Vím, že tě chci

Vím, že tě chci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404575/bmid_vim-ze-te-chci-6Jh-404575.png 4 347 60

DIMILY série

< 4. díl

Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je. Navenek má Tyler Bruce dokonalý život. Jezdí neskutečným bourákem, jeho přítelkyně vypadá jako bohyně a žádný mejdan se bez něj neobejde. Uvnitř je však naprostá troska. To se ale nikdy nikdo nesmí dozvědět. Pak se v jeho životě objeví Eden. Je upřímná, všímavá a taky svůdná. Mnohem víc, než by nevlastní sestra měla být. Dokáže prokouknout jeho drsnou fasádu a vidět za ní jeho druhé, pečlivě skrývané já: malého kluka, který dlouhé roky snášel rány svého násilnického otce a nikdy se neozval. Jeho tvrdá skořápka však začíná mít v její přítomnosti trhliny… Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Just Don't Mention It , 2018

Jeninas
21.09.2019 2 z 5

"Kdykoli mluvím s Davem, mluvím jako Tyler Bruce."

Když se mi líbí knižní série, zpravidla si po jejím dočtení zopáknu ještě první díl, takže by kniha z pohledu jiné postavy nemusela být špatná. Bohužel se tam ale nedozvíte nic moc nového. Autorka sice popsala Tylerovo týrání, ale to jsem v závěrečné fázi vůbec nedávala a ve světle neustálého ujišťování, že Ella je výborná matka, to působilo otřesně. Na konci knihy mě Eden nakrkla ještě víc než předtím-hodně ji potřeboval a měla být s ním... Současnost je většinou jen přepisem první knihy, i když Tylerovo myšlení není bez zajímavosti a svědčí o vývoji postavy. Pokud z téhle série vyloženě nešílíte, ušetřete si čas na něco lepšího.

silvinka12
14.09.2019 3 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila. V kapitolách o součastnosti se stále opakovalo to samé dokola- party plné alkoholu a Tylerovy hlášky, že se musí chovat jako ten Tyler Bruce, který má kolem sebe postavené pevné zdi, a že Eden není pro něho. A kapitoly o minulosti byly celkem dobrou novou informací o Tylerově těžkém dětství, ale někdy mi to přišlo až moc na to, aby si toho nikdy z okolí nevšiml. Toho by si snad měl nějaký člověk všimnout ne? Kniha byla ale čtivá, stejně jako všechny tři díly z pohledu Eden, zato mi ale přišla méně vypracovanější. V téhle knize jsem totiž nějak nemohla vycítit tu atmosféru, to prostředí tam nebylo moc popsáno. Celkově popisy míst, pocitů a nebo postav mi v knize chyběly. Trochu mi přišlo, že malý Tyler byl mnohem všímavější než Tyler v součastnosti.Druhá polovina knihy mi ale aspoň zvedla náladu. Začalo se tam něco dít a ráda jsem se vrátila do společných okamžiků Eden a Tylera. Konec možná trochu uspěchaný, ale co se dá dělat. Od tohoto dílu jsem čekala něco víc. Trilogii DIMILY jsem si zamilovala i přes pár jejich chyb, ale tenhle díl mě celkem zklamal.

DomenicaRisa
02.09.2019 odpad!

Zjistila jsem, že mé pozornosti unikl snad už poslední díl patřící k této odpadové sérii. Autorka tady nejspíše chtěla hrát na city vykreslením Tylerova hrozného dětství. Ale je to hrozně nereálné. Týrání v takovém rozsahu by si dospělí všimli. A minimálně něktěří nahlásili, jako například výchovný poradce ve škole. Taky by měl určitě následně povinné sezení s psychologem, jakkoli by ho chtěl odmítat. Zbytek knihy se nijak nelišil od prvního dílu. Žádné vnitřní odhalení proč a jak. Nevyvolalo to ve mě žádnou emocí, jen nechuť a pocit marnosti nad touhle "úžasnou" sérií.

Arisis
19.08.2019 odpad!

Nevím proč to čtu, nevím...
Ano, týrání dětí je hnus a příšerné, ale omlouvat tím jeho chování a braní drog? Nechápu.
Prostě jeho matka ho měla poslat do léčebny a na terapii. To by udělal každý rodič, ne? Ale zas by autorka neměla o čem psát.
Někomu se tato série líbí, fajn. Ale nesmí zapomenout,že takhle to NEMÁ v realitě fungovat.

Nuttelka
13.08.2019 4 z 5

Týrání dítěte, ještě ke všemu vlastního, to je opravdu velké sousto. Je to strašné a nedokážu to pochopit... A představa, že se to ve skutečnosti děje, mě fakt děsí :-(
S Tylerem jsem trpěla, ale jeho chování poté mě občas vytáčelo. Naštěstí víme, jak to všechno dopadne, takže jsme všichni spokojení :-)

Lucie.H
04.08.2019 3 z 5

Jak milovník DIMILY série bylo mojí povinností tuto knihu koupit. Ale bohužel mě kniha zklamala a přišla mi vcelku zbytečná sice jsme se dozvěděli něco nového o Tylerovi, Ale i tak jsem se do přečtení knihy musela přemáhat.

ivedoo
28.07.2019 5 z 5

Naprostá pecka ❤ Příběh jsem hltala od 1.stránky. tento 1.díl ze strany Tylera je mnohem lepší. Pořád jsem se každou stránkou těšila na vyprávění z dětství Tylera, naprosto nečekané. Během příběhu jsem prožila spoustu emocí, i ty slzy ukáply. Doporučuji!

