Dítě „L“

Dítě „L“ https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466892/bmid_dite-9pY-466892.jpg 4 128 51

Některá životní rozhodnutí mají své následky a můžeme za ně zaplatit i daň nejvyšší. Když byla mladá psycholožka Anne požádána, aby se zapojila do případu Dítěte L, netušila, že už první setkání s Laurie navždy změní její život. Laurie a její bratr zažili trauma, s jakým se dětská mysl dokáže jen stěží vyrovnat. Vidina profesního růstu díky medializovanému případu byla pro Anne hnacím motorem. O třicet let později si ale uvědomí chybu, které se tenkrát dopustili. A ta chyba teď stála lidský život. Amira, Sarah, Paula, Ewan a Charlie spolu pracují roky. Vědí o sobě, jakou kdo má rád kávu, vzájemně znají svůj soukromý život i noční můry. Jednoho dne se ale všechno změní... Nový nadřízený má za úkol restrukturalizovat oddělení. To zamíchá nejen jejich vztahy, ale na povrch začnou vyplouvat i skutečné povahy dosud přátelských kolegů. Co dokáže s dobrým týmem udělat nabídka na povýšení a jaké hry budou rozehrány, aby si lidé zachránili vlastní kůži? ... dvě různé dějové linky spojené v jeden příběh... příběh, ze kterého mrazí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Katto

When She Was Bad , 2016

veruptackova
08.07.2021 4 z 5

"Kattovky se pro mě stávají zárukou dobrého, napínavého čtení.
Opět jsem se velmi rychle začetla a obě dějové linky mě nadchly. Oceňuji skvělou psychologii postav a opravdu jsem si užívala intriky a změny chování v jinak semknutém kolektivu londýnské kanceláře. Ještě více mě zajímala linka Dítěte "L", protože jeho případ byl hrůzný, ale i do jisté míry fascinující. I když jsem měla od začátku teorii, jak budou dvě linie vyprávění propojeny, zvládla mě autorka zmást a nakonec vlastně i překvapit. I když bych asi v polovině knihy pár stran proškrtala, protože se mi už zdály už trochu navíc, jsem rozhodně spokojená.

Danago
06.07.2021 4 z 5

Dvě dějové linky se po celou dobu zdají nepropojitelné. Ale nakonec se přece jen propojí.
Příběh postupně graduje. Mě osobně bavilo trošku víc vyprávění psycholožky, ale i zápletka z kanceláře se postupně ale dost pozvolně rozbíhá.
Kniha se rozbíhá hodně pomalu a chvilku mně trvalo než jsem se začetla, ale na konci mi spadla brada. Konec je opravdu bravurním a dokonalým překvapením i pro zkušeného čtenáře.
Příběh vede k zamyšlení, jaké zlo může u člověka spustit určitý spouštěč a jakých intrik jsou lidé schopni nebo jsou k nim okolnostmi donuceni .

nada3314
06.07.2021 5 z 5

Úžasné, absolutně ohromující psychologický thriller, který je naplněn napětím a intrikami.

Za cenu jedné knihy jsem dostala dva stejně velmi dobré příběhy, které
na konci do sebe neskutečně zapadnou. Miluji příběhy které mě chytnou a nepustí, a tento byl jeden z nich! Zapomněla jsem na svět okolo a jen četla! Celou dobu čtení si autorka udržela mou pozornost a neměla jsem pocit, že bych našla nějaké hluché místa.

Čtení knihy byl pro mě neskutečný zážitek. Autorku si dávám do oblíbených a budu moc ráda, když u nás od ní vyjde další kniha, určitě bych se za to přimlouvala.

Moc doporučuji!

