Dítě Bridget Jonesové ekniha

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321802/dite-bridget-jonesove-xwa-321802.jpg 3.6228

Bridget Jones (4.)

Vydáno: (ekniha), XYZ

Péťa1950

Další knížky s Bridget už nebudu zkoušet. Dvě byly až moc. Podle některých komentářů kladné hodnocení, já tam nenašla ani ten humor.

kytikyti

Byl to docela brak, takova kniha na odlehčení, opravdu nenáročná. Děj docela katastrofa, ale alespon to bylo pozitivní. Poslouchala jsem audio, z pokusů imitovat opilého mi drnčela hlava.

Julinka679

Opět skvělý díl. Po přečtení chápu proč je vydán jako 4. díl i když je dějově 3.
Tady snad není co víc říct (vše již bylo zmíněno u předchozích dílů). Při čtení jsem se hodně bavila, bylo to vtipné, klasicky ztřeštěné a super! :-)
Už od prvního dílu mi bylo jasné s kým Bridget skončí i když celou dobu spolu Daniel a Mark soupeřili takovým způsobem, že si ji občas nezasloužil ani jeden! :D
Jen mě mrzí, že už je konec a Bridget už nic nenatropí :-/ Klidně bych brala ještě jeden díl! :-) :D
Je to skvělá série, naprosto doporučuji! :-)

Naroni

Kniha mě nudila. Nedočetla jsem.

mynonka

Přiznávám, že tato Bridget je moje "první". Předchozí díly jsem viděla pouze zfilmované, proto nemohu srovnávat. Avšak kniha se mi četla hrozně dobře. Bridget je pořád stejně prdlá a zároveň jí v mnoha věcech rozumím a chovám se obdobně střeleně. Díky stylu psaní deníkovým způsobem děj utíká rychle a zbytečně vás nenudí, což je super, protože knihu neodkládáte. Taky už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle smála u čtení...možná u Saturnina. Takže za mě super oddechovka.

Luckamol

V tomto případě byl lepší film.

postrach

film lepší neř kniha

Isew

Číst čtvrtý díl, který dějově předchází třetímu? Ale proč ne. Kdybych nevěděla, jak to bude s Bridget, až jí potáhne na padesátku, tak by si řekla, že to bude super máma. Pokud si chtěla autorka napravit pošramocenou pověst po třetím dílu, tak se jí to docela povedlo. Není to tak vtipné jako první díl, ale dá se to. Jednohubka na jedno odpoledne. Jsem zvědavá, jestli se dočkáme ještě dílu, až bude Bridget šedesát.

agatha2
29.12.2017

Knihu jsem poslouchala jako audio nahrávku a bylo to moc fajn. Bridget je stále stejně praštěná, stále lítá mezi Markem a Danielem. Pokud si někdo svou praštěností dokáže zkomplikovat život, je to Bridget. Ve skutečném životě by mi asi lezla neskutečně na nervy, ale beru ji s nadhledem a asi i tak trochu s nostalgií, protože první dva díly ve zfilmované podobě patří k mým vánočním stálicím. Takže knihu hodnotím asi s jistou dávkou schovívavosti, jsem ráda, že se ke mně dostala ve formě audioknihy, byla skvěle namluvená.

Majinkazam
12.12.2017

Myslím si že lepší než třetí díl knížky, občas jsem se musela zasmát :) super oddychovka :) líbila se mi i kniha i film :)

Allebith
03.12.2017

Zplivnuto ve vlaku na jeden zátah. Pohodová komedie, film kupodivu oproti předchozím knihám vyjde snad i vtipněji. Hlavně, že bylo co napasovat letos do výzvy. :D

Ivuska97
25.11.2017

Kniha je skvělá oddechovka a občas jsem neudržela smích. Ikdyž příště se radši kouknu na film :) 4*

Ewik
25.11.2017

Hmm, tohle už ne. Sérii došel dech i nápad. Trapná padesátka, která se chová jako puberťačka a už ani vzdáleně nepřipomíná tu roztomile cáklou Bridget Jonesovou z prvních dvou dílů. Ani kniha ani film mi nic nedali.
Film se mi také moc nelíbil, celé to bylo až moc uhozené a nepřirozené klišé a upřímně se divím, že se Reneé Zellweger a Colin Firth k něčemu takovému nechali přemluvit.

