Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9381 9381

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train , 2015

zdendula31
14.07.2021 4 z 5

Četla se mi moc dobře.Děj i zápletka super,ale četla jsem i lepší.

sniciknihomolka
12.07.2021

Z mého pohledu se mi knížka opravdu líbila. Rachel mi přišla ze začátku trochu nesympatická, ale později jsem si ji velmi oblíbila. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v ději. Kniha se rychle četla a velmi se mi líbila. Určitě bych doporučila.

Heliandílci
04.07.2021 4 z 5

No.... Nevím
Ze začátku jsem do toho byla hodně zamotana. Pak jsem ze spousty věcí nechápala.... Ale zdárně jsem knihu dočetla. A konec byl zajímavý

Jeegles
28.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Za mě... Já nevím. Anne mi přijde jako příšerná ufňukaná nána. Rachel jako někdo, kdo má fakt problém. Tom to pěkně hraje na všechny strany. Asi mě tam nejvíc irituje ta Anne, taková typická mamynka jak vyšitá.
Mám taky pocit, že jsem v ději našla chybu, protože když našli tělo Megan, Scott říkal, že měla mobil v kapse. Tak jakej mobil potom Anne našla u Toma? Nebo měla Megan dva mobily? A kdyby měla i druhej mobil jen pro Toma, proč by tam měla vůbec hlasovou schránku? Moc otázek. Vím, že tu knížku vytáhla reklama dost vysoko, ale za mě to teda není taková hitparáda.

andrea7191
24.06.2021 4 z 5

Čteno i viděno a jak to tak bývá, kniha předčila film, několikanásobně. Film měl oproti knize přeci jen větší spád a grády, zatímco kniha byla lehce vleklá a místy nicneříkající, ale když se člověk prokousá začátkem a začnou mu docházet souvislosti, je to už paráda až do konce.

Razič
30.05.2021 4 z 5

Tohle bylo fajn. Líbil se mi ten neokoukanej styl, a hlavně postavy. Ty takhle dobře dokáže napsat jenom ženská. Mám tím na mysli, že tohle napsal někdo, kdo už měl po chlastu pořádný vokno s vostudou, kdo už zažil trapasy po kterejch by se radši propadl do země nebo vystřelil do vesmíru, a kdo si před zrcadlem říká, jak zase hrozně vykydl.
Takže potuď dobrý. Příběh je vlastně dost primitivní a obyčejnej a vraha jsem si správně tipnul tuším na straně 242 nebo tak nějak.
Na jedno přečtení si myslím že OK.
Velká pochvala za příjemně kvalitní českej překlad.
A teď mě omluvte, jdu si nalejt další dvojku.. věděli jste, že červený tramín je bílé víno? ach...

Alieen
24.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla zajímavá, řekla bych, že za přečtení stojí, nicméně jen za jedno. Místy už to bylo roztahané a musím říct, že ke konci už mě Rachel šíleně iritovala s tou svojí slabou, ufňukanou povahou. Vrah mi byl víceméně jasný skoro ihned, i kdyz jsem chvíli podezřívala i Annu. :-)

Knihomolka506
21.05.2021 odpad!

Hrozná kniha.. strašně napsaná, děj byl na mě hodně pomalý a celé to bylo takové divné. Nebavilo mě to číst, ale film byl docela dobrý. Aspoň mě narozdíl od knihy bavil. Ale u tady té.. škoda času!

Ulrika
16.05.2021 5 z 5

Myslím, že si kniha zaslouží vyšší hodnocení, než ji zde čtenáři, spíše čtenářky dávají. Já jsem o knize uz dřív slyšela, ale dostala jsem se k ní až teď a musím říct, že mě strhla. Přečteno ani ne za 24 hodin a kdo je vrah jsem dlouho netušila. Výborný thriller.

Korsika
10.05.2021 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala se všemi těmi oceněními více, ale hlavně mě rozčilovalo, že všechny postavy by měly být někde zavřené - ať už pro psychické poruchy nebo nesvéprávnost. A hlavní alkoholička za všechno dohromady. Navíc bylo od první poloviny knihy jasné, kdo z nich je nejhorší a jen jsem čekala, až to skončí.

Adélka06
10.05.2021

(SPOILER) Příběh vyprávý o Rachel Watsonové která je alkoholička. Kvůli určitým problémům se rozvedla se svým manželem a nyní bydlí v pronajatém bytě u své kamarádky.Velká část příběhu se odehráva ve vlaku čislo 15. Tímto vlakem totiž každé ráno jezdí do Londýna do práce, ovšem z té ji již před dlouhou dobou vyhodili, kvůli jejím problémům s alkoholem což rachel, ale před okolím tají. Tento vlak velmi často zastavuje na jednom kopci ze kterého je krásný výhled na dům stojicí kousek od kolejí. Shodou okolností je dům kousek od místa kde Rachel dřív bydlela se svým nyní již ex manželem. Při pozorovaní tohotu domu si všímá páru který zde bydlí, dokonce si je sama pojmenovala. Té ženě říkala Jess a muži jason. Vše bylo v pořádku dokud jedonoho dne viděla z vlaku Jess s jiným mužem a den na to se Jess pohřešovala. Hlavní důvod proč se o tento případ rachel tak zajímala byl ten, že v den Jessina zmizení se velmi opilá vydala k domu jejího ex manžela, proto zřejmě byla důležitým svědkem, ovšem si kvůli opilosti nic nepamatuje a tak se rozhodne případ Jessiného zmizení vzít do vlastních rukou.