veronika0382
27.07.2019 5 z 5

Musím říct, že tato série je pro mě unikátní tím, že kvalita dílů se zvyšuje. První byl pro mě nejslabší a já přemýšlela, zda pokračovat, když vyšel druhý. Ale neodolala jsem, a udělala jsem moc dobře. Třetí díl byl pro mě nejlepší. Tyler a Eden každou částí postupně rostou a vyvíjejí se. Už žádné drogy, ani mejdany. A tento čtvrtý díl? Ten nám vlastně vysvětlí proč se v prvním tak choval. Co cítil, jaké emoce měl uvnitř sebe a co se mu honilo hlavou. Navíc se kapitoly střídají - přítomnost s minulostí. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

betule3
08.07.2019 4 z 5

Téhle knížky jsem se upřímně docela bála, protože tyto "doplňkové" díly bývají docela zlé...Ale nakonec mě to moc bavilo. Hodně jsem se těšila a kapitoly z Tylerova dětství, ale ve výsledku se mi více líbila současnost. Myslím, že mi přečtení pomohlo lépe pochopit některé Tylerovy činy, které mi předtím přišly přitažené za vlasy.

švédka538
02.07.2019 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii během jednoho týdne...
Příběh zaujal, jednoduché čtení...nemohla jsem knížku odložit...na odpočinek je série to pravé, a to jsem u ní i hledala :-)

Kitty18
01.07.2019 4 z 5

Od knížky jsme čekala trochu více....
Kapitoly z dětství mě moc nebavili, protože bylo jasné, jak to vždy skončí a přišli mi, že tam jsou jen kvůli tomu, aby byla knížka delší. Ale musím přiznat, že jejich zakončení mi vhnalo slzy do oči.
Kapitoly součastnosti byli pro mě mnohem lepší a čtivější, i když pokud jste četli knihu už z pohledu Eden, tak se to mohlo taky zdát dosti předvídatelný, ale v takovém případě se to dá čekat.
Neváhejte a zkuste si tuto knížku přečíst a udělat si vlastní názor.
Ti kdo se rozhodli tuto knížku přečíst, přeji příjemné čtení ;)

salča
25.06.2019 5 z 5

Tylerův příběh se mi líbil víc než z pohledu Eden.
Kapitoly z jeho dětství-ty se mi četly s těžkým srdcem.Ten jeho strach,citová zmatenost, zoufalství,bolest...to vše mi vhánělo slzy do očí.Kéž by to byl jen smutný příběh Tylera v knize.Ale bohužel,je to děsivá realita spousty dětí,což je na tom to nejhorší.

prcek19
17.06.2019 4 z 5

Čekala sem od této knihy, že to bude shrnutí Tylera všech předchozích tří dílů, proto mě docela zarazilo, když to najednou skončilo a mě došlo, že určitě bude ještě další kniha a nejspíš i třetí..což mi přijde docela zbytečné natahování..tento díl se hodil, protože sem aspoň mohla zjistit něco více o vztahu Tylera a svého otce, ale docela se bojím, co přijde dál..

1moniccka
12.06.2019 5 z 5

Nápad byl dobrý že to psala jako s pohledu Tylera. A tím ukázala na problém týrání děti fyzicky. Ale úplně první díl nejlepší

Maruš.D
10.06.2019 5 z 5

Naprosto boží! Vidět příběh Tylerovo očima byl obohacující zážitek. Kniha byla jako předešlé velmi dobře napsána. I přesto, že už jsem příběh vlastně četla, cítila jsem, jako bych se s tím setkala poprvé. Za mě super! :-))

Pavla79
06.06.2019 3 z 5

Knihu bych označila jako "už navíc".. Nicméně pasáže o týrání byly opravdu pěkně napsané..., ten zmatek citů dítěte vs. současnost, resp. odpovědi na proč? Přelouskám ještě 2. a 3. díl, ale vím, že tato série mezi mé oblíbené patřit nebude.

V.Vendulii
04.06.2019 3 z 5

Asi jsem měla moc vysoká očekávání. Začalo mě to bavit teprve ve chvíli, kdy kniha končila. Hlavně na začátku jsem měla pocit, že to autorka sesmolila jen aby vyždímala ještě nějaké peníze z poblázněných teenagerek. Ale taky je možný, že jednoduše nejsem cílovka.

domina
04.06.2019 3 z 5

Tento díl se mi líbil nejmíň. Řekla bych, že je zbytečný. Sice jsme se dozvěděli víc o tom, co všechno prožil Tyler, když ho otec týral, ale jinak nic. Asi jsem čekala, že to bude celý jeho příběh. Že tam bude i když odjel do New Yorku, nebo o tom jak Eden opustil..
Tato kniha mě štvala, že se v ní pořád opakovaly stejné věty, jak na kolovrátků. Tyler se jevil jako spratek, který zneužívá svých špatných zážitků. Celou dobu ho jen zajímá co si o něm myslí ostatní a nakonci začne řešit , jak chce být s Eden a že je mu jedno co si kdo myslí?

MarKy95
22.05.2019 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, a nezklamala. Neumím si představit, čím si Tyler musel projít,.. A hlavně, čím si musí procházet děti, které jsou já tom stejně, ( a bohužel i hůř). Jen bych možná víc brala, kdyby to Tyler vyprávěl, když už je starší.. :)

Evka3814
22.05.2019 5 z 5

Páni tak to byla PECKA! Z předchozích dílů jsem tak nějak věděla čím si prošel,ale když je to psáno jeho verzí,tak to je mazec. Rvalo mi to srdce čím si jako dítě prošel a o to víc člověka bolí když ví že se to děje bohužel i ve skutečnosti. Bylo to krásné ale smutné čtení. Skvělá autorka,takže jsem ani nic jiného nečekala:)