Nalezená Atlantida

Nalezená Atlantida https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25339/bmid_nalezena-atlantida-OnR-25339.jpg 4 55 9

Dirk Pitt série

Září 1858: Velrybářská loď narazí v Antarktidě na letitý vrak, jehož hrůzu nahánějící zmrzlá posádka stráží bedny záhadných starožitností a záhadnou lebku vytesanou z černého obsidiánu. Březen 2001: Tým antropologů zírá v posvátné úctě na stěnu popsanou podivnými nápisy, a to jen několik okamžiků předtím, než jej výbuch uvězní hluboko uvnitř skály v Coloradu. Duben 2001: Výzkumná loď mající na palubě Dirka Pitta a členy Národní mořské a podmořské agentury Spojených států je napadena a málem potopena ponorkou, jež měla zaniknout před padesáti šesti lety. Pitt ví, že tyto události jsou nějakým způsobem propojeny, a jeho vyšetřování jej brzy zavede do hloubi pradávného tajemství s velmi moderními důsledky, kdy čelí ďábelskému nepříteli, nepodobajícímu se žádnému z těch, které kdy poznal, a žene se jak o závod, aby zachránil nejen svůj vlastní život, ale i budoucnost celého světa. Vždy jsem se nesmírně pobavil s Dirkem Pittem, ale nic mě nepotěšilo víc než příležitost poslat ho do oné nejbájnější ze ztracených zemí, do Atlantidy, a fakticky znovuobjevit stránky její civilizace. Doufám, že se potěšíte čtením Nalezené Atlantidy zrovna tak, jako jsem se já potěšil jejím psaním.“ Clive Cussler... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Atlantis Found , 1999

Luigi1
21.09.2023 4 z 5

Komplikovaná zápletka která se moc povedla

m2056
14.09.2023 1 z 5

Přehnané až moc nelíbilo se mě to.

ludek.n
09.05.2022 4 z 5

S německou důkladností připravený megalomanský plán na vyhlazení lidstva a nastolení Čtvrté říše, které by vládla nová vyšlechtěná árijská rasa, mohl vyjít, kdyby se do toho nepřipletl Dirk Pitt a jeho přítel Al Giordino. Clive Cussler už po patnácté láduje do děl ostré náboje a nehodlá se smířit s ničím menším, než s absolutní devastací světa a všeho živého na něm. Klidně pohne i kontinenty, jen aby si měli Dirk a Al kde hrát. Konečně také vím, kde hledal Roland Emmerich inspiraci pro svůj velkorozpočtový katastrofický film z roku 2009 s jednoduchým názvem 2012. Cussler se však v tomto románě na rozdíl od Emmericha vydal přece jen poněkud jiným směrem. Koneckonců je to pochopitelné, má totiž Dirka Pitta, a tomu John Cusack přes všechny jeho herecké kvality nesahá ani po kotníky. Může proto rozehrát dobrodružství, u něhož je potřeba řádně si držet klobouky a raději se připoutat čtyřbodovým systémem bezpečnostních pásů. Napřed ve starém dole v Coloradu, poté u břehů Antarktidy, na Crozetových ostrovech v subarktickém Tichém oceánu, v jednom z chilských fjordů a nakonec na Rossově šelfovém ledovci, kde celý příběh velkolepě vrcholí. Že je to šílené, neuvěřitelné a chvílemi dokonce i stupidní čtení? Tak jen houšť a větší kapky, prosím…

hana4834
31.07.2020 3 z 5

Dobrý příběh ale autor má i lepší i když nad globální nim oteplování a posunu pólu jsem hodně premyslela ????

JosefKomensky
30.11.2019 4 z 5

Pri ctenii teeto velice napiinavee knihy maa clovek nutkavyy pocit, jako kdyby snad cetl dalsii vydaanii Indiana Johnse -akoraat ze se hlavnii hrdina jmenuje Pitt .. Dirik Pitt.
O.K oni jsou tam v podstate hlanii hrdinovee dva, ale ten druhy mi spis pripadaa takovyy ten podruznyy hrdina.

Proc Indiana Jones ? Je tu vsechno: neonacistee snaziicii se vzkriisit tertii riis.. tedy vlastne uz ctvrtou ale to je deail, zaniklaa daavno zaniklaa ale znovu objevenaa civilizace.. globaalnii hrozba akce, napetii a vneposlednii rade ….ano uhodli jste mily praatelee ctenaari - v neposlednii rade je tu laaska.

Jakmile jsem tuhle knihu zacal cist pomalu sem nemohl skoncit. opravdu viiborne sem se pobavil a vaam preju to samee

pavel-k
04.08.2018 4 z 5

Dobře čtivé letní čtení, když nechcete vylézat do vedra, co občas panuje. Jako zatim vše, co jsem od autora četl.

slepicka
01.03.2018 4 z 5

Odhlédneme-li od toho, že je tato kniha datována před Záplavu, ale odehrává se až po ní (o čemž je zde zmínka), opět pohodové oddychové čtení, tak jak jsme od Cusslera a jeho alter ega Dirka Pitta zvyklí.

elcapitano
20.08.2013 4 z 5

Dirk Pitt je skoro jako Indiana Jones a 007 dohromady. Oddechové akční čtení na prázdniny, které chytne a nepustí až do konce. Tedy pokud čtenář dobrovolně přistoupí na to, že čte v zásadě něco jako předlohu pro "akční film", kde je všechno možné a neohrožený hrdina vždy zachrání lidstvo na poslední chvíli ..
Osobně jsem si to moc užil.

HonzaT
21.01.2013 4 z 5

Další parádní komplikovaná zápletka. "Táta" Cussler majitel sněžného křižníku. V Giordinově životě zásadní překvapivá změna...

Atlantida potopa světa neonacismus

Clive Cussler