Kniha se mi líbila zařadila bych ji k jedním z těch lepších, které sem četla příběh byl napínavý a dokáže zaujmout.

Calwen89
07.05.2021 4 z 5

Napínavý příběh, který zprvu sice působí velice hekticky díky časové lince i střídání postav, ale jakmile se zorientujete je to velmi čtivé. Myslím, že autorce se moc hezky povedlo vykreslit charaktery všech tří hlavních ženských postav a s vrahem mi tedy taky dokázala úspěšně motat hlavu zhruba do tříčtvrtin knihy. Filmové zpracování mě zatím minulo, takže jsem zažila i spoustu "wow" momentů, které jsem nečekala.

petraj30
07.05.2021 3 z 5

Film jsem viděla dříve, a popravdě, kdybych ho neviděla, tak tu knihu asi zavřu po pár stránkách. Bylo to strašně zmateně popsané, zpola načaté myšleky, skoro žádná přímá řeč. Taky jsem se těžko orientovala v tom neustálém přeskakování časových linek. Ale ani nevím jak, pak jsem se začetla. Dokonce jsem nebyla schopná ani přeskakovat, jen jsem vytvale četla slovo od slova.
Megan a Rachel, dvě hrdinky, jedna sympatičtější než druhá. Teď budu hnusná, ale podle mě to byly jen dvě ubohé a zbytečné existence, které jsou zavislé na druhých. A Anna? Ta byla ještě horší, než ty dvě dohromady. Ale myslím, že tam snad nebyla jediná normálně uvažující bytost.
Až na ten začátek, jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to velice čtivě napsané, ale přesto to ve mně zanechalo hořkou a deprimující pachuť. I když to byl silný příběh, tak se přesto velice omlouvám všem svým oblíbeným uživatelům i ostatním uživatelům, kterým se kniha líbila, ale já se k ní už zřejmě nikdy nevrátím.

Fialka78
01.05.2021 5 z 5

Čtiva, napínavá knížka, hezky napsaná. Bavila mě.

baji42
01.05.2021 4 z 5

V poslední době hodně exponovaný titul, jehož zviditelnění měla na svědomí i výborná filmová podoba. K plnému počtu hvězd mi tam ale přece jen něco scházelo.

Maciiik
27.04.2021 3 z 5

Zajímavý námět a dobře promyšlená zápletka bez větších zádrhelů. Styl psaní mi ale nějak nesedl a tak jsem nečetla zrovna jedním dechem a knihu párkrát odložila... Pokaždé jsem pak musela trochu listovat nazpátek, abych se vyznala ve střídání vypravěček a časových linií. Ne, že by to bylo zrovna napínavé, ale nudné to díky těm skokům také není. Veškeré "tajemno" v knize bohužel vytváří opilá Rachel a její okna střídaná kocovinou. Od půlky mi už byla dost protivná. Vlastně si nemůžu vzpomenout, jestli mi některá z postav vůbec byla sympatická. Takže po dlouhé době dávám jen tři hvězdičky, dočetla jsem to vlastně hlavně ze zvyku.

hana4904
25.04.2021 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc. Žádné velké napětí, rozuzlení taky nepřekvapilo. Celkem zklamání. Nechápu ten boom kolem této knihy. Četla jsem jich mnohem víc lepších.

Abulafia
23.04.2021 2 z 5

Jedním slovem velké zklamání. Opětovně mě to přesvědčilo, že marketing dělá 2/3 úspěchu knihy. Je to průměrná detektivka šmrncnutá červenou knihovnou a la Bridget Jones.

Caradyn
18.04.2021 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu spát nenechala. Byla také zároveň mým úplně prvním thrillerem a dost mě zaskočila svou mrazivostí. Jediné, na co jsem si musela jaksi zvyknout, byla Rachel, moc jsme se spolu nemusely, ale nakonec bych pro ni vyplakala vodopády slz. Vážně dech beroucí příběh, kdybyste váhali na začátku pokuste se to přejít a dostat se až na samotný konec, protože to opravdu stojí za to.

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Čekala jsem od toho asi více. Ale jinak se mi kniha líbila, závěr jsem vůbec nečekala a dost mě to překvapilo jak se to vše odehrálo. Film se mi vůbec nelíbil, dívat se jak je hlavní postava neustále opilá a moc mi na ni ani neseděla podle knihy. Představovala jsem si to jinak.