než jsem Tě poznala kraasa.
Ale tohle byla krásná kniha. Spojit rok 1917 s nynější dobou, to je uchvacující.
Zítra Poslední dopis od tvé lásky.

bilu
04.01.2016 5 z 5

kniha mě úplně pohltila zhltla jsem ji za jeden den. Určitě stojí za přečtení mám ráda, když se v knize prolíná minulost se současností a na konci to do sebe vše zapadne. Je pravda , že Sophiin přiběh na mě zapůsobil víc než příběh Liv, ale to bude asi tím, že se odehrál za války, to se člověka dotyká asi vždycky víc. Už se těším na další knihy od této autorky patři mezi mé oblíbené - romantika od JOJO je vždy sázka na tutovku.

Petrulelll
03.01.2016 5 z 5

Za mě opět bomba. Jojo mě prostě nemůže zklamat :-)

vivalamuff
03.01.2016 5 z 5

Tahle kniha je moje nej od J. Moyes. Strašně jsem Sophii fandila a celou dobu doufala, že to dobře dopadne. Člověk si také při čtení uvědomí, co všechno v životě máme a čeho si neceníme... tedy většinou. V originále vyšel ještě prequel k této knížce. Ve volném překladu - Líbánky v Paříži. Taková malá chuťovka na maximálně čtyři hodiny. Ale moc hezká. Doufám, že to někdy vyjde i v češtině.

Jaruce
01.01.2016 5 z 5

Moc hezká. Doporučuji.

Barush64
01.01.2016 5 z 5

Tri hodiny rano a ja si brecim jak zelva primo do knizky. Strasne se mi libil pribeh Sophie. Pokud byla Liv nezbytna k jeho vyzneni a podtrzeni , tak beru vsema deseti i ji, ikdyz tam uz mi to misty prislo trochu moc naivni a nerealny... Libila se mi ovsem postava Mo. Vic takovych romantickych sladaren :) Mimochodem, vy jste vedeli, ze Liv je zkratka Olivie? Zila jsem desitky let v omylu! :D

mirunda
29.12.2015 5 z 5

Kniha ve mne zanechala hluboký dojem. Styl psaní, kdy se odvíjí dva různé se mi začal velmi líbit. Po knize Než jsem tě poznala je tahle hned druhá co se mi líbila od autorky nejvíce.

putpuda
28.12.2015 5 z 5

Netrpělivě jsem dnes dočetla! Miluji knihy, kde se střídají časové roviny. Nemám ráda styl vyprávění ve třetí osobě, tak jsem měla problém se začíst do "současné" části. A samozřejmě mě příběh Sofie naprosto uchvátil, ještě teď mi buší srdce...... Brečet se mi chtělo. A jsem moc ráda za to, že to takhle dopadlo, jen mě u poslední věty napadlo " že by pokračování"?!
Jedna z knih, které mi zůstanou v hlavě (i v srdci).

Nádherná, doporučuji všem a už teď se těším na další dílko

Michaela91
27.12.2015 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Osobně se mi více líbil děj Sophie za první světové války. Ale pozdější děj a osud Liv byl také velmi zajímavý. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. kniha se četla velice dobře, myslím že autorka upoutala pozornost čtenářů, mou určitě.

HaHa11
25.12.2015 4 z 5

Silný romantický příběh s historickým přesahem. Dvě hlavní hrdinky - jedna v době 1. světové války v obsazené Francii, druhá v současném Londýně, se ocitají v situaci, kdy ztrácí své dosavadní životní jistoty. Obě musejí bojovat - Sophie za holý život, Liv nechce ztratit magický obraz, který má pro ni hodnotu nikoliv peněžní - je poutem k jejímu zemřelému manželovi. Autorka rozehrává hru plnou vášně, lásky, přátelství i zrady a opovržení, a čtenář do posledních chvil netuší, jak (a proč) to nakonec dopadne. Emotivně působivé až depresivní pasáže z doby války střídají stránky věnované modernímu světu počátku jedenadvacátého století, oba příběhy se přibližují a doplňují. Pěkná kniha, kterou možná někteří označí nálepkou "ženské čtení".

