Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové
ekniha

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321802/dite-bridget-jonesove-xwa-321802.jpg 3.6180

Bridget Jones (4.)

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Formáty eknihy:EPUB, PDF
Vydáno:, XYZ

agatha2
29.12.2017

Knihu jsem poslouchala jako audio nahrávku a bylo to moc fajn. Bridget je stále stejně praštěná, stále lítá mezi Markem a Danielem. Pokud si někdo svou praštěností dokáže zkomplikovat život, je to Bridget. Ve skutečném životě by mi asi lezla neskutečně na nervy, ale beru ji s nadhledem a asi i tak trochu s nostalgií, protože první dva díly ve zfilmované podobě patří k mým vánočním stálicím. Takže knihu hodnotím asi s jistou dávkou schovívavosti, jsem ráda, že se ke mně dostala ve formě audioknihy, byla skvěle namluvená.

Majinkazam
12.12.2017

Myslím si že lepší než třetí díl knížky, občas jsem se musela zasmát :) super oddychovka :) líbila se mi i kniha i film :)

Allebith
03.12.2017

Zplivnuto ve vlaku na jeden zátah. Pohodová komedie, film kupodivu oproti předchozím knihám vyjde snad i vtipněji. Hlavně, že bylo co napasovat letos do výzvy. :D

Ivuska97
25.11.2017

Kniha je skvělá oddechovka a občas jsem neudržela smích. Ikdyž příště se radši kouknu na film :) 4*

Ewik
25.11.2017

Hmm, tohle už ne. Sérii došel dech i nápad. Trapná padesátka, která se chová jako puberťačka a už ani vzdáleně nepřipomíná tu roztomile cáklou Bridget Jonesovou z prvních dvou dílů. Ani kniha ani film mi nic nedali.
Film se mi také moc nelíbil, celé to bylo až moc uhozené a nepřirozené klišé a upřímně se divím, že se Reneé Zellweger a Colin Firth k něčemu takovému nechali přemluvit.

MartinkaSl
22.11.2017

Lehké a vtipné čtení. Knihu jsem četla jako první ze série a jsem naprosto ohromená! Děj byl lehce předvídatelný, ale to mě od čtení neodradilo.

Už se moc těším, až se podívám na film.

nycol
22.11.2017

Chtela jsem si ji koupit, ale dobre jsem udelala, ze jsem si ji jen pujcila z knihovny. Precteno za 3 hodiny, na pohled normalni kniha, ale textu pramalo. Jinak klasicka Bridget, k tomu neni co dodat. Ty ubrane hvezdicky jsou za malo pismenek:).

astina
16.11.2017

pohodové čtení, hodnotím lépe než druhý díl

Mermaid
10.11.2017

Helen to zase vytáhla trochu výš, dá se říct, že takhle už bych si představovala i film (který jsem ještě neviděla). Má to ten filmový humor i příhody a snad poprvé jsem se za Bridget ani nestyděla. Krátká jednohubka s romantickou zápletkou, jediná kniha z těch čtyř, kterou bych si asi přečetla znova. Na většinu předchozích už totiž asi nenajdu odvahu. Budiž mi moje komentáře zde dostatečným varováním.
Tentokrát je to čistá 4-hvězdičkovka, snad i na tu pátou by si povyskočila.

sabca
09.11.2017

Film jsem neviděla tak nemám s čím porovnávat. Kniha pro mě byla taková oddechovka na jeden víkend. Tím že byly velice krátké kapitoly a hodně nepopsaného místa, než jsem se nadála byl konec.

Elisa220
26.10.2017

Nějak se filmařům podařilo vytáhnout z knižní předlohy víc vtipu, než tam je, i když smázli Clevera. Knížku jsem po půlce zaklapla a šla si znovu pustit film, který se mi o světelné roky líbí víc, i přes tu oplastikovanou Bridget, která už moc nevypadá jako Bridget.

sarekaslukova
05.09.2017

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hezká na odreagování a příběh mě chytil a nepustil. Sice jsem jako první viděla film (protože jsem si naivně myslela že má to být na díl S rozumem v koncích) ale i tak jsem si knížku hezky vychutnala.