MartinkaSl
22.11.2017

Lehké a vtipné čtení. Knihu jsem četla jako první ze série a jsem naprosto ohromená! Děj byl lehce předvídatelný, ale to mě od čtení neodradilo.

Už se moc těším, až se podívám na film.

nycol
22.11.2017

Chtela jsem si ji koupit, ale dobre jsem udelala, ze jsem si ji jen pujcila z knihovny. Precteno za 3 hodiny, na pohled normalni kniha, ale textu pramalo. Jinak klasicka Bridget, k tomu neni co dodat. Ty ubrane hvezdicky jsou za malo pismenek:).

astina
16.11.2017

pohodové čtení, hodnotím lépe než druhý díl

Mermaid
10.11.2017

Helen to zase vytáhla trochu výš, dá se říct, že takhle už bych si představovala i film (který jsem ještě neviděla). Má to ten filmový humor i příhody a snad poprvé jsem se za Bridget ani nestyděla. Krátká jednohubka s romantickou zápletkou, jediná kniha z těch čtyř, kterou bych si asi přečetla znova. Na většinu předchozích už totiž asi nenajdu odvahu. Budiž mi moje komentáře zde dostatečným varováním.
Tentokrát je to čistá 4-hvězdičkovka, snad i na tu pátou by si povyskočila.

sabca
09.11.2017

Film jsem neviděla tak nemám s čím porovnávat. Kniha pro mě byla taková oddechovka na jeden víkend. Tím že byly velice krátké kapitoly a hodně nepopsaného místa, než jsem se nadála byl konec.

Elisa220
26.10.2017

Nějak se filmařům podařilo vytáhnout z knižní předlohy víc vtipu, než tam je, i když smázli Clevera. Knížku jsem po půlce zaklapla a šla si znovu pustit film, který se mi o světelné roky líbí víc, i přes tu oplastikovanou Bridget, která už moc nevypadá jako Bridget.

sarekaslukova
05.09.2017

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hezká na odreagování a příběh mě chytil a nepustil. Sice jsem jako první viděla film (protože jsem si naivně myslela že má to být na díl S rozumem v koncích) ale i tak jsem si knížku hezky vychutnala.

Aneta1993
30.08.2017

Tuto knížku jsem si nechala na dovolenou. Nádherně u toho člověk vypne, pobaví se a děj ho vtáhne do příběhu. Jelikož jsem nejdřív viděla v kině film a pak teprve četla knížku (vždy to preferuji radši naopak), ale i tak jsem byla nadšená. I když ve filmu už nehrál Hugh Grant byla jsem velmi potěšená, že se v knižní podobě zachoval. Jeho frajerský humor mě bavil. Bridget Jonesová opět nezklamala. Ráda si ji někdy opět přečtu.

SelenaDemi428
25.08.2017

Na knihu jsem byla zvědavá. Nejdříve jsem před rokem viděla film a ten se mi líbil. Kniha se četla sama a líbilo se mi, že vlastně byla skoro úplně jiná než film (v němž nefiguroval Hugh Grant). Ostatní knihy jsem zatím nečetla (ano, začala jsem posledním dílem :D), ale doufám, že se k nim brzy dostanu.

