Vím, že tě chci

Vím, že tě chci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404575/bmid_vim-ze-te-chci-6Jh-404575.png 4 347 60

DIMILY série

< 4. díl

Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je. Navenek má Tyler Bruce dokonalý život. Jezdí neskutečným bourákem, jeho přítelkyně vypadá jako bohyně a žádný mejdan se bez něj neobejde. Uvnitř je však naprostá troska. To se ale nikdy nikdo nesmí dozvědět. Pak se v jeho životě objeví Eden. Je upřímná, všímavá a taky svůdná. Mnohem víc, než by nevlastní sestra měla být. Dokáže prokouknout jeho drsnou fasádu a vidět za ní jeho druhé, pečlivě skrývané já: malého kluka, který dlouhé roky snášel rány svého násilnického otce a nikdy se neozval. Jeho tvrdá skořápka však začíná mít v její přítomnosti trhliny… Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Just Don't Mention It , 2018

AnnieR.
08.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak a je to. Konec série s Eden a Tylerem. Jak už jsem psala v hodnocení předešlých knih, Tyler je mou oblíbenou postavou a tudíž jsem příběh z jeho strany uvítala.
Opakování je matkou moudrosti, jen škoda, že nebyl z jeho pohledu i Portland a New York. Nebo bych klidně uvítala i pokračování jejich příběhu např. o deset let později.
Ale nevadí. Přesto tuto knihu hodnotím jako nejlepší. A také jako jednu z nejhorších.
Brečela jsem s každou kapitolou o pět let dříve. Opravdu mi z toho bylo zle. Nesnáším když musím přemýšlet o malém Tylerovi a jak byl týrán. Bylo to na mě moc a nejhorší na tom bylo, že se tohle opravdu děje.

...Davea představila, ho nemám rád, a to nejen kvůli tomu, že nesnáším otcovské typy. Nelíbí se mi, protože je to vůl, který se mě nikdy nesnažil víc poznat. Zná mou minulost,...

Říkala jsem si přesně to samé v předešlých knihách.
Tím bych se asi rozloučila s jednou kapitolou. Těším se, až se jednou k Eden a Tylerovi vrátím.

Suou
07.12.2020 1 z 5

Stále nechápem ako môže mať táto séria tak dobre hodnotenie... Príbeh sa točí okolo toxického vzťahu, trápnej a predvídateľnej zápletky, nelogické a hlúpe postavy, s ktorými človek nemôže súhlasiť pokiaľ nemá menej ako 13 rokov alebo 0 mozgových buniek. Nechcem znieť príliš negatívne, ale v tomto prípade sa to ináč nedá. Hlavná postava v tejto knihe Tyler od seba hlavnú hrdinku odstrkuje lebo "musí", lebo má nejakú traumu... celý jeho príbeh bola len trápna snaha autorky vysvetliť prečo sa správa ako fracek. Druhý dej tejto knihy mi prišiel o dosť zaujímavejší a to bolo o týraní detí. Pohľad malého Tylera bol zaujímavý, jeho bod zlomu mala autorka celkom dobre pripravený, ale mohla tomu venovať viac stránok.

(tento príspevok píšem v rozhorčení po preskákaní posledných 200 strán, knihu som našťastie kúpil za 6€. Možno tento komentár zmažem keď mi táto séria nebude stáť za to nad ňou rozmýšľať.)

Alča31
24.11.2020 2 z 5

Zbytečné, je to jako číst znova 1. díl ( asi 75% se shoduje ) pokud vyloženě neprahnete po Tylerově pohledu na věc, tak se bez ní určitě obejdete.

zulvisek
11.11.2020 3 z 5

Těšila jsem se na Taylerův příběh, ale jsem docela zklamaná.
Mrzí mě že zahrnuje jen 1. Díl a ne i New York a Portland.
A taky mě rozčilovalo, že jedna kapitola byla minulost a druhá kapitola přítomnost. První polovina mohla být tedy z minulosti a ne skákat sem tam

Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Upřímně řeknu, že se mi do tohohle pokračování z Tylerova pohledu vůbec nechtělo, bála jsem se že bude zbytečné a nudné. Opak byl ale pravdou! Paradoxně je tohle za mě nejlepší díl z celé DIMILY série :D Bavilo mě vědět co si Tyler myslel o Eden a trochu mi to vysvětlilo proč se choval tak jak se choval. Knížka je vlastně převyprávění prvního dílu z Tylerova pohledu a bylo příjemné se tam znovu vrátit. Navíc je knížka proložená kapitolami z Tylerovy minulosti, které mě taky moc bavily. Ve zkratce bych mohla říct, že jsem byla příjemně překvapená a vůbec by mi nevadilo kdyby byly napsané i další díly z Tylerova pohledu.

luzajickova
23.09.2020 4 z 5

Serii Dimily miluju četla sem jí minulý rok ale k tomuhle dílu jsem se nějak nemohla dokopat nakonec nastal den kdy mě to lákalo tak sem si jí konečně přečetla... Tylera minulost mě strašně sebrala to co dělal jeho otec je prostě neodpustitelné a přes čáru i když je to jen kniha bylo mi Tylera strašně líto a hlavně sem měla zlost na jeho otce.. a když už jsme u té minulosti tak tam byla samozřejmě i současnost konečně sem taky pochopila proč se tak choval a co si vlastně myslel... Je zvláštní co dokáže jedna kniha kterou člověk vynechá opravdu jsem nakonec vše pochopila a dává mi to konečně smysl..
Pár Tyler a Eden prostě budu mít navždy v srdci ♥♥
I když byla kniha skvělá tak bohužel byla slabší proto nejspíše dám 4 hvězdičky..

Ann98
22.09.2020 2 z 5

Neskutečně jsem se těšila na příběh z pohledu Tylera. Bohužel se dostavilo akorát zklamání. Příběh popisovaný z jeho pohledu mi přišel nezáživný a jaksi nepropracovaný. Dost se tam Tyler opakuje .. musím udělat tohle, nesmím udělat tohle, abych vypadal lepší .. Pořád se to točilo jen kolem jednoho jediného bodu a to aby vypadal COOL. Co knihu pozvedává výš jsou kapitoly zachycující Tylerovu minulost. Skvěle propracované emoce jako jsou strach a bolest jednoho malého bezbranného kluka.

LillyM.
22.09.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Chápu, že měl Tyler problémy s tátou, je to hodně citlivé téma, ale on ho překonal, a stal se z něj můj hrdina❤

hrabalikoval
07.09.2020 3 z 5

Jsem ráda že mám k sérii u pohled z druhé strany. Trochu mě mrzí že v knížce nejsou zahrnuty všechny tři díly, ale pouze první díl. Bavíme mě jak kniha popisuje Tylerovi dětství a děsí mě že se to opravdu ve světě děje. Příjemné počtení.

petulkapeta
16.07.2020 4 z 5

Pohled z druhe strany je vždycky super i kdyz mam radeji knihy kde je to vypravene zaroven od obou...no a jinak jeste vic by se mi libilo,kdyby to obsahovalo vsechny tri dily ne jen ten jeden z jeho strany a pohled pred peti lety byl bohuzel smutny,ale patril k jeho minulosti..

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Tahle knížka byla skvělá. Jako velkého fanouška celé trilogie mě tenhle díl strašně zaujal. Dozvíte Tylerovy myšlenky a nebo věci z jeho minulosti, kdy ho jeho otec týral. Kapitoly se střídají vždycky je jedna z minulosti (jeho dětství) a jedna ze součastnosti (jakoby 1. Díl) Tenhle díl společně s “Víš,že tě miluju?” je můj nejoblíbenější. Od knížky ale nečekejte nic jiného než lehce předvídatelný příběh a trochu moc sladkých scén.