Zajda
24.12.2015 3 z 5

Strašná škoda, že autorka předpokládá, že její modelový čtenář je zabedněnec, kterému se všechno musí servírovat přímo a polopatě. Jediný návratný a zároveň společný motiv, na který autorka neupozorňuje příliš okatě, je absence mozku u obou protagonistek. Nemyslím si však, že to bylo záměrné. Ten hlavní nápad měl skvělý literární potenciál, vážně, mohlo to být úchvatné ale celé se to zkazilo pod hromadou romantických sraček z niž plyne naprosto nevěrohodné jednání většiny postav.
Tahle kniha se prostě zašprajcla na půli cesty za literární kvalitou. Není to dotažené ani vypiplané k dokonalosti. Ale co, vždyť po novodobé "romantické" produkci vysokou kvalitu nikdo vlastně nežádá...

Scribbler
21.12.2015

Jojo by rozhodně měla psát historické romány častěji, protože ta první knížka byla zkrátka úžasná. Musím, ale říct, že nakonec se mi dost líbila i ta druhá, zejména ke konci. Autorka ví přesně, jak si pohrát se čtenářčinými city, jak ji rozplakat a rozněžnit.
Z velké části je to i smutný příběh, o válce, neštěstí a zoufalství, ale díky němu Jojo poukazuje na sílu a důležitost lásky a naděje. Kniha je rozhodně dobrou volbou pro depresivní období. Nemůžu si vynachválit. :)

PetraBery
16.12.2015 5 z 5

Tahle autorka prostě umí... Další z řady příběhů, které prostě dokážou chytit za srdce. Příběh o lásce, válce, strachu, naději a hledání pravdy. Obě hrdinky, Sophie i Liv se mi líbily, za konec jsem byla ráda. Krásné čtení, určitě doporučuji.

Leniiis
16.12.2015 5 z 5

Nevím jak to autorka dělá, ale dvě knížky mě od ní naprosto nadchly a dvě skoro ničím nezaujaly. Jsem ráda, že tento příběh byl ten strhující, většinou příběhy z tohoto období moc nemusím, ale tady se mi to četlo dobře. I slza malinko ukápla. Byl to krásnej příběh plnej lásky.

evasamankova
09.12.2015 4 z 5

Další krásný příběh Jojo Moyes. O mezilidských vztazích, lásce, odvaze i ženské síle. Velice čtivé, poutavé, i dojemné. Navíc s překvapením na konci. Doporučuji.

LuckaH2
05.12.2015 5 z 5

Jojo Moyes je fakt dobra vypravecka:-) dojemny pribeh plny lasky, odhodlani, statecnosti a skvele spojeneho pribehu z 1sv a soucasnosti. Byla jsem napnuta az do konce jak to vsechno dopadne. Pridavam se, ze jsem netusila jake hruzy museli lide prozivat za 1sv...takze nejen romantika ale i podnet k zamysleni - kdyz ted jim, pristihuju se jak si vic vazim, ze mam co jist!

Dadula118
29.11.2015 5 z 5

tak to byl příběh jak blázen..... moc hezky napsáno,vůbec jsem nevěděla,že za první světové války byly také tábory ... musím si doplnit vzdělání.-(
autorku přidávám mezi moje oblíbené....
už se těším na další knihu

Tejezka
25.11.2015 5 z 5

Ó můj bože, tak tohle byla paráda! Tak silný, čtivý, napínavý, zamilovaný, smutný, příběh jako byl tento jsem dlouho nečetla. První část jsem přečetla jedním dechem, bylo to neuvěřitelný, co si lidé v 1. světové válce museli prožít, to si ani člověk nedokáže představit. Sopfii jsem si oblíbila hned na začátku, věděla jsem, že v ní je něco jedinečného. Ve 2. části jsem si Liv, Mo i Paula ihned zamilovala a oblíbila. A 3. část byla pro mě jedno velké WAU. Nešlo přestat číst a hlavně jsem do poslední chvíle neměla ani zdání, jak tento příběh dopadne. Byla jsem neuvěřitelně překvapená.
Nejde to vyjádřit jinak, ale Jojo je BOHYNĚ...