Dílo a Sherlock Holmes – letmá pitva

Dílo a Sherlock Holmes – letmá pitva https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106357/bmid_dilo-a-sherlock-holmes-letma-pitva-rXM-106357.png 4 1 1

Literárně teoretická studie o Sherlocku Holmesovi. Obsahuje velmi pečlivě sestavené komentované rejstříky, zaměřené na výskyt nejrůznějších zvířat v detektivových případech, dále na dopravní prostředky tamtéž, a na Holmesovy sportovní aktivity a intelektuální potenciál. Vše je korunováno soupisem jeho „dosud nepublikovaných“ případů, zmiňovaných v Doyleových knihách. Zdánlivě úzce zaměřená publikace pobaví čtenáře svou hravostí a nadhledem a navodí atmosféru staré dobré Anglie v čase plynových lamp… Tato malá knížka byla vydána proto, aby připomněla a oslavila 10. výročí vzniku České společnosti Sherlocka Holmese (pitaval.cz)... celý text

jaroiva
02.07.2021

Nebudu hodnotit asi hvězdičkama, protože nejsem asi ten správný fanda Sherlocka.
Prvně jsem četla knihu Columbo mezi dveřmi, která se mi dost líbila, připadalo mi, že se tam člověk opravdu něco dozvěděl. Tato knížka mi připadá spíš jako poznámky pod čarou, asi to je pro vyložené Sherlockovské nadšence.