Aneta1993
30.08.2017

Tuto knížku jsem si nechala na dovolenou. Nádherně u toho člověk vypne, pobaví se a děj ho vtáhne do příběhu. Jelikož jsem nejdřív viděla v kině film a pak teprve četla knížku (vždy to preferuji radši naopak), ale i tak jsem byla nadšená. I když ve filmu už nehrál Hugh Grant byla jsem velmi potěšená, že se v knižní podobě zachoval. Jeho frajerský humor mě bavil. Bridget Jonesová opět nezklamala. Ráda si ji někdy opět přečtu.

SelenaDemi428
25.08.2017

Na knihu jsem byla zvědavá. Nejdříve jsem před rokem viděla film a ten se mi líbil. Kniha se četla sama a líbilo se mi, že vlastně byla skoro úplně jiná než film (v němž nefiguroval Hugh Grant). Ostatní knihy jsem zatím nečetla (ano, začala jsem posledním dílem :D), ale doufám, že se k nim brzy dostanu.

ThePeace135
18.08.2017

Tak nevím... když jsem u prvních dvou dílů série viděla nejprve filmy a pak až četla knihu, chtěla jsem to teď udělat naopak... i tak mi samozřejmě neuniklo, že ve filmu už nebude Hugh Grant, ale nahradí ho Patrick Dempsey... tak jsem si říkala, jak to asi bude v knize... byla jsem potěšená, když Daniel v příběhu stále figuroval a co víc, byl jedním z potenciálních otců - jak by taky ne, když v "Láskou šílené", která se dějově odehrává až po "Dítěti" je Bridgetinou velkou oporou po ztrátě Marka - navíc jsem byla ráda, že mi autorka umožnila prožít s Bridget další rozchod a usmíření s Markem, její těhotenství a nakonec i svatbu, tedy to, o co mě v "Láskou šílené" připravila a co mi tam hodně chybělo... i když mi bylo trochu smutno z toho, že jsem věděla, jak chudák Mark nakonec skončím... film byl oproti knize naprostým zklamáním (u prvních dvou dílů jsem to měla rozhodně naopak)... když už Hugh Grant nechtěl v projektu účinkovat, nemuseli alespoň Daniela nechat zemřít - vždyť pak už děj "Láskou šílené" nedává žádný smysl - a ani tvář až nechutně pohublé a strhané Renée Zellweger už mi nepřipomínala tu starou, dobrou a milovanou Bridget - díky bohu za Emmu Thompson, protože její postava gynekoložky byla oproti knize asi milionkrát vtipnější :D

Aaloha
25.07.2017

Bridget snad nikdy nezklame. Příjemná a vtipná oddechovka. Teď si teprve pustím film.

Margie94
04.07.2017

Poslechla jsem jako audioknihu. Za mě docela dobrá oddechovka, která se však docela dost odlišuje od filmu, který se mi velmi líbil :) poctivý průměr...

aginecka
22.06.2017

Tahle kniha vychází z porovnání s filmem asi nejlíp. Bridget mě opět bavila a i tentokrát jsem se s ní nerada loučila.

edith79
02.06.2017

U Bridget je typické, že filmy předstihnou knihu a ani v tomto případě to není jinak. Ale i tak mě knížka bavila. Bridget je prostě svá a já ji mám ráda takovou jaká je.