ThePeace135
18.08.2017

Tak nevím... když jsem u prvních dvou dílů série viděla nejprve filmy a pak až četla knihu, chtěla jsem to teď udělat naopak... i tak mi samozřejmě neuniklo, že ve filmu už nebude Hugh Grant, ale nahradí ho Patrick Dempsey... tak jsem si říkala, jak to asi bude v knize... byla jsem potěšená, když Daniel v příběhu stále figuroval a co víc, byl jedním z potenciálních otců - jak by taky ne, když v "Láskou šílené", která se dějově odehrává až po "Dítěti" je Bridgetinou velkou oporou po ztrátě Marka - navíc jsem byla ráda, že mi autorka umožnila prožít s Bridget další rozchod a usmíření s Markem, její těhotenství a nakonec i svatbu, tedy to, o co mě v "Láskou šílené" připravila a co mi tam hodně chybělo... i když mi bylo trochu smutno z toho, že jsem věděla, jak chudák Mark nakonec skončím... film byl oproti knize naprostým zklamáním (u prvních dvou dílů jsem to měla rozhodně naopak)... když už Hugh Grant nechtěl v projektu účinkovat, nemuseli alespoň Daniela nechat zemřít - vždyť pak už děj "Láskou šílené" nedává žádný smysl - a ani tvář až nechutně pohublé a strhané Renée Zellweger už mi nepřipomínala tu starou, dobrou a milovanou Bridget - díky bohu za Emmu Thompson, protože její postava gynekoložky byla oproti knize asi milionkrát vtipnější :D

Aaloha
25.07.2017

Bridget snad nikdy nezklame. Příjemná a vtipná oddechovka. Teď si teprve pustím film.

Margie94
04.07.2017

Poslechla jsem jako audioknihu. Za mě docela dobrá oddechovka, která se však docela dost odlišuje od filmu, který se mi velmi líbil :) poctivý průměr...

aginecka
22.06.2017

Tahle kniha vychází z porovnání s filmem asi nejlíp. Bridget mě opět bavila a i tentokrát jsem se s ní nerada loučila.

edith79
02.06.2017

U Bridget je typické, že filmy předstihnou knihu a ani v tomto případě to není jinak. Ale i tak mě knížka bavila. Bridget je prostě svá a já ji mám ráda takovou jaká je.

Chika
29.05.2017

Knihy o Bridget mě baví. Viděla jsem nejdříve filmové zpracování této knihy. Film se celkem od knihy liší, ale to vůbec nevadí. Kniha mě bavila. Aspoň jsem přesně nevěděla, co a jak se bude odehrávat. Milé, oddechové čtení. Prostě pohoda.

maid
28.05.2017

3,5 hvězdičky, přečteno za jediný den

Bridget Jones nikdy nezklame a opět přichází v podobě jednoduché oddechovky. Lehce slabší než filmová adaptace (jak už tomu ale u filmů o BJ bývá), přestože kniha měla větší potenciál, působí ale jako parodie na sebe sama, což v některých situací je kladem někdy záporem. Každopádně je to příjemné čtení.

Greg25
25.05.2017

Vlastně ne moc deníkové (jako u předešlých knih s Bridget), spíš více románové - mnohem více zaměřené na děj, takže ubylo deníkových drobností - méně kamarádů Bridget, souhrn skleniček alkoholu na začátku nového deníkového záznamu, méně mini vtipných příhod, které neposouvají děj. Nicméně velice čtivé (mnohem více než Bridget Jonesová: Láskou šílená) a pořád velice zábavné. V některých aspektech ucelenější než u Bridget Jonesové: S rozumem v koncích. Obdobně jako u dvojky Bridget je filmová podoba odlišná od knihy (nicméně narozdíl od dvojky to není zase tak na závadu). Mnozí považují Dítě Bridget Jonesové za prequel k Láskou šílené, osobně si spíš myslím, že jde o alternativní ukončení série s Bridget - ve spoustě drobností je totiž vidět, jak Dítě Bridget Jonesové nesedí s Láskou šílená - její popis vztahu s Markem v Lásce šílené nekoresponduje s tímto dílem, nebo fakt, že v Lásce šílené chybí postava mladší kamarádky Mirandy, naopak zde chybí postava její starší kamarádky. 80%