Znovuzrození Valhaly

Znovuzrození Valhaly https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9482/bmid_znovuzrozeni-valhaly-Dm1-9482.jpg 4 44 7

Dirk Pitt série

Dirk Pitt opět v akci- Červen 2003. Luxusní loď Emerald Dolphin se nachází uprostřed své první plavby, když ji zachvátí požár a plavidlo se potopí. Co je příčinou této pohromy? Proč selhala všechna poplachová zařízení? Jakou souvislost má tato tragédie s revolučně novými stroji? Dirk Pitt je urychleně povolán na místo neštěstí, aby pomohl zachránit cestující a vyšetřil příčinu neštěstí. Zatím nemá ani ponětí o celém řetězci událostí, které ho v krátké budoucnosti čekají. Dříve než uplyne několik málo týdnů, ocitne se Pitt tváří v tvář celé řadě nestvůr, jak lidských, tak mechanických, moderních, stejně jako starodávných. Vstoupí na území známé dosud pouze z legend. A na závěr toho všeho, vedle spousty životů ztracených i zachráněných, změní se navždy rovněž jeho vlastní život... V tomto románu Znovuzrození Valhaly, plném jiskřivého napětí a úžasných akcí, dosáhl Cussler zatím vrcholu svého vypravěčského mistrovství. zdroj - Daemon.cz, částečně upraveno pro tyto knižní stránky... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , BB art

Valhalla Rising , 2001

Luigi1
22.09.2023 3 z 5

Opět další oddechová četba

soukroma
11.07.2022 3 z 5

Vydatné ohledně moří, lodí, ponorek, podmořského života (bezvadné) i letadel a hlavně teroristických a zabijáckých akcí, za nimiž zůstává hodně mrtvých (pečlivě popisované bojové akce hodně přidaly na objemu knihy a mne nebavily). Zajímavé informace/spekulace o Vikinzích v Americe a tajemné starobylé i moderní ponorce Nautilus kapitána Nema.

Ale jakpak se mohl překladateli povést takový kopanec, když Mexický záliv (Gulf of Mexico) přeložil jako Golfský záliv?

ludek.n
12.05.2022 4 z 5

Naftařské konsorcium Cerberus Corporation jde za svými cíli doslova přes mrtvoly. Kdokoli se jim připlete do cesty, je nemilosrdně zničen. Svými útoky proti Emerald Dolphinu a Golden Marlinu však naštvali Dirka Pitta, a ten si žádnou ránu nikdy nenechal líbit, aniž by ji hned nevrátil zpátky. Cusslerovo Znovuzrození Valhaly mě opravdu hodně bavilo. Ze začátku jsem sice nechápal, co s celým tím vražedným tažením Curtise Merlina Zaleho mají společného Vikingové nebo kapitán Nemo se svým Nautilem, ale i tak jsem si naplno užíval všechny dramatické momenty, které kniha nabízí, záchranou cestujících Emerald Dolphinu počínaje a útokem proti Mongol Invaderu konče. Cussler je nebývale emotivní, což mu ovšem nijak nebrání ládovat do jednotlivých epizod tuny adrenalinu a vyhrotit je na samou mez únosnosti. Nebýt onoho politikaření ve střední části příběhu, které rozjetý vlak zabrzdí do neskutečně loudavého a ospalého tempa, z něhož se pak souprava horko těžko hrabe zpátky k frenetickým výšinám, zvažoval bych i plný počet hvězd. Zvláště když se ve finále připomene úplně první Dirkovo dobrodružství z Pacifického víru, jehož následky jsou ohromující a je více než pravděpodobné, že prosáknou i do dalších dílů. Takže je určitě na co se těšit…

hana4834
07.06.2021 5 z 5

Konečně jsem se dopídila jak se sešel s dětmi . Proste super jsem zvědavá na pokračování

nycol
08.08.2018 4 z 5

Všechno od Cusslera je pro milovníky tohoto žánru OK.

horvis
21.02.2014 2 z 5

Oproti jiný knihám od tohoto autora to byla slabota.
Vůbec nechápu, jak někdo tady v popisu mohl zadat žánr horor !!!!!
Udavát tady jako žánr horor je absolutní nesmysl !!!!
Děj, za mě tedy nic moc !
Zajímavá snad byla jen ta část, kdy se odehrává letecká honička.

Kniha ve mě vzbuzuje dojem, že autor se hodně opakuje !
Konstrukce děje mi přijde HODNĚ podobná jako v knize Ledovec.
Ekonomické spiknutí s cílem ovládnutí světa nebo tak nějak....v knize absolutně nic zajímavého, když už člověk tuší uplně stejnou
zápletku jako v Ledovci.
Navíc mi přijde, že kniha je naplněná částmi, které se z knihy mohou vypustit a na vyřešení tajenky by se nic nezměnilo, tzn. že jsou tam zbytečné, ikdyž každá sama za sebe mohou být čtivé.
Například části kde se popisuje historie příběhu od vikingů, mi příjde neskutečně nudná a snad vlastně i zbytečná.
V porovnání s knihou SAHARA (taky tento autor) je tahle kniha zráta času, vůbec mi nepřijde nápaditá (s vyjímkou pár stránek)
a vtipu je v ní taky málo na to co autor předvedl v Sahaře.

Ledovec byl taky slabší než Sahara a tak začínám mít obavu, že Sahara hold byla vyjímka...

HonzaT
08.03.2013 5 z 5

Další super kniha na odreagování. Dirk a Dirk to beztak spolu v Trojské Odysee rozjedou, už se těším. Clive vystupuje jako zachránce na moři se svým super člunem :)

Vikingové lodě politika ponorky dobrodružství nafta oceánografie

Clive Cussler
americká, 1931 - 2020