Hluboký hrob

Nemohu si pomoci a házím zoufalý pohled přes rameno, když vidím cosi následovat člun. Tichý šepot ve vlnách, chladný proud pod hladinou, mnohem rychlejší než já. Nemohu uniknout... Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na Haro, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy jako hřbet ruky. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní tmavé stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. Dítě útesů je první část serie thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337707/dite-utesu-NAu-337707.jpg 446

Dítě útesů (1.)

Djupgraven (2016)

Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Kniha Hluboký hrob

konicekbily

V dobrém úmyslu, že budu číst další detktivku, jsem si v knihovně vypůjčil tuto knihu. Není to detektivka - je to sci-fi příběh pro dospívající mládež. A velmi dobrý. Mohou si ho přečíst i senioři a nebudou se nudit.

Megurine

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale i tak se mi na konci líbila. Ze začátku jsem se nemohla do příběhu úplně ponořit, ale cca od půlky knihy, hlavně po částečném "odkrytí" Tuvina tajemství, jsem se do děje pořádně začetla. Kniha určitě není žádný horor, temnější závan ovšem provází celou knihu. Písmena jsou velká, styl psaní jednoduchý, a tak je čtení rychlé. Původně jsem knize chtěla dát dvě až tři hvězdy (hlavně kvůli první polovině), ale vydržela jsem a pak to stálo za to. Další díly si ráda přečtu. Ohromně oceňuji cíl autorek poukázat na znečišťování moří. Tento nenucený styl poukázání na problematiku je skvělý a zejména mladší čtenáře by mohl oslovit.

Irena77
27.10.2018

Dobře se mi četla. Pohádkový příběh, zajímavá. Doporučuji

Emičkazknihy
09.10.2018

Knihu jsem dostala a nejednalo se o něco nad čím, bych v tu chvíli skákala radostí. Ale uviděla jsem velká písmena, málo stránek a přes všechen odpor jsem se pustila do četby. Zjistila jsem že je kniha v rámci možností napínavá a dobře se mi četla. Když jsem knihu dočetla, neměla jsem chuť si hledat další díly. Ale nějakou emociální stopu to ve mě přece jenom zanechalo. Knihy nebyla vůbec klasická, nebo obvyklá pro tuto dobu, nebo kategorii čtenářů. Temný podtón se táhl knihou od začátku, až do konce. Kde jste ještě pořád nechtěli přestat číst z jednoho prostého důvodu, v knize nebyli všechny nitky uzavřeny a já jsem si přála, aby spisovatelky knihu dotáhli do konce a tak ji uzavřeli, kniha by podle mého potom zanechala lepší dojem.

Magda224
28.08.2018

Super kniha, velmi mne bavila. Příběh byl velmi zajímavý a napínavý. Název mi přišel děsivý, ale nakonec kniha nebyla nic velmi děsivého. To bylo trochu zklamání. Jinak super, doporučuju!

fifinka247
22.07.2018

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je napsán poutavou a čtivou formou.
Kniha je sice určena mladším čtenářům než jsem já, ale myslím že i mezi staršími členy společnosti si najde své příznivce.
Hlavní hrdinka Tuva mi byla velmi sympatická a příjemná. Zápletka byla velmi zajímavá a jsem ráda, že se autorky nechaly částečně inspirovat severskou mytologií.
U autorek také oceňuji to, že se "nebály" poukázat na to, že moře není odpadkový koš a že se snaží lidi pomocí poslední části knihy poučit jak by mohly pomoci životnímu prostředí.
Celkové shrnutí: Kniha mě velmi překvapila a těším se na pokračování :-)

cori
10.06.2018

Zajímavý příběh vycházející ze severské mytologie (obři, víly, mořští hadi a další nadpřirozené bytosti) buduje od začátku tajemnou atmosféru, kdy nevíme, jaké zlo se z fjordu plíží. Když se pak začnou ztrácet lidi a potápět lodě, snaží se malá Tuva odhalit tajemství svého původu a postavit se neznámému "zlu." Ačkoliv nejsem cílová skupina náctiletých čtenářů, příběh mě zcela pohltil a Tuvě jsem držela palce. Autorky si neodpustily ani poučnou doušku o znečišťování Baltského moře a návodu, jak ho chránit.

muchomurka
21.05.2018

Přestože knížka je pro mladší čtenáře, byla jsem jí mile překvapena. Autorka dobře namíchala správnou dávku napětí, mlhy, tajemství, pověstí a mystična. Děj mi příjemně ubíhal a byla jsem i napnutá, jak to skončí. Oceňuji, že příběh byl ukončen rozumně a není nezbytně nutné číst další díly.

Autoři knihy

Viveca Sten