INCOGNITOREADER
06.07.2021 4 z 5

V knize se střídají dvě dějové linky, které od sebe ani nemohou být vzdálenější. Je tu linka Anne, která prověřuje psychickou újmu "dítěte L" potom co vyšlo najevo co se u nich doma dělo za hrůzy.
Druhá linka je z kanceláře, kde dochází k personálním změnám na pozici manažera. Sledujeme jak se situace vyostřuje a stává hutnější.
Linka Anne pro mě byla ta slabší. Protože tam jsem postrádal gradaci napětí. Zato druhá linka, z počátku nedává smysl a pořád si říkáte o co tady sakra půjde. Gradace děje do finále, kde je nejedno odhalení mě překvapila.
Celou dobu jsem přemýšlel jak se tyhle dvě zdánlivě nesouvisející linky propojí.

alexis818
03.07.2021 5 z 5

Mám za sebou výborně vypracované sondy do lidských duši, ty v kanceláři i ty z druhé linky s Anne a dítětem L. Propojení obou linek příběhu bylo překvapení a já mohu toto dílo jen chválit.

lena.o.knihach
03.07.2021 4 z 5

Když jsem viděla temnou obálku s dítětem, už se mi v hlavě začaly rozjíždět všemožné teorie, o čem by tento psychothriller mohl být. Pokud také nečtete anotace, je zábava sledovat, kam čtenáře autor zavede.

V tomto případě nás Tammy Cohen dostala do prostředí kanceláře k přátelskému kolektivu a k začínající psycholožce Anne.
Od začátku jsem přemýšlela a tipovala, jak a kdy se tyto dvě dějové linie střetnou, a i když se mi něco málo povedlo odhadnout, dokázalo mě Dítě L nejednou šokovat a překvapit.

EMička698
01.07.2021 5 z 5

Celou knihu jsem čekala, jak se linie propojí a musím říct, že to autorka vymyslela skvěle. Příběh postupně gradoval, bavilo mě jak vyprávění psycholožky, tak i z kanceláře, kdy jsem se kolikrát i pobavila nad některými situacemi. Je opravdu k zamyšlení, jak psychika dokáže na základě spouštěče vypustit na povrch zlo, které člověk ani nevěděl, že v něm dřímá...kniha je nejen čtivá, ale i k zamyšlení a kdo má rád psycho, přijde si na své.

JessieEx
29.06.2021 3 z 5

Tak tohle je kniha, u které jsem se už parkrát zamyslela, jestli jsem ji vůbec dočetla... Ale ano, dočetla, jen jsem si z toho nesedla na zadek a tak mi příběh a rozuzlení neutkvěly tak dobře v paměti. Zpočátku jsem byla hodně zmatená z obrovského množství postav a dvou úplně odlišných linek. Naštěstí jsem se brzy zorientovala a začala přemýšlet nad tím, jak se ony dvě dějové linky spojí, kdo nebo co je ten spoečný činitel. Nebylo to nějak zvlášť těžké, ale úplně přesně jsem to také nerozšifrovala.
Dějová linka z kanceláře mě poměrně nudila, nezlepšily to ani všudypřítomné intriky a postupné vygradování. Příběh s psychiatričkou Annou měl slušně našlápnuto, ale myslím, že ten potenciál úplně nevyužil, mohlo to být ještě více rozvedeno. Každopádně jsem se dočkala i jednoho povedeného zvratu a celkové odhalení bylo taky docela dobré, byť se nejedná o zrovna zamotaný děj. Prim zde hraje psychologické vykreslení postav, což mám obecně ráda a podle mě se dost povedlo.
Co mi ovšem na knize nesedělo (už před čtením, ale i po dočtení), je samotný název.

jana3099
13.06.2021 5 z 5

Přečteno ..... zajímavé čtení, děsivý příběh jedné rodiny a poukázáni na to, jak pouhé shody náhod můžou zapříčinit další a další tragické osudy ......

MishkaPlacha
08.06.2021 5 z 5

Originální psychologický thriller, který mě od začátku bavil. Byla jsem zvědavá, jak se příběhy nakonec propojí a musím říct, že moje očekávání byla jiná, avšak rozuzlení autorky dávalo smysl a je až děsivé, že takto lidská psychika funguje, protože pak opravdu člověk sám neví, co může zapříčinit chování jeho nebo blízkých. Autorka si vybrala opravdu zajímavé téma - taková hrůza skrytá pod povrchem...

ilovebook88
02.06.2021 5 z 5

Mne sa kniha moc páčila ..teším sa na ďalšiu knihu od autorky.

Tammy Cohen (p)
americká, 1963