KnihomolkaKatka
06.05.2020 5 z 5

Strašně se mi tato knížka líbila, s Tylerem jsem hrozně soucítila. A taky mi ho bylo hrozně líto, ale zároveň jsem už po pár kapitolách z minulosti pochopila jeho chování v prvním díle. Kapitoly "SOUČASNOST" jsou v podstatě stejné jako ve Víš, že tě miluju?, akorát z pohledu Tylera. Během čtení jsem měla chuť ho obejmout.

wotana
03.05.2020 2 z 5

Kromě vsuvek z minulosti mě to vůbec nebavilo, ale to ani pokračování celé série. Nejlepší byl první díl a ten zbytek už bych vůbec nemusela.

TessV
11.04.2020 3 z 5

Přečetla jsem všechny 4 díly a za mě to bylo fajn. Nic přehnaného ani zbytečného, zkrátka zlatá střední cesta. Jsem ráda, že se mi konečně objasnilo chování toho zvláštního kluka. Ale jestli jste ještě nečetli 2. díl, doporučuji si hned po Víš, že tě miluju, přečíst tento. Pro mě byl obrovský skok ze sebejistého a vyrovnaného kluka přejít zase na toho zlomeného a ztrápeného.

PetraBery
27.03.2020 3 z 5

Poslední kniha ze série je přepisem prvního dílu očima Tylera, nově vsuvky z minulosti. Neumím si představit, že by nedošlo k dřívějšímu odhalení týraní v rodině, přesto tyto pasáže, bolest i strach jsou napsané výborně. K doplnění příběhu dostačující, jinak na shodné vlně jako celá série.

leník511
23.03.2020 5 z 5

První díl jsem četla asi ve 12, kdy jsem z něho byla naprosto unešená. Tenhle v 15 a musím říct, že už se mi to nelíbilo tolik... není to tím, ze by byla tato série špatná, ale pokud už jste starší, tak se vám to asi nebude líbit tolik. Proto bych se nedívala na to, že je knížka doporučena až od 15, protože pokud vám nevadí jeden (ještě ne tak moc detailně popsaný) sex, tak si ji přečtěte klidně dřív.
Knížce dávám ale i tak plný počet, protože před 2 roky by se mi určitě líbila mnohem víc.

denisa8946
08.02.2020 4 z 5

Kniha zpracovává první díl trilogie DIMILY z pohledu Tylera a je doplněná o střípky z Tylerova dětství. Mě se to líbilo. Už jsem tak jednou četla příběh z pohledu druhého hrdiny (Grey) a to mě až tak nenadchlo. Ale tento díl mi nepřipadal zbytečný, pěkně mi doplnil celý příběh. Kdo měl rád celou trilogii, tak doporučuji. :)

Zuzanka45
08.02.2020 5 z 5

Moc se mi všechny 4 knihy líbily. Bavilo mě to. Teď to sice bylo stejné jako 1.díl akorát z pohledu Tylera, což bylo fajn, ale jelikož jsem to četla už před dávnou dobou, tak bylo pěkné si to opět připomenout a vzpomínat jak to vnímala Eden. Za mě skvělé knihy, jsem ráda že jsem je nečetla hned po sobě, možná by mi to pak přišlo hodně stejné a furt dokola. Ale takhle to bylo skvělé, takže doporučuji nečíst všechny díly hned za sebou a budete naprosto spokojení!

Ivuska.09
01.12.2019 2 z 5

Naprosto zbytečný díl. Spousta informací a rozhovorů se prostě jen znova a znova opakuje. A to, co je opravdu nové a zajímavé, klidně mohlo být rovnou v prvním díle. Jsem ráda, že s DIMILY končím a mohu se vrhnout na něco smysluplnějšího.

kalinka99
30.11.2019 4 z 5

Teprve po půl roce jsem si přečetla poslední díl z pohledu Tylera. Příběh byl obohacen kapitolami o týrání v jeho dětství. Nebýt toho, tak je to stále stejné dokola, i když ke konci jsem ty stránky četla letmo jakoby autorka to chtěla mít, co nejrychleji za sebou a bylo to vše nahrnuté najednou.