Dinotopia: Krajina mimo času

Dinotopia: Krajina mimo času obálka knihy
Mé hodnocení:

Bádateľ Arthur Denison a jeho syn Will stroskotali na neznámom ostrove, kde nadšene objavujú civilizáciu ľudí a dinosaurov žijúcich spolu v mieri po celé storočia. Kniha ponúka 160 strán plných ilustrácií a pútavého príbehu, ktorý čitateľa úplne pohltí. Bola ocenená cenou Hugo a World Fantasy Award a patrí medzi bestsellery denníka New York Times....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46360/dinotopia-krajina-mimo-casu-PtG-46360.jpg 4.737

Dinotopie 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Príroda

Dinotopia: A Land Apart from Time, 1992

Kniha Dinotopia: Krajina mimo času

MOu598
10.05.2020

Pro starší děti. Příběh je kratší, rychle se přečte, ale zde jde o četné, barevné, moc pěkné ilustrace. Jestli jsem dobře pochopila, kreslil je autor textu - smekám.
Dobrá knížka na snění.

yaoiyuri
05.01.2018

Tahle kniha je dokonalou symbiózou obrazu a textu. Pokud se o jedno z toho ochudíte, přijdete o úžasný čtenářský zážitek. Jako malé mi měla máma číst Dinotopii před spaním, ale odložili jsme ji s tím, že ani jednu nebavila. Teď už vím, kde se stala chyba – jednoduše jsme podcenily důležitost ilustrací, protože jsem při předčítání do knihy nekoukala (a máma zase není fanoušek dinosaurů). No, teď po spoustě let přišel čas to napravit. Je to úžasná DinoUtopie, která nám na dinosaury dává zase jiný, dost nezvykylý, pohled.

Ale za to „30ti letým životním cyklem“ na str. 69 bych teda korektora poslala na pěší túru Deštivou kotlinou!

darque
19.08.2017

Úžasně vymyšlený svět doplněný detailními nákresy a vysvětlivkami, nejlepší jsou ale ty malby. Super! Také chci létat na skybaxu...

Mercatino
27.12.2016

Knížka Krajina mimo času, která zůstane nadčasová :) Dobrodružný text doprovázejí zábavné dinosauři ilustrace, které čtenáře pobaví i dojmou. Jak by ten svět byl krásný, kdyby se v něm žilo takto jako v této knize. Líbí se mi , že knihou se nese jasné poselství mírů,lásky, harmonie :)

Jass
06.03.2016

Moc pěkný příběh, přečetla jsem si ho spíše náhodou, protože jsem ho půjčila bratrovi (6 let...) z knihovny a on mi ho tak vychvaloval, že jsem si ho musela přečíst také... Kniha je plná krásných nápadů. Celá naše rodina se okamžitě rozhodla, že se stěhujeme do Dinotopie :D

see_sawandrew
24.08.2013

Unikátní novela, která mimořádně dobře kombinuje prózu s encyklopedickými prvky a především ilustrací. Vřele doporučuji. 90%

brossi004
14.10.2011

Plně souhlasím s názorem uživatele Kvotha. Dinotopie je vážně ojedinělým dílem, ani ne tak z hlediska textu, ale především z hlediska maleb či kreseb. Do nádherného světa, který vytvořil a "oživil" James Gurney se člověk rád vrací.
Vznik knihy odstartoval vznik obrazu Města vodopádů, po kterém Gurney vytvořil celý ten fantastický svět a převedl ho do knižní podoby. Dinotopie má dnes čtyři pokračování (u nás bohužel vyšla jen dvě - Dinotopie: Země mimo prost a čas a Dinotopie: Cesta do Chandary) a ve všech se odehrává velmi poutavý příběh podkreslený nádhernými výtvarnými díly.

Kvothe
29.08.2011

Dinotopia je úžasná kniha. Nemohu vyzdvihovat jen nápad nebo styl psaní, protože se nejedná přímo o román. Kniha je založená na dokonalou symbiózu malby a textu - oboje je dílem autora. Obrázky jsou krásné a příběh je doplňuje o další magickou dimenzi. Knihu jsem jako dítě miloval (figurovala mezi mými top kníhami, které mi máma četla před spaním :-)) - střídala se Erbenova kytice, bratři Grimové a Dinotopie:-)) ) a tak, když jsem uviděl druhý díl - cesta do Chandary - musel jsem si ho pořídit. Do dneška jsem ho nepřečetl, ale přesto nelituji, už jenom pro krásné vydání a úžasné ilustrace - přesto věřím, že se někdy dostanu i k textu :-)