Chika
29.05.2017

Knihy o Bridget mě baví. Viděla jsem nejdříve filmové zpracování této knihy. Film se celkem od knihy liší, ale to vůbec nevadí. Kniha mě bavila. Aspoň jsem přesně nevěděla, co a jak se bude odehrávat. Milé, oddechové čtení. Prostě pohoda.

maid
28.05.2017

3,5 hvězdičky, přečteno za jediný den

Bridget Jones nikdy nezklame a opět přichází v podobě jednoduché oddechovky. Lehce slabší než filmová adaptace (jak už tomu ale u filmů o BJ bývá), přestože kniha měla větší potenciál, působí ale jako parodie na sebe sama, což v některých situací je kladem někdy záporem. Každopádně je to příjemné čtení.

Greg25
25.05.2017

Vlastně ne moc deníkové (jako u předešlých knih s Bridget), spíš více románové - mnohem více zaměřené na děj, takže ubylo deníkových drobností - méně kamarádů Bridget, souhrn skleniček alkoholu na začátku nového deníkového záznamu, méně mini vtipných příhod, které neposouvají děj. Nicméně velice čtivé (mnohem více než Bridget Jonesová: Láskou šílená) a pořád velice zábavné. V některých aspektech ucelenější než u Bridget Jonesové: S rozumem v koncích. Obdobně jako u dvojky Bridget je filmová podoba odlišná od knihy (nicméně narozdíl od dvojky to není zase tak na závadu). Mnozí považují Dítě Bridget Jonesové za prequel k Láskou šílené, osobně si spíš myslím, že jde o alternativní ukončení série s Bridget - ve spoustě drobností je totiž vidět, jak Dítě Bridget Jonesové nesedí s Láskou šílená - její popis vztahu s Markem v Lásce šílené nekoresponduje s tímto dílem, nebo fakt, že v Lásce šílené chybí postava mladší kamarádky Mirandy, naopak zde chybí postava její starší kamarádky. 80%

Hasko
03.05.2017

Knížku jsem si vybrala, protože jsem film ještě neviděla. Tím ,že si člověk mohl představit herce, kteří k filmu patří ( jejich grimasy , chování......) tak se mi kniha dobře četla.

PetK
29.04.2017

Prostě Bridget, klasika, pohodovka. Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale film se mi líbil víc. :-D

lenkaabooks
22.04.2017

Žádná velká literatura, ale je to prostě Bridget. Četla jsem teď pár knih, které mně zklamaly a Jonesová byla takovým prima osvěžením. Teď už se těším na filmové zpracování, potřebuji se zasmááát :-)))

Eorin
13.04.2017

Ale ano, pobavilo. Připomnělo mi to zážitek z prvního filmu (ano, filmu, protože v případě Bridged je film prostě lepší, než kniha) a to se cení. Ovšem i tak, je to takové stále dokola, ale mám ráda happy-endy a proto dávám takový ten hodnotící střed. Nesmála jsem se, ale čtení mne nenudilo.
P.S.: četla jsem předtím pouze první díl, zbytek jsem ponechala na filmařích, protože psaný styl zkrátka nepobavil tak, jak jsem dle světového úspěchu a chval očekávala. A i když tento díl celkem šel, zbytek stejně číst nebudu. BTW, tento díl jsem zfilmovaný ještě neviděla..

petra4080
06.04.2017

Musím říct, že kniha mi nepřipadala až tak vtipná jak jsem čekala. Film se mi v tomto případě líbil mnohem víc.

Peslik
04.04.2017

Půl roku jsme se těšila, film odkládala a pak....za pár hodin bylo po všem a já chtěla ještě. Opravdu jsem se na veřejnosti smála od srdce a bavila i lidi kolem sebe, při vzpomínkách na starou Bridget, Marka a Daniela to ani jinak nešlo.
Kniha v pátek, film v pondělí a musím říct, že obojí stojí za to. Změny ano, ale to k tomu přece patří, musíme počítat s tím, že to co čteme nebo vidíme nebude nikdy stejné.

hana4963
29.03.2017

Poprvé co byl film lepší než kniha

evasamankova
17.03.2017

Poslouchala jsem jako audio, a poznávala starou dobrou Bridget.
Bylo to příjemné "setkání"! :)