Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2486 2486

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

namido
06.03.2016 5 z 5

Emocemi prostoupený příběh. Asi poprvé v životě jsem brečela u knížky....a opravdu hystericky! Líbí se mi autorčin styl. Není to jednoduché, je to poutavé, dokáže vás vtáhnout do děje a konec překvapil :-) Za mě opravdu spokojenost!

NicaCola
06.03.2016 5 z 5

Další kniha od JoJo M., která mě nezklamala! :) Prožívala jsem příběhy Sophie a Liv jedním dechem...

Danča:))))
04.03.2016 5 z 5

Jojo Moyes + válečné téma + příběh zasazený do Itálie? Můj splněný sen. Jojo opět nezklamala (ostatně jako vždy) a vytvořila příběh plný emocí, lásky a touze udělat cokoliv i za cenu vlastního života.
Sophie i Liv byly úžasné hrdinky. Obdivovala jsem jejich statečnost a to že si šly za svým i když věděly že jim to zničí pověst. Myslím že já bych na to odvahu neměla kdybych byla v jejich situaci.
Je to opravdu nevšední příběh. A skvělý. Až do konce nevíte jak to dopadne. Tak si to přečtěte. :3

aneta9149
29.02.2016 5 z 5

Miluji tyhle příběhy, kdy se celý příběh krásně poskládává jako puzzle a na konci to krásně sedí. Kdybych nemusela chodit do práce, přečetla bych ji jedním dechem a nikdo by mě od ní nedostal.

Laviedete
27.02.2016 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Naprosto vtažená do děje, z počátku lehce "naštvaná" na vlastní netrpělivost při přeskakování z jedné dějové linie do druhé, ale během příběhu toto prolínání dvou období naopak přidalo na poutavosti. Za mě určite 100%.

haski
27.02.2016

Moje očekávání kniha plně splnila. Je to typický rukopis Jojo Moyes. Žádné zklamání, že se to trochu od poloviny vleklo. Já jsem si příběh užívala od začátku do konce. A nepřipadalo mi to jako z červené knihovny.

Anyv
25.02.2016 5 z 5

Kdyby den nebyl tak krátký, byla bych schopna knihu přečíst jedním dechem. Příběh se mi velmi líbil, nelituji koupě. Určitě se k ní ráda zase vrátím, příběh mě velmi zasáhl a doporučuji dalším čtenářům si knihu přečíst.

ElSalvador
21.02.2016 3 z 5

Zpočátku velmi poutavé, od poloviny mě to přestalo bavit. Přišlo mi to jako přeplácané drama.

Arella
17.02.2016 4 z 5

Mám Jojo Moyes ráda, moc jsem se na knihu těšila. První polovina knihy krásně napsaná, krásný příběh, zajímavě rozehraný, moc jsem se bavila. Pak to sklouzlo k žánru velmi levné červené knihovny, až jsem byla naštvaná, že tohle má autorka zapotřebí. Obrovský soudní proces, mediální pozornost, hrdinka je na nesprávné straně a její milý na poslední chvíli najde nějakou starou paní na vozíku, která to vše objasní, by podle mě mohlo být chytřeji a rafinovaněji do příběhu vloženu. Sundávám jenom jednu hvězdu, že mě opravdu překvapil konec, jak to tedy dopadlo. Až pohádkově, bych řekla, protože i teď se mi nechce uvěřit čestnosti jednoho takového muže. A já mám teda pohádky ráda.

ElenaM
17.02.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Už jen námět mě zaujal. Pátrání v minulosti a objevování příběhů lidí, se kterými nás něco spojuje, je vždy zajímavé. Jak může jeden obraz ovlivnit hned několik životů napříč staletím. Prolínání minulosti s přítomností tomu dodalo napětí a očekávání, co bude dál. Kniha se velmi dobře četla a do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne. Měla jsem svou představu, ale nakonec bylo vše jinak. Krásný příběh o naději a lásce, která neumírá. Co všechno je člověk ochoten obětovat pro toho, koho miluje. Postavy byly sympatické. Nejvíce se mi líbilo přátelství kamarádek Liv a Mo. Které jsou natolik odlišné až jsou si blízké.
Doporučuji všem a nesrovnávám s knihou NĚŽ JSEM TĚ POZNALA, protože si myslím, že zde jde o zcela odlišný námět. Už mám doma další knihu od této autorky a těším se na další čtení. :-)

Simona99
15.02.2016 5 z 5

Moje první knížka od Moyesové, kterou jsem přečetla. Paráda!
Příběh byl velice přesvědčivý a úplně jsem se do děje dokázala vžít. Líbilo se mi protínání minulosti a současné doby. Kolikrát už jsem byla přesvědčena, že vím, jak to všechno skončí, ale opak je pravdou - líbilo se mi, jaká pravda vyšla nakonec najevo.

VeronikaD
13.02.2016 5 z 5

Pro mě zatím jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Naprosto mě dostaly oba příběhy. Musela jsem pořád číst, protože jsem byla zvědavá co se bude dít dál, jak to dopadne.

danae1515
13.02.2016 5 z 5

Tak rychle jsem už dlouho knížku nepřečetla. Zvlášť první příběh byl pro mně magnetický, kradla jsem chvilky, abych se mohla dějem pročítat dál. Krásné, opravdu krásné čtení. Druhá část malinko pokulhávala, ale téma rovnováhu obou příběhů alespoň pro mně dorovnalo. Zajímalo by mně, nakolik se v knize tak dobře vyobrazená problematika dohledávání a navracování zabavených cenností a rodinných pokladů zakládá na skutečnosti, nebo nakolik je to jen nápad a fantazie Jojo.
Za konec jakoby šitý horkou jehlou malinké mínus, ale na ztrátu hvězdičky to není. Knížku řadím k těm, na které se nezapomíná a kterou budu doporučovat a půjčovat dál a dál. A až se mi vrátí, má své jisté místo na VIP poličce :-).

JanickaP
13.02.2016 5 z 5

Velmi pekne napsana. Ctiva knizka, od ktere jsem se nemohla odtrhnout. Dobre propojeni pribehu z ruznych dob. Skvela prace autorky.

locin
10.02.2016 5 z 5

Prolínající děj kde je znát jak minulost dokáže ovlivnit přítomnost je nevídaná.
Opravdu nevšední poutavý děj. :)

klarinka9974
07.02.2016 5 z 5

Každá kniha od Jojo Moyes ve vás něco zanechá. Prožíváte s autorkou krásný příběh plný lásky, spravedlivosti ale i nenávisti a neštětí. Tento příběh je opět krásný. Tato autorka pro mě bude vždycky oblíbenou, protože její knihy vás opravdu dostanou a nikdy na ně nezapomenete.

akšuram37
06.02.2016 5 z 5

Všichni píší jak se do knížky hned začetli, mně to ze začátku moc nešlo, ale jak jsem se začetla tak to bylo úžasný! doba z 1. světové války byla úžasně napsaná (Jojo se s tím opět super poprala, jak líčila vše, co se odehrávalo) příběh ze současnosti byl ze začátku horší (nevěděla jsem, kdo zrovna "mluví" - jestli Paul nebo Liv), ale po chvilce to člověku dojde :) :) a zhruba 20 stránek od konce jsem odložila brýle vzala kapesníčky a smrkala a smrkala a smrkala!!!! jsem tak ráda, že to všechno dobře dopadlo - a co ještě řeknu, kommandanta už jsem odsuzovala, ale byl to vážně gentleman! jsem strašně ráda, že sem měla možnost si její knížku přečíst! :)

Byly okamžiky, kdy bych chtěla být v hotelu se sestrami, nebo se podívat do domu Liv v Londýně (zajímalo by mě, jestli existuje :))

simona5r
05.02.2016 5 z 5

Skvělá knížka, která mě vtáhla do děje. 2 prolínající se příběhy, které spojuje obraz. Základem je, že naděje umírá poslední :-)

v.nova
04.02.2016 5 z 5

Jojo opět nezklamala a přidala do sbírky další skvost. Silný děj, ukázka těžkého válečného období a dokonale promyšlené prolínající se životy dvou žen dělají knihu tolik uvěřitelnou a krásnou. Kniha má přes 400 stránek, ale ani jedna není zbytečná :)

Terry11
03.02.2016 4 z 5

"Ale něco vás to naučí, pane McCafferty: že v životě je spousta mnohem důležitějších věcí, než je vyhrávat."
Opravdu mám ráda šťastné konce. Ale tady mi to přišlo tak nějak překombinované. A nevěrohodné. A přestože se mi oba příběhy velmi líbily, "Než jsem tě poznala" to nepřekonalo.